Nationala Romaniei

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-

You are in: RomanianSoccer.ro - Divizia C - Season 1981-82 - Edition 26

Serie I
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Minerul Gura-Humorului
30
19
4
7
67-25
42
2.
CFR Pașcani
30
19
4
7
62-25
42
3.
TEPRO Iași
30
15
6
9
50-35
36
4.
Foresta Fălticeni
30
14
5
11
57-41
33
5.
Minerul Vatra-Dornei
30
13
7
10
44-39
33
6.
Metalul Botoșani
30
13
6
11
42-36
32
7.
Metalul Rădăuți
30
15
2
13
51-51
32
8.
ASA Câmpulung-Moldovenesc
30
12
6
12
39-35
30
9.
Celuloza Piatra-Neamț
30
13
2
15
42-50
28
10.
Avântul TCMM Frasin
30
11
5
14
48-51
27
11.
Siretul Bucecea
30
13
1
16
43-53
27
12.
Cristalul Dorohoi
30
10
7
13
42-58
27
13.
Nicolina Iași
30
9
9
12
28-44
27
14.
Cetatea Târgu-Neamț
30
11
4
15
37-47
26
15.
Cimentul Bicaz
30
7
9
14
34-50
23
16.
Integrata Pașcani
30
4
3
23
28-86
11
The matches from last round, Minerul Gura-Humorului - Cristalul Dorohoi (9-1) and Cetatea Târgu-Neamț - CFR Pașcani (0-14) were lost by all four teams with 0-3

Serie II
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
CSM Borzești
30
20
3
7
76-21
43
2.
Laminorul Roman
30
18
5
7
52-24
41
3.
Partizanul Bacău
30
17
3
10
62-34
37
4.
Letea Bacău
30
14
9
7
49-30
37
5.
Victoria IRA Bacău
30
15
7
8
40-25
37
6.
Petrolul Moinești
30
15
4
11
56-30
34
7.
Energia Onești
30
13
4
13
44-37
30
8.
Viticultorul Panciu
30
12
5
13
58-68
29
9.
Luceafărul Adjud
30
11
6
13
33-39
28
10.
Minerul Comănești
30
11
5
14
38-32
27
11.
Rulmentul Bârlad
30
11
5
14
26-41
27
12.
Foresta Gugești
30
11
4
15
47-53
26
13.
Gloria Focșani
30
11
4
15
38-51
26
14.
DEMAR Mărășești
30
11
4
15
37-63
26
15.
Textila Buhuși
30
12
1
17
40-60
25
16.
Metalul Huși
30
3
1
26
9-97
7
Metalul Huși retired from championship before the start of second part

Serie III
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Prahova Ploiești
30
20
4
6
69-22
44
2.
Poiana Câmpina
30
16
6
8
65-38
38
3.
Chimia Brazi Ploiești
30
15
7
8
57-31
37
4.
ASA Mizil
30
16
4
10
36-28
36
5.
Ferodoul Râmnicu-Sărat
30
12
6
12
42-36
30
6.
Minerul Filipeștii-de-Pădure
30
12
5
13
41-35
29
7.
Chimia ASA Buzău
30
12
5
13
45-49
29
8.
Metalul Mija
30
11
6
13
43-41
28
9.
Carpați Sinaia
30
12
4
14
35-39
28
10.
Carpați Nehoiu
30
13
2
15
45-54
28
11.
Petrolul Băicoi
30
11
6
13
38-47
28
12.
ȘN ITA Brăila
30
11
5
14
41-65
27
13.
Chimia Brăila
30
11
4
15
39-37
26
14.
Caraimanul Bușteni
30
9
8
13
32-41
26
15.
Petrolul Berca
30
12
2
16
41-52
26
16.
Autobuzul Făurei
30
8
4
18
20-74
20
ASA Mizil started the championship as ICIM Ploiești, but changed the name before the second part

Serie IV
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Metalosport Galați
30
17
7
6
81-31
41
2.
Portul Constanța
30
18
3
9
62-25
39
3.
Rapid Fetești
30
16
5
9
45-29
37
4.
Cimentul Medgidia
30
16
3
11
66-33
35
5.
Voința Constanța
30
12
8
10
44-38
32
6.
ȘN Tulcea
30
14
3
13
48-46
31
7.
Arrubium Măcin
30
13
4
13
40-66
30
8.
Ancora Galați
30
12
5
13
48-44
29
9.
Granitul Babadag
30
13
3
14
28-54
29
10.
Metalul Mangalia
30
13
2
15
37-38
28
11.
Progresul Isaccea
30
13
2
15
48-59
28
12.
Chimpex Constanța
30
10
7
13
40-43
27
13.
Victoria Țăndărei
30
11
5
14
33-44
27
14.
Avântul Matca
30
11
5
14
32-49
27
15.
Șoimii Cernavodă
30
10
4
16
38-54
24
16.
Marina Mangalia
30
6
4
20
21-58
16

Serie V
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Dinamo-Victoria București
30
21
7
2
69-23
49
2.
ICSIM București
30
12
9
9
42-32
33
3.
Aversa București
30
15
2
13
61-49
32
4.
TMB București
30
15
2
13
43-36
32
5.
ȘN Oltenița
30
11
9
10
37-37
31
6.
Abatorul București
30
11
8
11
48-42
30
7.
Amonil Slobozia
30
11
8
11
27-32
30
8.
Tehnometal București
30
11
7
12
36-34
29
9.
Flacăra roșie București
30
13
3
14
41-40
29
10.
Danubiana București
30
10
9
11
32-35
29
11.
Constructorul Călărași
30
11
5
14
45-43
27
12.
FCM Giurgiu
30
12
3
15
35-43
27
13.
Viitorul Chirnogi
30
12
3
15
32-53
27
14.
FEROM Urziceni
30
11
4
15
37-53
26
15.
Petrolul Roata-de-Jos
30
11
4
15
37-60
26
16.
Electronica București
30
9
5
16
37-47
23
Aversa București started the championship as Sirena București, but changed the name before second part

Serie VI
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
ROVA Roșiori-de-Vede
30
21
1
8
57-29
43
2.
Muscelul Câmpulung-Muscel
30
16
5
9
48-27
37
3.
Chimia Turnu-Măgurele
30
16
2
12
46-29
34
4.
Cimentul Fieni
30
15
3
12
43-43
33
5.
Dunărea Zimnicea
30
15
3
12
36-44
33
6.
Petrolul Videle
30
12
6
12
43-42
30
7.
Cetatea Turnu-Măgurele
30
13
4
13
39-48
30
8.
Recolta Stoicănești
30
11
7
12
38-39
29
9.
Dacia Pitești
30
13
2
15
35-30
28
10.
Sportul muncitoresc Caracal
30
12
4
14
33-34
28
11.
Progresul Corabia
30
10
7
13
33-37
27
12.
Electronistul Curtea-de-Argeș
30
11
4
15
37-42
26
13.
Constructorul Pitești
30
12
2
16
37-44
26
14.
Chimia Găești
30
10
6
14
44-63
26
15.
Unirea Răcari
30
7
11
12
33-40
25
16.
Progresul Pucioasa
30
11
3
16
37-48
25

Serie VII
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Minerul Motru
30
19
4
7
68-28
42
2.
Electroputere Craiova
30
17
5
8
57-20
39
3.
Dierna Orșova
30
17
3
10
38-38
37
4.
Constructorul Craiova
30
14
7
9
36-31
35
5.
CFR Craiova
30
15
2
13
44-31
32
6.
Minerul Moldova-Nouă
30
13
5
12
41-35
31
7.
Unirea Turnu-Severin
30
13
4
13
47-44
30
8.
Mecanizatorul Șimian
30
11
6
13
47-60
28
9.
Minerul Oravița
30
13
1
16
48-37
27
10.
Minerul Horezu
30
11
5
14
33-41
27
11.
Viitorul Drăgășani
30
13
1
16
31-47
27
12.
Metalurgistul Sadu
30
11
4
15
36-45
26
13.
Dunărea Calafat
30
12
2
16
35-53
26
14.
Jiul Rovinari
30
12
2
16
26-38
26
15.
Parângul Novaci
30
13
0
17
41-62
26
16.
IOB Balș
30
9
3
18
30-48
21

Serie VIII
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Metalurgistul Cugir
30
20
2
8
64-24
42
2.
Explormin Deva
30
17
3
10
55-31
37
3.
Minerul Certej
30
14
4
12
48-32
32
4.
Șurianul Sebeș
30
14
3
13
45-43
31
5.
Minerul Știința Vulcan
30
13
4
13
47-41
30
6.
Minerul Paroșeni
30
11
8
11
41-36
30
7.
Lotrul Brezoi
30
13
4
13
41-42
30
8.
Victoria Călan
30
12
5
13
35-27
29
9.
Mecanica Alba-Iulia
30
13
3
14
46-48
29
10.
CFR Simeria
30
12
5
13
26-35
29
11.
Minerul Aninoasa
30
12
5
13
26-39
29
12.
Textila Cisnădie
30
14
1
15
35-53
29
13.
IMIX Agnita
30
12
4
14
34-33
28
14.
Minerul Ghelar
30
12
4
14
44-47
28
15.
Vitrometan Mediaș
30
11
4
15
30-52
26
16.
Automecanica Mediaș
30
9
3
18
24-58
21

Serie IX
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Gloria Reșița
30
18
3
9
56-31
39
2.
CFR Arad
30
16
5
9
50-39
37
3.
Minerul Anina
30
16
2
12
69-35
34
4.
Șoimii Lipova
30
15
4
11
45-35
34
5.
Voința Oradea
30
15
3
12
51-41
33
6.
Electromotor Timișoara
30
14
4
12
59-49
32
7.
Oțelul Ștei
30
12
7
11
41-35
31
8.
Victoria Ineu
30
15
1
14
43-52
31
9.
Unirea Sânnicolau-Mare
30
14
2
14
53-48
30
10.
Unirea Tomnatic
30
13
4
13
40-37
30
11.
Metalul Bocșa
30
12
6
12
28-56
30
12.
Bihorul Beiuș
30
12
5
13
43-46
29
13.
CFR Victoria Caransebeș
30
13
2
15
40-51
28
14.
Vulturii Textila Lugoj
30
11
3
16
47-56
25
15.
Chimia Arad
30
6
7
17
38-68
19
16.
Recolta Salonta
30
7
4
19
32-56
18

Serie X
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Armătura Zalău
30
20
2
8
70-26
42
2.
Victoria Carei
30
18
2
10
53-30
38
3.
Unirea Valea-lui-Mihai
30
15
4
11
69-40
34
4.
Bradul Vișeu
30
14
3
13
40-37
31
5.
Minerul Băița
30
14
3
13
35-42
31
6.
Minerul Băiuț
30
14
4
12
56-45
30
7.
Minerul Baia-Sprie
30
12
6
12
54-47
30
8.
CUPROM Baia-Mare
30
13
4
13
47-42
30
9.
Oașul Negrești
30
13
4
13
44-40
30
10.
Bihoreana Marghita
30
12
5
13
42-48
29
11.
Chimia Tășnad
30
12
4
14
39-45
28
12.
Silvana Cehu-Silvaniei
30
12
3
15
48-56
27
13.
Minerul Baia-Borșa
30
12
3
15
42-57
27
14.
Rapid Jibou
30
12
3
15
31-68
27
15.
CSU Tricolorul Oradea
30
10
3
17
32-46
23
16.
Simared Baia-Mare
30
9
3
18
22-55
21
Minerul Băiuț was penalized with 2 points

Serie XI
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Industria sârmei Câmpia Turzii
30
18
6
6
56-21
42
2.
Unirea Alba-Iulia
30
15
7
8
61-33
37
3.
Sticla Arieșul Turda
30
15
4
11
47-35
34
4.
Avântul Reghin
30
14
5
11
37-30
33
5.
Metalul Aiud
30
12
8
10
47-34
32
6.
Minerul Rodna
30
14
4
12
53-45
32
7.
Lăpușul Târgu-Lăpuș
30
14
4
12
39-39
32
8.
Metalul Sighișoara
30
13
3
14
39-47
29
9.
Foresta Bistrița
30
13
2
15
40-59
28
10.
Metalotehnica Târgu-Mureș
30
13
2
15
37-39
28
11.
CEM Cluj-Napoca
30
9
9
12
40-42
27
12.
Oțelul Reghin
30
10
7
13
38-47
27
13.
Mureșul Luduș
30
8
10
12
37-42
26
14.
Textila Năsăud
30
11
4
15
32-49
26
15.
CIL Blaj
30
9
7
14
20-44
25
16.
Unirea Dej
30
9
4
17
44-61
22

Serie XII
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Precizia Săcele
30
18
5
7
36-24
41
2.
Progresul Odorheiu-Secuiesc
30
18
3
9
55-27
39
3.
Nitramonia Făgăraș
30
13
8
9
44-30
34
4.
Mureșul Toplița
30
12
8
10
38-30
32
5.
Minerul Bălan
30
14
4
12
40-67
32
6.
Metrom Brașov
30
11
8
11
28-25
30
7.
Tractorul Miercurea-Ciuc
30
13
4
13
44-42
30
8.
Chimia Orașul Victoria
30
10
8
12
32-34
28
9.
Unirea Cristuru-Secuiesc
30
12
4
14
39-42
28
10.
Utilajul Făgăraș
30
13
2
15
29-35
28
11.
Minerul Baraolt
30
12
4
14
30-47
28
12.
Mobila-Măgura Codlea
30
12
3
15
31-32
27
13.
Metalul Sfântu-Gheorghe
30
11
4
15
38-34
26
14.
Torpedo Zărnești
30
10
6
14
45-44
26
15.
Metalul Târgu-Secuiesc
30
10
6
14
28-38
26
16.
Carpați Brașov
30
9
7
14
38-44
25

You are in: RomanianSoccer.ro - Divizia C - Season 1981-82 - Edition 26