Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer

Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Arhiva stiri

01.11.2017 - 07:00
Claudiu Niculescu: La Botoșani să fim ca soldatul rus, să trecem peste orice pentru a ne întoarce cu puncte
Antrenorul echipei de fotbal FC Voluntari, Claudiu Niculescu, a declarat, marți, într-o conferință de presă, că la meciul din deplasare cu FC Botoșani jucătorii săi trebuie să fie precum...


Top News

-Olanda, adversarul nostru cel mai distructiv

-Acra portocală olandeză după dulcele rahat turcesc

-România, învinsă de Olanda cu 3-0, în meci amical

-S-a cam deshidratat "Portocala mecanică"

-Italia, marea absentă de la Cupa Mondială din 2018; Suedia, a 29-a echipă calificată

-Cosmin Contra: Gândul nostru e la victorie în meciul cu Olanda

-Vlad Chiricheș: Regretăm că nu am ajuns la baraj, dar sperăm să începem cu bine noua campanie




Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

S-au nascut azi

Altin Lala
Albania
42 ani

Andrei Rohețki
România
32 ani

Damien Johnson
Irlanda de Nord
39 ani

Darko Kovačević
Serbia
44 ani

Davydas Arlauskis
Lituania
31 ani

Eladio Silvestre
Spania
77 ani

Guy Feutchine
Camerun
41 ani

Harald Konopka
Germania
65 ani

IRLANDA DE NORD
Irlanda de Nord
137 ani

Jacek Ziober
Polonia
52 ani

Jimmy Quinn
Irlanda de Nord
58 ani

Júlio César
Brazilia
39 ani

Liviu Goian
România
52 ani

Lucian Popescu
România
44 ani

Marc Albrighton
Anglia
28 ani

Martin Černoch
Cehia
40 ani

Max Tonetto
Italia
43 ani

Michael Dawson
Anglia
34 ani

Noel Brotherston
Irlanda de Nord
61 ani

Omar Larrosa
Argentina
70 ani

Peter Schmeichel
Danemarca
54 ani

Rafael Pereira
Brazilia
33 ani

Robert Bălăeț
România
43 ani

Sergei Gorlukovich
URSS
56 ani

Valentin Lupașcu
Moldova
42 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-


2017-2018


Liga 1 2017-2018
17.11.2017 ACS Poli Timișoara FC Botoșani C
17.11.2017 CSM Politehnica Iași Steaua București C
18.11.2017 Sepsi Sfântu Gheorghe
16:00
Gaz Metan Mediaș Dolce Sport 1 C
18.11.2017 CS Universitatea Craiova
19:00
Juventus București Dolce Sport 1 C
19.11.2017 Concordia Chiajna
18:00
Astra Giurgiu Dolce Sport 1 C
19.11.2017 Dinamo București
20:45
CFR 1907 Cluj Dolce Sport 1 C
20.11.2017 FC Voluntari
20:45
FC Viitorul Dolce Sport 1 C


1. Steaua București 38
2. CFR 1907 Cluj 37
3. CS Universitatea Craiova 33
4. FC Botoșani 32
5. FC Viitorul 29
6. Astra Giurgiu 25
7. Dinamo București 24
8. CSM Politehnica Iași 24
9. ACS Poli Timișoara 23
10. FC Voluntari 20
11. Concordia Chiajna 17
12. Sepsi Sfântu Gheorghe 11
13. Gaz Metan Mediaș 10
14. Juventus București 9
Clasament 2017-2018

Liga 2


Liga 2
11.11.2017 CS Balotești Metaloglobus București C
11.11.2017 CS Afumați Chindia Târgoviște C
11.11.2017 Olimpia Satu-Mare Dacia Unirea Brăila C
11.11.2017 FC UTA Arad ASA Târgu-Mureș C
11.11.2017 Pandurii Târgu-Jiu Ripensia Timișoara C
11.11.2017 Știința Miroslava Foresta Suceava C
11.11.2017 CS Mioveni Sportul Snagov C
12.11.2017 Dunărea Călărași FC Argeș Pitești C
12.11.2017 FC Hermannstadt Academica Clinceni C
12.11.2017 ASU Poli Timişoara Luceafărul Oradea C


1. FC Hermannstadt 40
2. Dunărea Călărași 39
3. Chindia Târgoviște 35
4. Academica Clinceni 29
5. ASA Târgu-Mureș 28
6. CS Afumați 28
7. ASU Poli Timişoara 27
8. CS Mioveni 23
9. Sportul Snagov 23
10. FC Argeș Pitești 22
11. Ripensia Timișoara 21
12. Olimpia Satu-Mare 20
13. Metaloglobus București 19
14. FC UTA Arad 18
15. Dacia Unirea Brăila 17
16. Pandurii Târgu-Jiu 17
17. CS Balotești 17
18. Luceafărul Oradea 16
19. Foresta Suceava 14
20. Știința Miroslava 12
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5