Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Arhiva stiri

05.12.2018 - 08:30
Meciuri din Ligue 1, amânate la cererea poliţiei
Partidele Toulouse - Olympique Lyon, programată sâmbătă, de la ora 21.00, şi Paris Saint-Germain - Montpellier, sâmbătă, de la ora 18:00, în etapa a 17-a a Ligue 1, au fost...

05.12.2018 - 08:15
Manchester City riscă excluderea din viitoarea ediţie a Ligii Campionilor
Manchester City ar putea fi exclusă din viitoarea ediţie a Ligii Campionilor la fotbal, echipa engleză fiind vizată de o anchetă independentă iniţiată de UEFA în urma informaţiilor...


05.12.2018 - 08:00
Florin Andone, la al doilea gol consecutiv pentru Brighton în Premier League
Atacantul român Florin Andone a marcat un gol pentru formaţia Brighton & Hove Albion, care a învins-o pe Crystal Palace cu scorul de 3-1, marţi seara, pe teren propriu, în...



Top News

-Derby-ul FCSB - CFR Cluj se va juca pe Arena Naţională

-Slavia Praga, Celtic şi Olympiakos Pireu, calificate în şaisprezecimile Europa League; AC Milan, eliminată

-Devis Mangia: Dinamo vrea să câştige, iar Craiova la fel

-Atletico Paranaense a câştigat Copa Sudamericana la loviturile de departajare

-Lewandowski şi-a consolidat poziţia de lider al clasamentului golgheterilor

-Antrenorul Politehnicii Iaşi, Flavius Stoican, suspendat două jocuri de Comisia de Disciplină a FRF

-Olympique Lyon a completat tabloul echipelor calificate în optimile Ligii Campionilor




Care este cea mai bună casă de pariuri?
Unibet
Stanleybet
River Bet
Betano
Efbet
Mozzart
Admiral
Betfair
Sportingbet
NetBet
Casa Pariurilor
Betarena
Winmasters
Baumbet
888
William Hill
Superbet
Fortuna
Maxbet
Circus
  » rezultate   » arhiva

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

S-au nascut azi

Adi Rocha
Brazilia
33 ani

Allan Simonsen
Danemarca
66 ani

Communar. Niccolai
Italia
72 ani

Cosmin Contra
România
43 ani

Darley
Brazilia
29 ani

Dorel Stoica
România
40 ani

George Gavrilaș
România
28 ani

Győző Martos
Ungaria
69 ani

Joe Jordan
Scoția
67 ani

Martin Škrtel
Slovacia
34 ani

Matías Delgado
Argentina
36 ani

Mehmet Aurélio
Turcia
41 ani

Miloš Mihajlov
Serbia
36 ani

Nicola Vasile
România
34 ani

Pierre Lasogga
Germania
27 ani

Piet Schrijvers
Olanda
72 ani

Rabah Madjer
Algeria
60 ani

Roman Pavlyuchenko
Rusia
37 ani

Steven N'Zonzi
Franța
30 ani

Zlatan Ljubijankić
Slovenia
35 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-


2018-2019


Liga 1 2018-2019
14.12.2018 Concordia Chiajna CSM Politehnica Iaşi C
15.12.2018 FC Voluntari
14:00
Astra Giurgiu Telekom Sport 1 C
15.12.2018 Gaz Metan Mediaș
17:00
FC Hermannstadt Telekom Sport 1 C
15.12.2018 Dinamo București
20:00
CS Universitatea Craiova Telekom Sport 1 C
16.12.2018 Dunărea Călărași
14:00
Sepsi Sfântu Gheorghe Telekom Sport 1 C
16.12.2018 FC Botoșani
20:00
Fotbal Club FCSB Telekom Sport 1 C
17.12.2018 FC Viitorul
20:00
CFR 1907 Cluj Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 40
2. Fotbal Club FCSB 37
3. CS Universitatea Craiova 35
4. FC Viitorul 33
5. Gaz Metan Mediaș 28
6. Astra Giurgiu 27
7. Sepsi Sfântu Gheorghe 27
8. CSM Politehnica Iaşi 27
9. FC Botoșani 23
10. FC Hermannstadt 22
11. Dinamo București 19
12. Dunărea Călărași 17
13. Concordia Chiajna 17
14. FC Voluntari 11
Clasament 2018-2019

Liga 2


Liga 2
07.12.2018 FC Argeș Pitești Pandurii Târgu-Jiu C
07.12.2018 Universitatea Cluj Chindia Târgoviște C
08.12.2018 Ripensia Timișoara Luceafărul Oradea C
08.12.2018 Dacia Unirea Brăila ACS Poli Timișoara C
08.12.2018 ASC Daco-Getica Bucureşti Academica Clinceni C
08.12.2018 CS Mioveni FC Snagov C
08.12.2018 Aerostar Bacău Metaloglobus București C
08.12.2018 SSC Farul Constanţa UTA Arad C
08.12.2018 ASU Politehnica Timişoara ACS Energeticianul Petroșani C
09.12.2018 Petrolul Ploiești CS Balotești C


1. Academica Clinceni 45
2. Petrolul Ploiești 45
3. Universitatea Cluj 44
4. Chindia Târgoviște 44
5. FC Snagov 43
6. FC Argeș Pitești 41
7. CS Mioveni 32
8. ACS Energeticianul Petroșani 29
9. UTA Arad 29
10. Pandurii Târgu-Jiu 28
11. ASU Politehnica Timişoara 26
12. ASC Daco-Getica Bucureşti 24
13. Ripensia Timișoara 23
14. Luceafărul Oradea 23
15. Aerostar Bacău 22
16. SSC Farul Constanţa 21
17. Metaloglobus București 21
18. CS Balotești 19
19. Dacia Unirea Brăila 12
20. ACS Poli Timișoara 10
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro