Nationala Romaniei

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-

You are in: RomanianSoccer.ro - Divizia C - Season 1973-74 - Edition 18

Serie I
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Foresta Fălticeni
28
17
6
5
54-19
40
2.
ASA Câmpulung-Moldovenesc
28
16
6
6
53-21
38
3.
Unirea Iași
28
15
7
6
43-22
37
4.
CS Botoșani
28
13
8
7
46-33
34
5.
Metalul Rădăuți
28
13
6
9
49-43
32
6.
Minerul Gura-Humorului
28
12
6
10
28-32
30
7.
Danubiana Roman
28
9
10
9
32-28
28
8.
Sportul muncitoresc Suceava
28
8
9
11
29-33
25
9.
Constructorul Iași
28
9
7
12
24-32
25
10.
Cristalul Dorohoi
28
10
4
14
37-46
24
11.
Nicolina Iași
28
9
6
13
34-48
24
12.
Constructorul Botoșani
28
10
3
15
39-46
23
13.
Dorna Vatra-Dornei
28
8
6
14
33-44
22
14.
Avântul Frasin
28
6
8
14
27-45
20
15.
Victoria PTTR Botoșani
28
6
6
16
30-66
18
ITA Iași retired from championship and was replaced by Universitatea Iași which retired too after 6 matches. Textila Botoșani changed the name in CS Botoșani, Străduința in Sportul muncitoresc Suceava, and Minobrad in Dorna Vatra-Dornei.

Serie II
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Relonul Săvinești
30
17
8
5
66-21
42
2.
Trotușul Gh.Gheorghiu-Dej
30
12
12
6
42-27
36
3.
Energia Gh.Gheorghiu-Dej
30
13
8
9
35-24
34
4.
Letea Bacău
30
12
8
10
44-34
32
5.
Constructorul Gh.Gheorghi-Dej
30
11
9
10
37-28
31
6.
URA Tecuci
30
13
5
12
40-32
31
7.
Rulmentul Bârlad
30
11
9
10
31-34
31
8.
Hușana Huși
30
13
5
12
33-47
31
9.
Cimentul Bicaz
30
10
10
10
48-36
30
10.
Textila Buhuși
30
11
8
11
42-32
30
11.
Minerul Comănești
30
14
2
14
41-45
30
12.
Constructorul Vaslui
30
11
6
13
36-51
28
13.
Oituz Târgu-Ocna
30
10
6
14
25-38
26
14.
Bradul Roznov
30
11
4
15
35-53
26
15.
Foresta Gugești
30
9
6
15
41-46
24
16.
Locomotiva Adjud
30
5
8
17
21-69
18

Serie III
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Unirea Focșani
30
18
9
3
75-35
45
2.
Poiana Câmpina
30
17
7
6
55-24
41
3.
IRA Câmpina
30
14
6
10
48-23
34
4.
Petrolistul Boldești
30
14
4
12
41-32
32
5.
Petrolul Berca
30
15
2
13
52-65
32
6.
Carpați Sinaia
30
14
3
13
51-38
31
7.
Victoria Florești
30
15
1
14
45-36
31
8.
Chimia Brazi
30
12
6
12
41-33
30
9.
Olimpia Râmnicu-Sărat
30
13
4
13
37-46
30
10.
Prahova Ploiești
30
12
5
13
44-43
29
11.
Chimia Buzău
30
11
6
13
32-44
28
12.
Luceafărul Focșani
30
9
8
13
40-51
26
13.
Avântul Măneciu
30
11
4
15
38-54
26
14.
Comerțul Brăila
30
9
6
15
27-51
24
15.
Portul Brăila
30
9
5
16
23-43
23
16.
Carpați Nehoiu
30
6
6
18
34-65
18

Serie IV
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Chimia Brăila
30
23
3
4
51-10
49
2.
Electrica Constanța
30
17
9
4
44-21
43
3.
Portul Constanța
30
18
4
8
54-28
40
4.
Dunărea Tulcea
30
16
6
8
46-28
38
5.
Marina Mangalia
30
15
7
8
39-24
37
6.
Ancora Galați
30
11
10
9
35-27
32
7.
Viitorul Brăila
30
13
4
13
40-32
30
8.
IMU Medgidia
30
12
6
12
32-24
30
9.
Cimentul Medgidia
30
13
2
15
43-34
28
10.
Rapid Fetești
30
10
7
13
39-42
27
11.
Tehnometal Galați
30
9
8
13
35-42
26
12.
Știința Constanța
30
10
4
16
35-36
24
13.
Granitul Babadag
30
11
2
17
32-43
24
14.
Voința Constanța
30
6
6
18
31-64
18
15.
Constructorul Tulcea
30
6
6
18
23-61
18
16.
Arrubium Măcin
30
5
6
19
28-91
16

Serie V
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Voința București
30
21
4
5
70-24
46
2.
Triumf București
30
19
7
4
59-23
45
3.
TM București
30
15
10
5
54-29
40
4.
Olimpia Giurgiu
30
16
6
8
49-35
38
5.
Tehnometal București
30
13
8
9
40-36
34
6.
Sirena București
30
12
8
10
51-36
32
7.
Flacăra roșie București
30
9
13
8
36-38
32
8.
Azotul Slobozia
30
12
6
12
43-41
30
9.
Unirea Tricolor București
30
10
9
11
39-31
29
10.
Electronica București
30
11
7
12
37-43
29
11.
IOR București
30
10
8
12
35-33
28
12.
Șoimii TAROM București
30
9
8
13
48-47
26
13.
Laromet București
30
7
7
16
30-48
21
14.
Dinamo Slobozia
30
7
7
16
30-56
21
15.
Argeșul Mihăilești
30
7
3
20
27-81
17
16.
Sportul Ciorogârla
30
3
7
20
28-75
13

Serie VI
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Automatica Alexandria
30
15
9
6
38-27
39
2.
Chimia Turnu-Măgurele
30
16
6
8
64-34
38
3.
ROVA Roșiori-de-Vede
30
15
5
10
43-32
35
4.
Recolta Stoicănești
30
12
8
10
45-44
32
5.
Dacia Pitești
30
11
9
10
48-38
31
6.
Vulturii Câmpulung-Muscel
30
12
7
11
38-38
31
7.
Răsăritul Caracal
30
12
6
12
45-32
30
8.
Chimia Găești
30
11
8
11
41-48
30
9.
Cetatea Turnu-Măgurele
30
11
7
12
29-42
29
10.
Petrolul Târgoviște
30
10
8
12
30-33
28
11.
Progresul Corabia
30
11
5
14
51-43
27
12.
Textilistul Pitești
30
10
7
13
35-38
27
13.
Unirea Drăgășani
30
11
5
14
36-51
27
14.
Cimentul Fieni
30
9
9
12
42-54
27
15.
ARO Câmpulung-Muscel
30
9
8
13
35-45
26
16.
Petrolul Videle
30
8
7
15
25-46
23

Serie VII
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Victoria Călan
30
18
5
7
50-24
41
2.
Minerul Lupeni
30
17
6
7
55-27
40
3.
Dunărea Calafat
30
17
4
9
41-25
38
4.
Energia Rovinari
30
15
7
8
45-28
37
5.
Steagul roșu Plenița
30
15
2
13
49-46
32
6.
FOB Balș
30
13
5
12
50-34
31
7.
Știința Petroșani
30
15
1
14
50-40
31
8.
Cimentul Târgu-Jiu
30
10
9
11
30-27
29
9.
Metalurgistul Sadu
30
12
5
13
34-32
29
10.
CFR Craiova
30
11
7
12
37-42
29
11.
Progresul Strehaia
30
11
6
13
42-54
28
12.
Victoria Craiova
30
11
4
15
39-40
26
13.
MEVA Drobeta Turnu-Severin
30
10
6
14
30-44
26
14.
CIL Drobeta Turnu-Severin
30
11
4
15
38-59
26
15.
Metalul Topleț
30
10
5
15
36-54
25
16.
Petrolul Țicleni
30
3
6
21
22-72
12

Serie VIII
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Minerul Moldova-Nouă
30
17
4
9
56-29
38
2.
Dacia Orăștie
30
16
4
10
42-29
36
3.
Unirea Tomnatic
30
15
5
10
35-33
35
4.
Metalul Oțelu-Roșu
30
14
4
12
68-51
32
5.
CFR Simeria
30
14
4
12
54-50
32
6.
Unirea Sânnicolau-Mare
30
14
3
13
46-41
31
7.
AS Bocșa
30
12
7
11
35-39
31
8.
Constructorul Arad
30
12
7
11
46-52
31
9.
Minerul Teliuc
30
14
2
14
48-40
30
10.
Electromotor Timișoara
30
12
6
12
43-35
30
11.
Minerul Ghelar
30
12
5
13
44-42
29
12.
Progresul Timișoara
30
12
5
13
48-48
29
13.
Strungul Arad
30
11
3
16
42-54
25
14.
CFR Caransebeș
30
10
5
15
29-43
25
15.
Furnirul Deta
30
10
5
15
32-57
25
16.
Gloria Arad
30
6
9
15
25-50
21

Serie IX
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Metalul Aiud
30
19
6
5
65-17
44
2.
Unirea Dej
30
19
5
6
82-25
43
3.
Aurul Brad
30
20
2
8
83-31
42
4.
Cimentul Turda
30
14
5
11
44-36
33
5.
CIL Gherla
30
15
3
12
56-51
33
6.
Soda Ocna-Mureș
30
12
8
10
46-47
32
7.
Constructorul Alba-Iulia
30
12
4
14
39-46
28
8.
Unirea Alba-Iulia
30
11
6
13
36-43
28
9.
Minerul Bihor
30
11
6
13
32-44
28
10.
Recolta Salonta
30
10
7
13
32-36
27
11.
Crișana Sebiș
30
11
5
14
31-41
27
12.
Minaur Zlatna
30
12
3
15
22-35
27
13.
Arieșul Câmpia-Turzii
30
11
5
14
25-46
27
14.
Dermata Cluj-Napoca
30
10
6
14
25-34
26
15.
Tehnofrig Cluj-Napoca
30
10
3
17
39-48
23
16.
Someșul Beclean
30
4
4
22
24-101
12

Serie X
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Minerul Baia-Sprie
30
17
6
7
56-19
40
2.
Unirea Zalău
30
16
7
7
45-21
39
3.
Bihoreana Marghita
30
14
9
7
50-32
37
4.
CIL Sighet
30
16
4
10
51-33
36
5.
Someșul Satu-Mare
30
15
5
10
52-30
35
6.
Minerul Baia-Borșa
30
14
4
12
52-39
32
7.
Oașul Negrești
30
13
5
12
43-39
31
8.
Bradul Vișeu
30
15
1
14
44-43
31
9.
Voința Carei
30
11
7
12
50-53
29
10.
Minerul Suncuiuș
30
11
5
14
43-50
27
11.
Topitorul Baia-Mare
30
10
6
14
33-44
26
12.
Minerul Băița
30
10
6
14
33-66
26
13.
Victoria Zalău
30
10
5
15
37-54
25
14.
Rapid Jibou
30
9
7
14
34-49
25
15.
Gloria Baia-Mare
30
6
9
16
33-51
21
16.
Măgura Șimleu-Silvaniei
30
7
4
19
27-66
18

Serie XI
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Oltul Sfântul-Gheorghe
30
22
3
5
82-29
47
2.
Chimica Târnăveni
30
17
7
6
63-32
41
3.
Unirea Sfântul-Gheorghe
30
15
4
11
60-34
34
4.
Foresta Bistrița
30
14
6
10
45-37
34
5.
AS Miercurea-Ciuc
30
13
7
10
52-35
33
6.
Viitorul Gheorgheni
30
13
7
10
58-49
33
7.
Forestierul Târgu-Secuiesc
30
12
5
13
58-40
29
8.
Viitorul Târgu-Mureș
30
11
7
12
47-53
29
9.
Avântul Reghin
30
12
5
13
40-53
29
10.
Minerul Rodna
30
13
1
16
54-65
27
11.
Unirea Cristuru-Secuiesc
30
11
4
15
35-55
26
12.
Lacul Ursu-Sovata
30
12
2
16
42-64
26
13.
Minerul Bălan
30
10
5
15
38-40
25
14.
Carpați Covasna
30
9
7
14
31-42
25
15.
Mureșul Toplița
30
8
8
14
38-58
24
16.
Hebe Sângeorz-Băi
30
8
2
20
25-82
18

Serie XII
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
CSU Brașov
30
16
5
9
53-26
37
2.
Textila Cisnădie
30
17
3
10
45-29
37
3.
ICIM Brașov
30
15
6
9
42-25
36
4.
CFR Sighișoara
30
15
4
11
49-31
34
5.
Precizia Săcele
30
13
6
11
35-28
32
6.
Chimia Orașul Victoria
30
13
6
11
32-32
32
7.
Vitrometan Mediaș
30
14
2
14
38-38
30
8.
Metalul Copșa-Mică
30
11
7
12
33-32
29
9.
Lotrul Brezoi
30
14
1
15
40-45
29
10.
Torpedo Zărnești
30
10
8
12
26-26
28
11.
UPA Sibiu
30
10
8
12
35-40
28
12.
Textila Sebeș
30
12
4
14
33-47
28
13.
CIL Blaj
30
12
3
15
41-49
27
14.
Chimistul Râmnicu-Vâlcea
30
10
7
13
31-41
27
15.
Carpați Mârșa
30
10
4
16
35-63
24
16.
Oltul Râmnicu-Vâlcea
30
8
6
16
32-48
22

You are in: RomanianSoccer.ro - Divizia C - Season 1973-74 - Edition 18