Nationala Romaniei

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-

You are in: RomanianSoccer.ro - Divizia C - Season 1979-80 - Edition 24

Serie I
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Ceahlăul Piatra-Neamț
30
21
3
6
62-21
45
2.
Foresta Fălticeni
30
17
4
9
52-23
38
3.
Avântul TCMM Frasin
30
16
3
11
57-29
35
4.
ASA Câmpulung-Moldovenesc
30
14
4
12
42-31
32
5.
Dorna Vatra-Dornei
30
15
1
14
49-51
31
6.
Laminorul Roman
30
15
0
15
57-41
30
7.
Metalul Botoșani
30
13
4
13
34-44
30
8.
Cetatea Târgu-Neamț
30
14
2
14
39-52
30
9.
Siretul Bucecea
30
13
3
14
61-61
29
10.
Celuloza Piatra-Neamț
30
12
5
13
37-42
29
11.
Metalul Rădăuți
30
13
2
15
46-52
28
12.
Cristalul Dorohoi
30
12
4
14
35-47
28
13.
Zimbrul Suceava
30
11
5
14
42-46
27
14.
Cimentul Bicaz
30
12
3
15
38-48
27
15.
IM Piatra-Neamț
30
10
5
15
42-64
25
16.
Danubiana Roman
30
6
4
20
28-69
16

Serie II
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
CSM Borzești
30
21
5
4
69-16
47
2.
Minerul Comănești
30
16
6
8
49-25
38
3.
Partizanul Bacău
30
16
2
12
56-39
34
4.
Letea Bacău
30
14
6
10
50-35
34
5.
Relonul Săvinești
30
14
6
10
34-30
34
6.
CFR Pașcani
30
14
4
12
44-38
32
7.
Constructorul Iași
30
12
5
13
52-44
29
8.
Textila Buhuși
30
13
3
14
53-53
29
9.
DEMAR Mărășești
30
12
5
13
39-60
29
10.
Petrolul Moinești
30
11
6
13
38-34
28
11.
Rulmentul Bârlad
30
12
3
15
31-33
27
12.
Nicolina Iași
30
9
8
13
38-47
26
13.
Hușana Huși
30
11
3
16
42-53
25
14.
Luceafărul Adjud
30
10
5
15
38-52
25
15.
Constructorul Vaslui
30
11
3
16
22-51
25
16.
ASA Iași
30
6
6
18
31-76
18

Serie III
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
CSU Galați
30
20
2
8
72-27
42
2.
Prahova Ploiești
30
16
4
10
54-37
36
3.
Dinamo CPL Focșani
30
16
3
11
48-38
35
4.
Chimia Brazi
30
16
1
13
57-31
33
5.
Caraimanul Bușteni
30
13
7
10
46-25
33
6.
Carpați Sinaia
30
15
3
12
52-41
33
7.
Olimpia Râmnicu-Sărat
30
14
3
13
32-33
31
8.
Foresta Gugești
30
13
3
14
43-53
29
9.
Oțelul Galați
30
13
3
14
38-52
29
10.
Victoria Tecuci
30
12
4
14
36-45
28
11.
Ancora Galați
30
12
3
15
47-61
27
12.
Petrolul Băicoi
30
11
4
15
48-43
26
13.
Petrolul Berca
30
12
2
16
39-47
26
14.
Carpați Nehoiu
30
10
6
14
27-41
26
15.
Chimia Buzău
30
11
2
17
51-68
24
16.
FNC Săhăteni
30
10
2
18
26-74
22

Serie IV
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
IMUM Medgidia
30
19
6
5
63-24
44
2.
Amonil Slobozia
30
20
1
9
67-32
41
3.
Șoimii Cernavodă
30
13
9
8
51-36
35
4.
Marina Mangalia
30
14
6
10
49-45
34
5.
Pescărușul Tulcea
30
14
5
11
53-43
33
6.
Electrica Constanța
30
15
2
13
46-44
32
7.
Voința Constanța
30
12
7
11
48-44
31
8.
ȘN Brăila
30
12
6
12
49-50
30
9.
Chimpex Constanța
30
11
6
13
34-34
28
10.
Unirea Eforie-Nord
30
11
5
14
44-52
27
11.
Victoria Țăndărei
30
12
3
15
37-49
27
12.
Rapid Fetești
30
11
4
15
44-47
26
13.
Chimia Brăila
30
11
4
15
35-43
26
14.
Progresul Isaccea
30
12
2
16
50-63
26
15.
Dacia-Unirea Brăila
30
7
10
13
29-53
24
16.
Granitul Babadag
30
4
6
20
24-70
14
The match Dacia Unirea Brăila - Amonil Slobozia (10-1), from last round, was lost by both teams with 0-3

Serie V
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Sirena București
30
18
9
3
53-18
45
2.
Automatica București
30
19
6
5
64-25
44
3.
Dunărea Călărași
30
15
8
7
45-32
38
4.
Electronica București
30
11
9
10
36-32
31
5.
Voința București
30
13
5
12
40-37
31
6.
ȘN Oltenița
30
10
11
9
27-26
31
7.
Viitorul Chirnogi
30
12
6
12
33-39
30
8.
Tehnometal București
30
12
5
13
40-36
29
9.
Danubiana București
30
11
6
13
28-32
28
10.
TMB București
30
9
9
12
32-34
27
11.
ICSIM București
30
10
7
13
36-40
27
12.
Ferom Urziceni
30
10
7
13
43-48
27
13.
Flacăra roșie București
30
9
9
12
23-30
27
14.
Abatorul București
30
9
9
12
34-45
27
15.
Automecanica București
30
9
7
14
35-43
25
16.
Vâscoza București
30
3
7
20
27-79
13

Serie VI
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
ROVA Roșiori-de-Vede
30
19
5
6
55-23
43
2.
Metalul Mija
30
17
3
10
57-32
37
3.
Sportul muncitoresc Caracal
30
15
3
12
55-34
33
4.
Progresul Pucioasa
30
13
7
10
46-26
33
5.
Petrolul Videle
30
13
6
11
36-30
32
6.
Electronistul Curtea-de-Argeș
30
13
6
11
43-46
32
7.
Dacia Pitești
30
13
4
13
47-40
30
8.
Cimentul Fieni
30
12
6
12
37-33
30
9.
Recolta Stoicănești
30
13
3
14
40-45
29
10.
IPC Slatina
30
12
5
13
40-50
29
11.
Progresul Corabia
30
13
2
15
44-57
28
12.
IOB Balș
30
12
3
15
37-47
27
13.
Petrolul Bolintin-Vale
30
11
4
15
39-49
26
14.
Petrolul Târgoviște
30
11
4
15
32-63
26
15.
Dinamo Alexandria
30
12
1
17
42-48
25
16.
Constructorul Pitești
30
7
6
17
31-58
20

Serie VII
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Minerul Lupeni
30
19
5
6
62-31
43
2.
Electroputere Craiova
30
20
2
8
64-33
42
3.
Dierna Orșova
30
14
8
8
55-37
36
4.
Minerul Motru
30
15
3
12
65-40
33
5.
CSM Turnu-Severin
30
13
6
11
45-37
32
6.
Constructorul Craiova
30
10
9
11
44-47
29
7.
Dunărea Calafat
30
11
6
13
47-38
28
8.
Metalurgistul Sadu
30
12
4
14
33-47
28
9.
Unirea Turnu-Severin
30
12
4
14
32-50
28
10.
Lotrul Brezoi
30
12
3
15
40-42
27
11.
CFR Craiova
30
11
5
14
32-44
27
12.
Viitorul Drăgășani
30
10
6
14
27-39
26
13.
Progresul Băilești
30
11
4
15
26-42
26
14.
Metalul Rovinari
30
10
5
15
30-39
25
15.
Chimistul Râmnicu-Vâlcea
30
8
9
13
25-42
25
16.
Gloria Strehaia
30
8
7
15
34-59
23
The match Gloria Strehaia - CSM Turnu-Severin (18-2), from last round, was lost by both teams with 0-3

Serie VIII
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
CFR Timișoara
30
20
7
3
60-20
47
2.
Minerul Deva
30
17
4
9
69-33
38
3.
Vulturii Textila Lugoj
30
16
2
12
46-40
34
4.
Gloria Reșița
30
15
2
13
53-53
32
5.
CPL Caransebeș
30
14
3
13
41-45
31
6.
Minerul Oravița
30
14
2
14
44-40
30
7.
Metalul Bocșa
30
14
1
15
53-54
29
8.
Minerul Vulcan
30
13
3
14
38-44
29
9.
Electromotor Timișoara
30
13
3
14
39-45
29
10.
Victoria Călan
30
11
6
13
40-38
28
11.
Minerul Ghelar
30
13
2
15
48-47
28
12.
CFR Simeria
30
14
0
16
44-47
28
13.
Explorări Deva
30
12
4
14
39-46
28
14.
Metalul Oțelu-Roșu
30
13
2
15
45-53
28
15.
Laminorul Nădrag
30
14
0
16
46-58
28
16.
Știința Petroșani
30
4
5
21
38-80
13

Serie IX
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Rapid Arad
30
18
7
5
59-27
43
2.
Armătura Zalău
30
19
2
9
45-25
40
3.
Bihoreana Marghita
30
19
0
11
59-33
38
4.
CFR Arad
30
13
7
10
45-30
33
5.
Construcții Electrometal Cluj
30
14
5
11
41-36
33
6.
Unirea Tomnatic
30
14
4
12
58-37
32
7.
Unirea Dej
30
11
7
12
39-42
29
8.
Oțelul Ștei
30
11
6
13
43-43
28
9.
Voința Oradea
30
13
2
15
53-54
28
10.
Tricolorul Beiuș
30
12
4
14
31-39
28
11.
Unirea Sânnicolau-Mare
30
11
6
13
30-41
28
12.
Victoria Zalău
30
11
4
15
44-54
26
13.
Victoria Ineu
30
12
2
16
40-61
26
14.
Recolta Salonta
30
11
3
16
31-50
25
15.
Minerul Suncuiuș
30
8
6
16
31-60
22
16.
Unirea Oradea
30
6
7
17
28-51
19
The match Bihoreana Marghita - Armătura Zalău (1-10), from last round, was lost by both teams with 0-3

Serie X
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
CIL Sighetu-Marmației
30
20
3
7
94-29
43
2.
Victoria Carei
30
19
2
9
70-30
40
3.
Minerul Ilba-Seini
30
14
3
13
47-39
31
4.
Minerul Rodna
30
13
4
13
40-37
30
5.
Oașul Negrești
30
14
2
14
40-45
30
6.
Minerul Baia-Sprie
30
14
1
15
65-59
29
7.
Metalul Carei
30
11
7
12
35-39
29
8.
Simared Baia-Mare
30
11
6
13
49-47
28
9.
CUPROM Baia-Mare
30
12
4
14
55-55
28
10.
Minerul Băița
30
12
4
14
46-49
28
11.
Minerul Băiuț
30
13
2
15
40-44
28
12.
Lăpușul Târgu-Lăpuș
30
12
4
14
36-51
28
13.
Foresta Bistrița
30
12
4
14
41-57
28
14.
Silvicultorul Măieru
30
13
2
15
36-70
28
15.
Bradul Vișeu
30
12
3
15
44-49
27
16.
Hebe Sângiorz-Băi
30
11
3
16
36-74
25

Serie XI
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Metalul Aiud
30
22
2
6
89-23
46
2.
Sticla Arieșul Turda
30
16
4
10
62-31
36
3.
IMIX Agnita
30
15
5
10
40-32
35
4.
Metalul Sighișoara
30
16
2
12
52-29
34
5.
Automecanica Mediaș
30
13
5
12
51-39
31
6.
Metalul Copșa-Mică
30
12
7
11
42-46
31
7.
CIL Blaj
30
13
5
12
38-45
31
8.
Mureșul Luduș
30
15
0
15
50-48
30
9.
CPL Sebeș
30
13
4
13
36-50
30
10.
IPA Sibiu
30
13
3
14
38-33
29
11.
Avântul Reghin
30
13
3
14
46-45
29
12.
Oțelul Reghin
30
13
3
14
40-46
29
13.
Vitrometan Mediaș
30
12
5
13
30-40
29
14.
Construcții Sibiu
30
11
5
14
31-55
27
15.
Sticla Târnăveni
30
7
10
13
35-55
24
16.
Faianța Sighișoara
30
2
5
23
20-83
9

Serie XII
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Oltul Sfântu-Gheorghe
30
18
7
5
55-21
43
2.
Mureșul Toplița
30
17
3
10
48-33
37
3.
Progresul Odorheiu-Secuiesc
30
14
8
8
54-22
36
4.
Precizia Săcele
30
15
6
9
39-29
36
5.
Metalul Târgu-Secuiesc
30
15
3
12
39-37
33
6.
Măgura-Mobila Codlea
30
13
6
11
39-25
32
7.
Minerul Bălan
30
13
4
13
28-39
30
8.
Minerul Baraolt
30
12
4
14
36-38
28
9.
Metrom Brașov
30
10
8
12
33-37
28
10.
CSU Brașov
30
12
3
15
38-41
27
11.
Carpați Brașov
30
11
5
14
34-37
27
12.
Torpedo Zărnești
30
10
7
13
27-42
27
13.
Chimia Orașul Victoria
30
11
4
15
38-44
26
14.
Tractorul Miercurea-Ciuc
30
8
8
14
24-32
24
15.
Carpați Covasna
30
9
6
15
25-57
24
16.
Utilajul Făgăraș
30
10
2
18
24-47
22

You are in: RomanianSoccer.ro - Divizia C - Season 1979-80 - Edition 24