Nationala Romaniei

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-

You are in: RomanianSoccer.ro - Divizia C - Season 2000-01 - Edition 45

Serie I
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Petrolul Moinești
28
19
5
4
62-20
62
2.
CFR Pașcani
28
16
3
9
50-29
51
3.
Unirea 2000 Iași
28
13
7
8
44-27
46
4.
Foresta II Fălticeni
28
13
6
9
35-30
45
5.
Budvar Odorheiu-Secuiesc
28
11
6
11
38-33
39
6.
Pro Mobila Crucea
28
10
9
9
31-34
39
7.
Rulmentul Bârlad
28
12
2
14
50-44
38
8.
Cimentul Bicaz
28
11
5
12
41-38
38
9.
Energia Feldioara
28
11
5
12
41-44
38
10.
FCM Dorohoi
28
10
6
12
32-41
36
11.
Silvex Târgu-Neamț
28
10
6
12
38-45
36
12.
Sportul Municipal Vaslui
28
11
2
15
26-44
35
13.
Ceahlăul Piatra-Neamț II
28
10
5
13
33-46
35
14.
Telecom Iași
28
9
7
12
36-47
34
15.
CFR Citadin Iași
28
6
2
20
21-56
20
Rapid Miercurea-Ciuc retired before the start of the championship

Serie II
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Dacia Unirea Brăila
30
25
3
2
92-13
78
2.
Gloria Buzău
30
22
4
4
62-14
70
3.
Petrolul Berca
30
21
2
7
59-31
65
4.
Petrolul Brăila
30
16
6
8
60-32
54
5.
Dunărea Galați
30
17
3
10
45-21
54
6.
Dinamo-Agricultorul Gârbovi
30
15
2
13
57-40
47
7.
Rafinăria Dărmănești
30
14
3
13
37-32
45
8.
Olimpia Râmnicu-Sărat
30
14
2
14
42-37
44
9.
Aerostar Bacău
30
13
2
15
45-40
41
10.
FC Sfântu-Gheorghe
29
12
2
16
38-45
38
11.
Minerul Comănești
30
11
5
14
40-52
38
12.
Unirea Urziceni
30
11
4
15
39-55
37
13.
Gloria Zemeș
30
10
3
17
38-68
33
14.
Scorillo Grădiștea
30
9
4
17
28-46
31
15.
Romastrans Adjud
29
4
0
25
21-104
12
16.
Fortyogo Târgu-Secuiesc
29
2
1
26
17-89
7
Romtrans Adjud retired from championship after round 19 and Fortyogo Târgu-Secuiesc after round 21. The teams lost the rest of the matches with 0-3.
Minerul Comănești gave their place to Mureșul Deva

Serie III
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Inter Gaz București
30
27
1
2
96-15
82
2.
Portul Constanța
30
22
1
7
78-26
67
3.
Electrica Constanța
30
15
9
6
57-28
54
4.
Venus RGAB București
30
15
6
9
60-30
51
5.
Unirea Mânăstirea
30
15
4
11
58-52
49
6.
Municipal Medgidia
30
13
7
10
43-35
46
7.
AS Neptun
30
13
7
10
50-50
46
8.
Dunărea Călărași
30
14
3
13
57-44
45
9.
CS Faur București
30
13
4
13
39-45
43
10.
Francesca Popești-Leordeni
30
12
6
12
52-40
42
11.
Șantierul Naval Tulcea
30
11
5
14
40-40
38
12.
Turistul Pantelimon
30
10
7
13
28-39
37
13.
Paulo BTA București
30
11
4
15
42-47
37
14.
Acumulatorul București
30
9
5
16
48-58
32
15.
Sportul Chirnogi
30
2
2
26
28-158
8
16.
Unirea Slobozia
30
2
1
27
12-81
7
Unirea Slobozia retired from championship after the end of first part. The team lost the rest of the matches with 0-3

Serie IV
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Electromagnetica București
28
21
4
3
84-23
67
2.
Flacăra Moreni
28
20
6
2
50-23
66
3.
Alpan Teiș-Șotânga
28
14
9
5
36-24
51
4.
Petrolistul Boldești
28
15
4
9
45-32
49
5.
Rulmentul Alexandria
28
14
5
9
35-29
47
6.
Petrolul Videle
28
11
5
12
48-33
38
7.
Inter Dunărea Giurgiu
28
12
2
14
43-50
38
8.
Chindia Târgoviște
28
11
5
12
32-28
38
9.
Conpet Ploiești
28
11
4
13
49-38
37
10.
Conired Pucioasa
28
11
4
13
37-44
37
11.
Metalul Filipești
28
10
3
15
33-49
33
12.
Chimia Brazi
28
9
5
14
45-44
32
13.
Municipal Roșiori
28
8
6
14
24-41
30
14.
Turris Turnu-Măgurele
28
4
7
17
22-59
19
15.
Bere Roșiori
28
4
1
23
9-75
13
Bere Roșiori retired from championship after round 18
Neoconstruct Mihai-Bravu retired from championship and all results were canceled

Serie V
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Internațional Pitești
28
23
1
4
71-24
70
2.
Minerul Motru
28
23
1
4
72-22
70
3.
Gilortul Târgu-Cărbunești
28
15
2
11
47-36
47
4.
Oltchim Râmnicu-Vâlcea
28
15
1
12
42-31
46
5.
Petrolul Stoina
28
14
2
12
56-53
44
6.
Dacia Pitești
28
12
4
12
50-38
40
7.
Severnav Drobeta Turnu-Severin
28
12
3
13
44-52
39
8.
Minerul Mătăsari
28
12
2
14
50-45
38
9.
Dierna Orșova
28
11
4
13
34-41
37
10.
Petrolul Țicleni
28
12
0
16
45-45
36
11.
Dunărea Calafat
28
11
3
14
43-48
36
12.
Petrolul Drăgășani
28
11
2
15
36-58
35
13.
AS Curtea de Argeș
28
11
2
15
35-46
35
14.
Prelcon Horezu
28
10
2
16
34-60
32
15.
Dinamo Calafat
28
3
1
24
14-74
10
Dinamo Calafat retired from championship after the end of first part. The team lost the rest of the matches with 0-3
Sportul Muncitoresc Drăgănești-Olt retired from championship and all results were canceled

Serie VI
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Minaur Zlatna
30
21
2
7
67-25
65
2.
AS Politehnica Timișoara
30
18
3
9
83-40
57
3.
Electrica Timișoara
30
16
5
9
49-30
53
4.
Minerul Certej
30
14
3
13
54-47
45
5.
Cuprirom Abrud
30
14
2
14
46-41
44
6.
Minerul Moldova-Nouă
30
14
2
14
34-38
44
7.
Minerul Lupeni
30
13
5
12
35-37
44
8.
Aurul Brad
30
13
4
13
44-41
43
9.
Soda Ocna-Mureș
30
12
6
12
43-43
42
10.
Inter Petrila
30
13
3
14
51-60
42
11.
Marmosim Simeria
30
12
6
12
43-42
42
12.
Metalurgistul Cugir
30
12
5
13
37-47
41
13.
Minerul Uricani
30
12
3
15
50-54
39
14.
Telecom Timișoara
30
10
3
17
36-59
33
15.
Caromet Caransebeș
30
9
5
16
35-63
32
16.
Gloria Reșița
30
6
5
19
19-59
23

Serie VII
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Industria sârmei Câmpia-Turzii
26
20
2
4
58-19
62
2.
Gaz metan Târgu-Mureș
26
16
4
6
46-19
50
3.
Someș Gaz Beclean
26
16
2
8
42-30
50
4.
Chimica Târnăveni
26
14
2
10
34-27
44
5.
Olimpia Gherla
26
13
2
11
37-23
41
6.
Viromet Victoria
26
12
4
10
41-27
40
7.
Textila Prejmer
26
11
5
10
37-32
38
8.
Romradiatoare Brașov
26
12
1
13
40-47
37
9.
Nitramonia Făgăraș
26
12
1
13
39-43
37
10.
CFR Cluj-Napoca
26
10
5
11
37-35
35
11.
Arieșul Turda
26
11
2
13
37-33
35
12.
Minerul Iara
26
9
3
14
33-42
30
13.
Cimentul Hoghiz
25
4
2
19
9-59
14
14.
Șoimii Sibiu
25
3
1
21
12-66
10
Gaz metan Târgu-Mureș was penalized with 2 points
Șoimii Sibiu and Cimentul Hoghiz retired from championship after the end of first part. The teams lost the rest of the matches with 0-3
Voința Mărișel and Carpati Mecanica Mârșa retired before the start of the championship

Serie VIII
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Universitatea Cluj-Napoca
28
20
5
3
65-19
65
2.
Telecom Arad
28
16
7
5
69-27
55
3.
Unirea Dej
28
16
6
6
44-20
54
4.
Astra Trinity Arad
28
14
4
10
44-35
46
5.
Liber Humana Șomcuta-Mare
28
11
6
11
34-41
39
6.
Armătura Zalău
28
11
5
12
39-48
38
7.
Someșul Satu-Mare
28
12
1
15
27-39
37
8.
Crișul Aleșd
28
11
3
14
44-42
36
9.
Minerul Sărmășag
28
10
6
12
44-49
36
10.
West Petrom Arad
28
10
6
12
43-48
36
11.
Oașul Negrești Oaș
28
10
5
13
41-47
35
12.
Oțelul Ștei
28
10
4
14
35-46
34
13.
Lăpușul Târgu-Lăpuș
28
8
8
12
37-53
32
14.
Șoimii Satu-Mare
28
7
6
15
32-50
27
15.
Minerul Ocna-Dej
28
6
4
18
22-56
22
Phoenix Baia-Mare retired from championship and all results were canceled

You are in: RomanianSoccer.ro - Divizia C - Season 2000-01 - Edition 45