Nationala Romaniei

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-

You are in: RomanianSoccer.ro - Divizia C - Season 1984-85 - Edition 29

Serie I
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Minerul Vatra-Dornei
30
20
4
6
51-20
44
2.
Siretul Pașcani
30
18
6
6
65-27
42
3.
Carpați Gălănești
30
15
4
11
44-37
34
4.
Relonul Săvinești
30
13
7
10
48-24
33
5.
Minerul Gura-Humorului
30
13
6
11
38-32
32
6.
Metalul Rădăuți
30
13
5
12
40-34
31
7.
Explorări Câmpulung-Moldovenesc
30
14
3
13
44-47
31
8.
Cetatea Târgu-Neamț
30
13
4
13
43-38
30
9.
Avântul Frasin
30
13
3
14
38-47
29
10.
Celuloza Bradul Roznov
30
11
6
13
36-32
28
11.
Electro Siretul Botoșani
30
12
4
14
36-56
28
12.
Constructorul Iași
30
12
3
15
46-48
27
13.
Zimbrul Siret
30
11
5
14
32-48
27
14.
Electro Botoșani
30
12
1
17
31-48
25
15.
TEPRO Iași
30
9
3
18
32-56
21
16.
ASA Câmpulung-Moldovenesc
30
7
4
19
25-55
18
Cetatea Târgu-Neamț - Zimbru Siret match was interrupted in minute 37, when the score was 4-0. The guests started the match in just seven players, but one of them injuried, so, it applied the rule, which says that a team can't continue the match with less of seven players.

Serie II
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Aripile Bacău
30
19
4
7
74-25
42
2.
Mecanică Vaslui
30
17
5
8
65-28
39
3.
CSM Borzești
30
14
5
11
45-39
33
4.
Textila Buhuși
30
15
2
13
59-48
32
5.
Inter Vaslui
30
13
6
11
33-35
32
6.
Laminorul Roman
30
15
1
14
53-46
31
7.
Petrolul Moinești
30
14
1
15
51-33
29
8.
Chimia Mărășești
30
12
5
13
38-49
29
9.
Victoria Tecuci
30
10
8
12
41-39
28
10.
Constructorul Flacăra Odobești
30
12
4
14
35-58
28
11.
Foresta Gugești
30
9
9
12
29-38
27
12.
Luceafărul Adjud
30
11
4
15
26-39
26
13.
Unirea Negrești
30
10
6
14
51-67
26
14.
Minerul Comănești
30
12
2
16
39-56
26
15.
Letea Bacău
30
11
4
15
38-56
26
16.
Viticultorul Panciu
30
10
6
14
33-54
26

Serie III
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
CSM Delta Tulcea
30
18
7
5
57-15
43
2.
IMUM Medgidia
30
15
7
8
61-30
37
3.
Chimia Brăila
30
14
7
9
49-33
35
4.
Portul Constanța
30
14
6
10
50-28
34
5.
Petrolul Ianca Brăila
30
14
4
12
38-43
32
6.
DVA Portul Galați
30
13
4
13
44-41
30
7.
Voința Constanța
30
13
3
14
49-48
29
8.
Cimentul Medgidia
30
14
1
15
45-42
29
9.
ȘN Tulcea
30
13
3
14
43-43
29
10.
Ancora Galați
30
13
3
14
29-47
29
11.
Laminorul Viziru
30
13
2
15
47-44
28
12.
Marina Mangalia
30
12
4
14
38-50
28
13.
Progresul Isaccea
30
13
2
15
28-68
28
14.
Arrubium Măcin
30
12
3
15
46-44
27
15.
Avântul Matca
30
11
4
15
47-63
26
16.
Chimpex Constanța
30
6
4
20
30-61
16
Chimpex Constanța was excluded from championship because wasn't scheduled for 3 times

Serie IV
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Dunărea Călărași
30
15
11
4
59-28
40
2.
Chimia Victoria Buzău
30
13
7
10
49-29
33
3.
Petrolul Berca
30
13
6
11
36-40
32
4.
Carpați Nehoiu
30
14
3
13
50-43
31
5.
Constructorul Giurgiu
30
14
3
13
37-44
31
6.
Metalul Buzău
30
11
8
11
45-34
30
7.
ISCIP Ulmeni
30
11
8
11
40-36
30
8.
ICPB Bolintin-Vale
30
12
6
12
38-35
30
9.
ȘN Oltenița
30
12
6
12
33-30
30
10.
AS Buzău
30
13
3
14
39-49
29
11.
Unirea Slobozia
30
12
4
14
42-43
28
12.
Olimpia Slobozia
30
9
10
11
42-44
28
13.
Victoria Țăndărei
30
13
2
15
40-50
28
14.
Viitorul Chirnogi
30
10
8
12
37-47
28
15.
Rapid Fetești
30
12
4
14
30-41
28
16.
Victoria Lehliu
30
10
3
17
35-59
23
Dunărea Călărași was penalized with 1 point

Serie V
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
ICSIM București
32
17
9
6
67-23
43
2.
Sportul "30 Decembrie"
32
17
8
7
45-27
42
3.
IUPS Chitila
32
15
7
10
39-30
37
4.
Danubiana București
32
15
6
11
44-36
36
5.
Mecom București
32
12
10
10
39-28
34
6.
Chimia Brazi
32
16
2
14
44-41
34
7.
Avicola Crevedia
32
14
6
12
45-47
34
8.
Poiana Câmpina
32
15
3
14
38-37
33
9.
Petrolul Băicoi
32
16
1
15
32-40
33
10.
Tehnometalul București
32
14
4
14
46-43
32
11.
Viscofil București
32
14
4
14
40-41
32
12.
Minerul Filipeștii-de-Pădure
32
13
6
13
32-40
32
13.
Carpați Sinaia
32
14
3
15
36-39
31
14.
Abatorul București
32
10
10
12
42-37
30
15.
Flacăra roșie București
32
12
6
14
32-40
30
16.
Aversa București
32
7
4
21
31-60
18
17.
Luceafărul București
32
4
5
23
29-72
13
TM București became Mecom București

Serie VI
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Muscelul Câmpulung-Muscel
30
18
5
7
61-26
41
2.
Electrica Titu
30
18
4
8
60-25
40
3.
Progresul Corabia
30
13
5
12
52-33
31
4.
Cimentul Fieni
30
14
3
13
36-37
31
5.
Metalul Alexandria
30
14
2
14
32-35
30
6.
Chimia Găești
30
13
4
13
46-57
30
7.
Sportul muncitoresc Caracal
30
13
3
14
37-43
29
8.
Chimia Turnu-Măgurele
30
11
7
12
26-33
29
9.
ROVA Roșiori-de-Vede
30
13
3
14
30-39
29
10.
Metalul Mija
30
14
1
15
31-41
29
11.
Textila Roșiori-de-Vede
30
13
3
14
30-41
29
12.
Dacia Pitești
30
12
4
14
40-34
28
13.
Recolta Stoicănești
30
12
4
14
42-37
28
14.
Electrica Curtea-de-Argeș
30
12
4
14
42-44
28
15.
Dunărea Venus Zimnicea
30
13
1
16
37-47
27
16.
Știința Drăgănești-Olt
30
9
3
18
29-59
21

Serie VII
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Electroputere Craiova
30
20
5
5
78-16
45
2.
Viitorul Drăgășani
30
14
4
12
45-40
32
3.
Pandurii Târgu-Jiu
30
12
7
11
39-30
31
4.
Constructorul Craiova
30
12
7
11
48-41
31
5.
Jiul Rovinari
30
13
5
12
36-31
31
6.
ASA Victoria Craiova
30
13
5
12
42-49
31
7.
Progresul Băilești
30
12
6
12
43-46
30
8.
Dierna Orșova
30
12
5
13
46-37
29
9.
Metalurgistul Sadu
30
13
3
14
41-38
29
10.
Armătura Strehaia
30
11
7
12
33-37
29
11.
Mecanizatorul Șimian
30
13
3
14
39-47
29
12.
Petrolul Țicleni
30
12
4
14
39-48
28
13.
CFR Craiova
30
10
7
13
32-36
27
14.
Foresta Băbeni
30
11
5
14
33-61
27
15.
Metalul Râmnicu-Vâlcea
30
10
6
14
30-53
26
16.
Dunărea Calafat
30
10
5
15
35-49
25

Serie VIII
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Metalul Bocșa
30
17
4
9
55-34
38
2.
CSM Caransebeș
30
14
5
11
53-31
33
3.
Rapid Arad
30
14
5
11
56-38
31
4.
CSM Lugoj
30
14
3
13
59-43
31
5.
Unirea Sânnicolau-Mare
30
13
5
12
41-41
31
6.
Unirea Tomnatic
30
14
3
13
45-56
31
7.
Minerul Oravița
30
14
2
14
51-38
30
8.
Minerul Anina
30
14
2
14
43-54
30
9.
UMT Timișoara
30
12
5
13
50-38
29
10.
Metalul Oțelul-Roșu
30
14
1
15
42-46
29
11.
Obilici Sânmartinu-Sârbesc
30
13
3
14
42-48
29
12.
Minerul Moldova-Nouă
30
13
2
15
43-42
28
13.
Șoimii Lipova
30
11
6
13
38-48
28
14.
CFR Victoria Caransebeș
30
11
6
13
34-51
28
15.
Victoria Ineu
30
11
4
15
34-56
26
16.
CFR Arad
30
10
6
14
34-56
26
Rapid Arad was penalized with 2 points

Serie IX
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Înfrățirea Oradea
30
17
8
5
43-16
42
2.
Recolta Salonta
30
17
4
9
47-26
38
3.
Unio Satu-Mare
30
14
5
11
41-23
33
4.
Victoria FIUT Carei
30
15
3
12
46-32
33
5.
Someșul Satu-Mare
30
12
8
10
44-39
32
6.
Minerul Ștei
30
13
6
11
41-37
32
7.
Minerul Sărmășag
30
13
6
11
40-41
32
8.
Oțelul Ștei
30
11
8
11
47-36
30
9.
Voința Oradea
30
12
5
13
36-34
29
10.
Oașul Negrești
30
12
4
14
34-39
28
11.
Olimpia Gherla
30
12
4
14
31-41
28
12.
Unirea Valea-lui-Mihai
30
11
6
13
28-43
28
13.
Chimia Tășnad
30
13
2
15
40-57
28
14.
Minerul Șuncuiuș
30
10
7
13
40-48
27
15.
Silvania Cehu-Silvaniei
30
11
5
14
42-53
27
16.
Constructorul Satu-Mare
30
3
7
20
22-57
13

Serie X
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
CIL Mecanica Sighet
30
19
4
7
61-22
42
2.
Minerul Băița
30
13
7
10
41-34
33
3.
Metalul Târgu-Mureș
30
14
4
12
46-31
32
4.
Chimtor Năsăud
30
14
3
13
48-36
31
5.
Minerul Baia-Sprie
30
14
2
14
38-37
30
6.
Minerul Rodna
30
14
2
14
39-43
30
7.
Electromureș Târgu-Mureș
30
13
3
14
41-29
29
8.
Mureșul Luduș
30
13
3
14
44-40
29
9.
Minerul Băiuț
30
14
1
15
36-38
29
10.
CUPROM Baia-Mare
30
14
1
15
35-45
29
11.
Energia Progresul Beclean
30
12
5
13
35-57
29
12.
Bradul Vișeu-de-Sus
30
13
2
15
35-41
28
13.
Oțelul Reghin
30
13
2
15
35-44
28
14.
Lăpușul Târgu-Lăpuș
30
12
4
14
32-44
28
15.
ISSM Sighet
30
11
6
13
34-51
28
16.
Minerul Baia-Borșa
30
9
7
14
43-51
25

Serie XI
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Mecanica Orăștie
30
18
5
7
50-20
41
2.
Minerul Paroșeni
30
17
6
7
39-25
40
3.
Viitorul IRA Cluj-Napoca
30
13
6
11
42-38
32
4.
Metalul Aiud
30
11
9
10
39-29
31
5.
Steaua CFR Cluj-Napoca
30
14
2
14
37-26
30
6.
Minerul Știința Vulcan
30
12
5
13
52-36
29
7.
Inter Sibiu
30
12
5
13
30-32
29
8.
IMIX Agnita
30
14
1
15
37-42
29
9.
Victoria Călan
30
12
5
13
40-47
29
10.
Mecanica Alba-Iulia
30
12
5
13
43-52
29
11.
Dacia Orăștie
30
12
4
14
46-43
28
12.
Unirea Ocna-Sibiului
30
10
8
12
38-45
28
13.
Minerul Certej
30
12
4
14
34-53
28
14.
Metalul Sighișoara
30
11
5
14
32-41
27
15.
Soda Ocna-Mureș
30
11
3
16
33-48
25
16.
Târnavele Blaj
30
10
5
15
32-47
25

Serie XII
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
ICIM Brașov
32
20
4
8
55-24
44
2.
Nitramonia Făgăraș
32
17
7
8
74-30
41
3.
Metalul Târgu-Secuiesc
32
17
5
10
61-37
39
4.
Progresul Odorheiu-Secuiesc
32
17
3
12
40-41
37
5.
Minerul Baraolt
32
14
5
13
38-43
33
6.
Cimentul Hoghiz
32
14
5
13
37-44
33
7.
Metrom Brașov
32
13
5
14
57-50
31
8.
Mureșul Toplița
32
14
2
16
44-46
30
9.
Mobila Măgura Codlea
32
13
4
15
35-38
30
10.
Electro Sfântu-Gheorghe
32
13
4
15
40-43
30
11.
Utilajul Făgăraș
32
13
4
15
36-47
30
12.
Viitorul Gheorgheni
32
13
3
16
37-38
29
13.
Precizia Săcele
32
12
5
15
42-48
29
14.
Unirea Cristuru-Secuiesc
32
13
3
16
33-57
29
15.
Minerul Bălan
32
12
4
16
30-52
28
16.
Celuloza Zărnești
32
12
3
17
41-44
27
17.
Textila Prejmer
32
10
4
18
26-46
24

You are in: RomanianSoccer.ro - Divizia C - Season 1984-85 - Edition 29