Nationala Romaniei

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-

RomanianSoccer.ro - Liga 1 - Season 2009-2010

'Liga 1 - Season 2009-10 - Forum




'Round 1 (31 July / 1-2, 12 August 2009) & Round 18 (19-22 February 2010)
Internațional Curtea-de-Argeș - Oțelul Galați
0 - 1 (0-0)
0 - 1 (0-0)
Ceahlăul Piatra- Neamț - Steaua București
0 - 2 (0-0)
3 - 1 (1-1)
CFR 1907 Cluj - Unirea Urziceni
2 - 0 (1-0)
1 - 0 (1-0)
Rapid București - Politehnica Iași
4 - 1 (1-0)
1 - 2 (0-0)
Unirea Alba-Iulia - FC Brașov
0 - 1 (0-1)
1 - 2 (1-1)
FC Timișoara - Gloria Bistrița
1 - 0 (0-0)
0 - 0 (0-0)
Astra Ploiești - Pandurii Târgu-Jiu
0 - 1 (0-0)
2 - 0 (0-0)
FC Vaslui - Gaz metan Mediaș
2 - 1 (1-0)
0 - 0 (0-0)
Universitatea Craiova - Dinamo București
0 - 0 (0-0)
1 - 2 (1-2)

'Round 2 (7-9 August 2009) & Round 19 (26-28 February 2010)
Oțelul Galați - Ceahlăul Piatra-Neamț
0 - 0 (0-0)
1 - 0 (1-0)
Steaua București - CFR 1907 Cluj
2 - 2 (1-1)
1 - 1 (1-1)
Unirea Urziceni - Rapid București
1 - 0 (1-0)
1 - 1 (1-1)
Politehnica Iași - FC Timișoara
1 - 1 (0-0)
1 - 2 (1-0)
FC Brașov - Astra Ploiești
0 - 0 (0-0)
1 - 2 (0-1)
Gloria Bistrița - Unirea Alba-Iulia
1 - 1 (0-0)
2 - 1 (1-1)
Pandurii Târgu-Jiu - FC Vaslui
1 - 0 (1-0)
1 - 2 (0-1)
Gaz metan Mediaș - Universitatea Craiova
2 - 1 (1-0)
2 - 1 (1-0)
Dinamo București - Internațional Curtea-de-Argeș
0 - 1 (0-0)
3 - 1 (0-1)

'Round 3 (14-16 August 2009) & Round 20 (5-8 March 2010)
Internațional Curtea-de-Argeș - Gaz metan Mediaș
2 - 4 (0-1)
0 - 0 (0-0)
Ceahlăul Piatra-Neamț - Dinamo București
0 - 4 (0-2)
1 - 1 (0-1)
CFR 1907 Cluj - Oțelul Galați
1 - 0 (0-0)
0 - 1 (0-1)
Unirea Alba-Iulia - Politehnica Iași
2 - 1 (0-1)
0 - 1 (0-1)
FC Timișoara - Rapid București
1 - 0 (1-0)
0 - 1 (0-1)
Astra Ploiești - Gloria Bistrița
0 - 0 (0-0)
1 - 3 (0-1)
FC Vaslui - FC Brașov
2 - 2 (0-1)
1 - 1 (1-0)
Universitatea Craiova - Pandurii Târgu-Jiu
2 - 0 (2-0)
0 - 0 (0-0)
Steaua București - Unirea Urziceni
0 - 1 (0-0)
2 - 2 (1-1)

'Round 4 (21-23 August 2009) & Round 21 (12-14 March 2010)
Rapid București - Unirea Alba-Iulia
2 - 0 (1-0)
1 - 0 (1-0)
Oțelul Galați - Steaua București
0 - 1 (0-0)
0 - 1 (0-1)
Unirea Urziceni - FC Timișoara
0 - 0 (0-0)
0 - 0 (0-0)
Politehnica Iași - Astra Ploiești
2 - 0 (2-0)
1 - 1 (0-0)
FC Brașov - Universitatea Craiova
2 - 0 (1-0)
0 - 3 (0-3)
Gloria Bistrița - FC Vaslui
1 - 3 (1-0)
1 - 0 (1-0)
Pandurii Târgu-Jiu - Internațional Curtea-de-Argeș
2 - 3 (0-0)
0 - 0 (0-0)
Gaz metan Mediaș - Ceahlăul Piatra-Neamț
0 - 2 (0-1)
0 - 0 (0-0)
Dinamo București - CFR 1907 Cluj
1 - 0 (0-0)
2 - 2 (1-0)

'Round 5 (28-30 August 2009) & Round 22 (16-18 March 2010)
Internațional Curtea-de-Argeș - FC Brașov
0 - 3 (0-3)
2 - 1 (1-1)
Ceahlăul Piatra-Neamț - Pandurii Târgu-Jiu
1 - 2 (1-1)
0 - 0 (0-0)
CFR 1907 Cluj - Gaz metan Mediaș
2 - 0 (0-0)
0 - 0 (0-0)
Unirea Alba-Iulia - FC Timișoara
3 - 3 (1-2)
0 - 6 (0-3)
Astra Ploiești - Rapid București
3 - 1 (2-1)
1 - 0 (0-0)
FC Vaslui - Politehnica Iași
2 - 1 (0-0)
3 - 1 (1-0)
Universitatea Craiova - Gloria Bistrița
5 - 1 (2-0)
1 - 2 (1-1)
Oțelul Galați - Unirea Urziceni
1 - 4 (1-2)
0 - 0 (0-0)
Steaua București - Dinamo București
0 - 1 (0-1)
0 - 2 (0-1)

'Round 6 (11-13 September 2009) & Round 23 (20-23 March 2010)
Rapid București - FC Vaslui
3 - 2 (1-1)
0 - 1 (0-1)
FC Timișoara - Astra Ploiești
0 - 0 (0-0)
3 - 1 (2-1)
Unirea Urziceni - Unirea Alba-Iulia
1 - 0 (1-0)
2 - 1 (1-1)
Politehnica Iași - Universitatea Craiova
1 - 0 (0-0)
1 - 2 (0-0)
FC Brașov - Ceahlăul Piatra-Neamț
1 - 0 (0-0)
1 - 2 (1-2)
Gloria Bistrița - Internațional Curtea-de-Argeș
0 - 1 (0-1)
1 - 2 (0-1)
Pandurii Târgu-Jiu - CFR 1907 Cluj
1 - 0 (0-0)
0 - 1 (0-1)
Gaz metan Mediaș - Steaua București
2 - 4 (2-1)
0 - 2 (0-0)
Dinamo București - Oțelul Galați
0 - 1 (0-1)
3 - 2 (2-0)

'Round 7 (18-20 September 2009) & Round 24 (26-29 March 2010)
Internațional Curtea-de-Argeș - Politehnica Iași
0 - 2 (0-2)
0 - 0 (0-0)
Ceahlăul Piatra-Neamț - Gloria Bistrița
2 - 1 (0-1)
0 - 1 (0-1)
CFR 1907 Cluj - FC Brașov
2 - 1 (2-1)
1 - 0 (1-0)
Astra Ploiești - Unirea Alba-Iulia
4 - 2 (2-1)
1 - 2 (1-2)
FC Vaslui - FC Timișoara
0 - 1 (0-0)
1 - 0 (1-0)
Universitatea Craiova - Rapid București
3 - 4 (2-2)
1 - 0 (0-0)
Oțelul Galați - Gaz metan Mediaș
0 - 1 (0-0)
1 - 0 (1-0)
Steaua București - Pandurii Târgu-Jiu
1 - 0 (0-0)
0 - 0 (0-0)
Dinamo București - Unirea Urziceni
2 - 1 (0-1)
4 - 4 (2-2)

'Round 8 (25-27 September 2009) & Round 25 (2-3 April 2010)
Rapid București - Internațional Curtea-de-Argeș
4 - 0 (2-0)
2 - 1 (0-1)
Unirea Alba-Iulia - FC Vaslui
2 - 0 (1-0)
0 - 3 (0-0)
FC Timișoara - Universitatea Craiova
1 - 1 (0-1)
2 - 1 (1-1)
Unirea Urziceni - Astra Ploiești
4 - 1 (1-0)
2 - 0 (1-0)
Politehnica Iași - Ceahlăul Piatra-Neamț
2 - 0 (1-0)
0 - 1 (0-0)
FC Brașov - Steaua București
0 - 0 (0-0)
0 - 1 (0-1)
Gloria Bistrița - CFR 1907 Cluj
0 - 2 (0-1)
0 - 1 (0-1)
Pandurii Târgu-Jiu - Oțelul Galați
2 - 3 (2-1)
1 - 1 (1-1)
Gaz metan Mediaș - Dinamo București
1 - 0 (0-0)
0 - 1 (0-0)

'Round 9 (2-5 October 2009) & Round 26 (6-8 April 2010)
Internațional Curtea-de-Argeș - FC Timișoara
0 - 3 (0-0)
0 - 0 (0-0)
Ceahlăul Piatra-Neamț - Rapid București
0 - 4 (0-2)
1 - 1 (1-0)
CFR 1907 Cluj - Politehnica Iași
1 - 1 (1-0)
2 - 0 (0-0)
FC Vaslui - Astra Ploiești
3 - 1 (2-1)
0 - 0 (0-0)
Universitatea Craiova - Unirea Alba-Iulia
3 - 1 (2-1)
0 - 2 (0-0)
Oțelul Galați - FC Brașov
1 - 1 (0-1)
0 - 3 (0-2)
Steaua București - Gloria Bistrița
1 - 1 (1-1)
2 - 1 (1-0)
Gaz metan Mediaș - Unirea Urziceni
0 - 0 (0-0)
1 - 1 (0-1)
Dinamo București - Pandurii Târgu-Jiu
1 - 1 (1-0)
0 - 0 (0-0)

'Round 10 (16-18 October 2009) & Round 27 (10-12 April 2010)
Rapid București - CFR 1907 Cluj
1 - 4 (1-2)
0 - 1 (0-0)
Unirea Alba-Iulia - Internațional Curtea-de-Argeș
1 - 2 (1-0)
1 - 2 (0-2)
FC Timișoara - Ceahlăul Piatra-Neamț
6 - 0 (2-0)
1 - 1 (0-0)
Astra Ploiești - Universitatea Craiova
3 - 1 (2-0)
0 - 1 (0-0)
Unirea Urziceni - FC Vaslui
1 - 2 (1-0)
1 - 1 (0-1)
Politehnica Iași - Steaua București
0 - 2 (0-0)
1 - 2 (1-0)
FC Brașov - Dinamo București
0 - 1 (0-1)
0 - 0 (0-0)
Gloria Bistrița - Oțelul Galați
2 - 1 (0-1)
0 - 3 (0-1)
Pandurii Târgu-Jiu - Gaz metan Mediaș
0 - 0 (0-0)
0 - 1 (0-0)

'Round 11 (23-25 October 2009) & Round 28 (16-19 April 2010)
Internațional Curtea-de-Argeș - Astra Ploiești
2 - 1 (1-1)
1 - 1 (1-0)
Ceahlăul Piatra-Neamț - Unirea Alba-Iulia
1 - 1 (1-0)
2 - 3 (1-2)
CFR 1907 Cluj - FC Timișoara
0 - 0 (0-0)
1 - 1 (0-0)
Universitatea Craiova - FC Vaslui
1 - 2 (0-1)
1 - 0 (0-0)
Oțelul Galați - Politehnica Iași
4 - 0 (1-0)
1 - 1 (1-0)
Steaua București - Rapid București
1 - 1 (0-1)
1 - 5 (1-4)
Pandurii Târgu-Jiu - Unirea Urziceni
0 - 0 (0-0)
0 - 3 (0-2)
Gaz metan Mediaș - FC Brașov
1 - 1 (0-1)
2 - 3 (0-2)
Dinamo București - Gloria Bistrița
1 - 1 (1-0)
2 - 3 (2-2)

'Round 12 (30-31 October / 1 November 2009) & Round 29 (23-26 April 2010)
Rapid București - Oțelul Galați
3 - 0 (1-0)
0 - 0 (0-0)
Unirea Alba-Iulia - CFR 1907 Cluj
1 - 1 (0-0)
2 - 3 (0-1)
FC Timișoara - Steaua București
0 - 1 (0-0)
3 - 3 (0-1)
Astra Ploiești - Ceahlăul Piatra-Neamț
1 - 1 (0-0)
0 - 0 (0-0)
FC Vaslui - Internațional Curtea-de-Argeș
1 - 0 (1-0)
2 - 1 (0-1)
Unirea Urziceni - Universitatea Craiova
3 - 2 (1-0)
4 - 1 (1-0)
Politehnica Iași - Dinamo București
1 - 3 (1-1)
1 - 1 (0-1)
FC Brașov - Pandurii Târgu-Jiu
2 - 0 (1-0)
0 - 1 (0-0)
Gloria Bistrița - Gaz metan Mediaș
1 - 1 (1-0)
1 - 1 (1-1)

'Round 13 (6-8 November 2009) & Round 30 (30 April / 1-2 May 2010)
Internațional Curtea-de-Argeș - Universitatea Craiova
0 - 1 (0-1)
3 - 1 (2-1)
Ceahlăul Piatra-Neamț - FC Vaslui
0 - 1 (0-1)
0 - 1 (0-0)
CFR 1907 Cluj - Astra Ploiești
1 - 0 (0-0)
0 - 1 (0-0)
Oțelul Galați - FC Timișoara
3 - 3 (2-0)
1 - 2 (0-2)
Steaua București - Unirea Alba-Iulia
2 - 0 (0-0)
1 - 2 (1-1)
FC Brașov - Unirea Urziceni
0 - 0 (0-0)
0 - 1 (0-0)
Pandurii Târgu-Jiu - Gloria Bistrița
1 - 1 (0-1)
0 - 1 (0-1)
Gaz metan Mediaș - Politehnica Iași
2 - 1 (1-1)
1 - 1 (0-0)
Dinamo București - Rapid București
1 - 1 (0-1)
2 - 2 (2-2)

'Round 14 (20-24 November 2009) & Round 31 (5-6 May 2010)
Internațional Curtea-de-Argeș - Unirea Urziceni
1 - 2 (0-2)
0 - 1 (0-0)
Rapid București - Gaz metan Mediaș
4 - 1 (1-0)
0 - 0 (0-0)
Unirea Alba-Iulia - Oțelul Galați
3 - 1 (0-0)
0 - 1 (0-0)
FC Timișoara - Dinamo București
2 - 0 (0-0)
2 - 1 (1-0)
Astra Ploiești - Steaua București
2 - 1 (0-1)
0 - 2 (0-1)
FC Vaslui - CFR 1907 Cluj
2 - 0 (1-0)
0 - 0 (0-0)
Universitatea Craiova - Ceahlăul Piatra-Neamț
3 - 2 (2-1)
1 - 2 (0-0)
Politehnica Iași - Pandurii Târgu-Jiu
1 - 0 (1-0)
1 - 1 (0-1)
Gloria Bistrița - FC Brașov
2 - 1 (1-1)
0 - 6 (0-0)

'Round 15 (27-30 November / 1 December 2009) & Round 32 (9-11 May 2010)
Ceahlăul Piatra-Neamț - Internațional Curtea-de-Argeș
2 - 2 (1-1)
0 - 2 (0-1)
CFR 1907 Cluj - Universitatea Craiova
2 - 0 (0-0)
3 - 2 (0-2)
Oțelul Galați - Astra Ploiești
3 - 2 (1-0)
3 - 0 (1-0)
Steaua București - FC Vaslui
2 - 1 (0-1)
1 - 2 (1-0)
Unirea Urziceni - Gloria Bistrița
2 - 0 (1-0)
0 - 0 (0-0)
FC Brașov - Politehnica Iași
2 - 0 (0-0)
0 - 0 (0-0)
Pandurii Târgu-Jiu - Rapid București
1 - 1 (0-1)
0 - 1 (0-0)
Gaz metan Mediaș - FC Timișoara
2 - 6 (2-2)
2 - 0 (1-0)
Dinamo București - Unirea Alba-Iulia
2 - 0 (1-0)
2 - 1 (1-1)

'Round 16 (4-8 December 2009) & Round 33 (15-18 May 2010)
Internațional Curtea-de-Argeș - CFR 1907 Cluj
0 - 1 (0-0)
1 - 2 (0-1)
Ceahlăul Piatra-Neamț - Unirea Urziceni
2 - 3 (2-1)
0 - 4 (0-2)
Rapid București - FC Brașov
2 - 1 (1-0)
1 - 1 (0-1)
Unirea Alba-Iulia - Gaz metan Mediaș
0 - 0 (0-0)
0 - 5 (0-1)
FC Timișoara - Pandurii Târgu-Jiu
1 - 0 (1-0)
0 - 0 (0-0)
Astra Ploiești - Dinamo București
1 - 1 (0-0)
3 - 3 (1-2)
FC Vaslui - Oțelul Galați
1 - 1 (1-1)
0 - 1 (0-0)
Universitatea Craiova - Steaua București
1 - 2 (1-1)
0 - 2 (0-0)
Politehnica Iași - Gloria Bistrița
0 - 0 (0-0)
0 - 5 (0-3)

'Round 17 (11-14 December 2009) & Round 34 (22 May 2010)
CFR 1907 Cluj - Ceahlăul Piatra-Neamț
2 - 0 (1-0)
4 - 2 (1-1)
Oțelul Galați - Universitatea Craiova
1 - 0 (1-0)
0 - 3 (0-1)
Steaua București - Internațional Curtea-de-Argeș
3 - 2 (2-1)
2 - 0 (1-0)
Unirea Urziceni - Politehnica Iași
2 - 0 (0-0)
2 - 1 (0-1)
FC Brașov - FC Timișoara
1 - 0 (0-0)
2 - 1 (2-0)
Gloria Bistrița - Rapid București
1 - 1 (0-1)
1 - 2 (0-1)
Pandurii Târgu-Jiu - Unirea Alba-Iulia
2 - 0 (1-0)
1 - 0 (0-0)
Gaz metan Mediaș - Astra Ploiești
0 - 0 (0-0)
0 - 0 (0-0)
Dinamo București - FC Vaslui
1 - 1 (0-0)
0 - 2 (0-1)



RomanianSoccer.ro - Liga 1 - Season 2009-2010