Chestionar: Cine se califică?
Dunărea Galaţi
CFR 1907 Cluj-Napoca
[Arată rezultate]
 
Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Şaisprezecimi: Dunărea Galaţi - CFR 1907 Cluj-Napoca
09-11-2009, 07:12 PM
Mesaj: #1
Şaisprezecimi: Dunărea Galaţi - CFR 1907 Cluj-Napoca
Şaisprezecimi: Dunărea Galaţi - CFR Cluj

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-11-2009, 07:52 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 09-12-2009 04:17 PM de Sebi Raducu.)
Mesaj: #2
RE: Şaisprezecimi: Dunărea Galaţi - CFR 1907 Cluj-Napoca
Iuliu Mureşan spune că problema cea mai mare pentru meciul cu Dunărea este distanţa

Preşedintele lui CFR Cluj, Iuliu Mureşan, a declarat, vineri, că singura dificultate pentru partida din 16-imile de finală ale Cupei României cu Dunărea Galaţi va fi drumul parcurs, dar consideră că echipa lui Antonio Conceicao se va impune fără probleme.

"Este o deplasare grea pentru că ei nu au aeroport, cea mai mare problemă e distanţa. Oricum, suntem convinşi că vom trece în turul următor, avem un program încărcat în toate competiţiile, dar cupa este unul dintre obiectivele noastre şi vom trece de Dunărea fără probleme. Ne dorim să câştigăm Cupa României pentru al treilea an consecutiv", a spus Mureşan.

Câştigătoarea ultimelor două ediţii ale Cupei României, CFR Cluj, va întâlni în 16-imile de finală ale Cupei României divizionara secundă, Dunărea Galaţi, în deplasare, conform tragerii la sorţi care a avut loc vineri la Casa Fotbalului.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-11-2009, 07:54 PM
Mesaj: #3
RE: Şaisprezecimi: Dunărea Galaţi - CFR 1907 Cluj-Napoca
Stelian Bordeanu: "E o onoare pentru noi că am căzut cu echipa care a câştigat ultimele două ediţii ale cupei"

Antrenorul Dunării Galaţi, Stelian Bordeanu, s-a declarat onorat de faptul că va întâlni una dintre echipele de top ale Ligii I. "E o onoare pentru noi că am căzut cu echipa care a câştigat ultimele două ediţii ale cupei. Ăsta a fost şi obiectivul nostru, să aducem la Galaţi o formaţie puternică. Vom folosi cel mai bun 11, ne jucăm şansa, chiar dacă pentru noi campionatul e mai important decât cupa".

Câştigătoarea ultimelor două ediţii ale Cupei României, CFR Cluj, va întâlni în 16-imile de finală ale Cupei României divizionara secundă, Dunărea Galaţi, în deplasare, conform tragerii la sorţi care a avut loc vineri la Casa Fotbalului.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-23-2009, 05:50 PM
Mesaj: #4
RE: Şaisprezecimi: Dunărea Galaţi - CFR 1907 Cluj-Napoca
O sută de jandarmi la meciul CFR - Dunărea Galaţi

Peste 100 de jandarmi vor asigura măsuri de ordine publică la meciul de fotbal dintre CFR şi Dunărea Galaţi, programat pentru mâine seară. Meciul are loc la ora 18.30 în cadrul Cupei României.

La meci, spectatorii nu vor avea voie să introducă pe stadion băuturi alcoolice, petarde, fumigene, torţe, arme ori alte obiecte care pot fi folosite pentru a tulbura liniştea publică, arată purtătorul de cuvânt al jandarmilor, Ilie Milici.

El a subliniat, de asemenea, că responsabilitatea pentru asigurarea măsurilor de ordine şi siguranţă în interiorul stadionului revine administraţiei clubului CFR Cluj, care a încheiat, în acest sens, un contract cu societatea de pază PP Protect.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-23-2009, 06:52 PM
Mesaj: #5
RE: Şaisprezecimi: Dunărea Galaţi - CFR 1907 Cluj-Napoca
Mureşan:"Ne vom califica mai departe, unul dintre obiective este câştigarea trofeului"

Preşedintele lui CFR Cluj, Iuliu Mureşan, a declarat, miercuri, că unul dintre obiectivile din acest an este câştigarea Cupei României, şi de aceea este convins că ardelenii se vor califica în optimile competiţiei în dauna echipei din liga secundă Dunărea Galaţi.

"Suntem încrezători că vom merge mai departe, dar trebuie să fim atenţi la meciul cu Dunărea Galaţi. La partidele de acest gen există riscul ca jucătorii să intre relaxaţi în teren şi pot să apară surprize. Sper ca jucătorii să trateze cu seriozitate şi să demonstreze că au valoare. Sunt convins că ne vom califica, pentru că unul dintre obiective este câştigarea Cupei României", a spus Iuliu Mureşan.

Partida CFR Cluj-Dunărea Galaţi, din cadrul 16-imilor Cupei României, se va disputa joi, de la ora 18:30, pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-24-2009, 05:04 PM
Mesaj: #6
RE: Şaisprezecimi: Dunărea Galaţi - CFR 1907 Cluj-Napoca
Cu rezervele!

Doar trei dintre jucătorii care au evoluat mai mult în acest sezon vor fi folosiţi în Cupă, împotriva Dunării Galaţi: Dani, Mara şi Traore.

Antonio Conceicao îşi menajează titularii înaintea deplasărilor importante de la Bistriţa şi Eindhoven. Portughezul îi va titulariza în Cupă, împotriva Dunării Galaţi, numai pe Traore, Mara şi Dani, dintre jucătorii de bază ai "vişiniilor" din debutul stagiunii. Ultimii doi au fost oricum rezerve la partidele săptămînii trecute, 2-0 cu FC Copenhaga şi 2-1 cu Braşovul.

Astfel, fanii CFR-ului vor avea astăzi ocazia să-i vadă la lucru pe patru dintre jucătorii transferaţi în această vară, stoperul Cabrera, fundaşul stînga Edimar, mijlocaşul Emil Dică şi portarul slovac Boris Peskovici. Cabrera şi Peskovici vor juca pentru prima dată în tricoul feroviarilor, iar brazilianul Didy va fi în premieră titular în acest sezon. Atacantul sud-american va evolua în atac alături de Traore şi de Bogdan Mara.

12 meciuri a bifat Dario Flores în tricoul feroviarilor de la transferul său, în 2009

Clujul, gazdă bună
Preşedintele Dunării Galaţi, Aurel Braşoveanu, a mărturisit ieri că oficialii Clujului vor suporta cazarea echipei sale. "Noul regulament e prost. Am pierdut dreptul de a organiza acest meci, fiindcă n-avem nocturnă. N-am avut nici o şansă de a organiza meciul încă de la tragere. Puteam pica numai cu echipe din primele 6 din Liga 1. CFR va suporta cheltuielile de cazare din noaptea de după meci. Nu-i obligă nimeni. Ei au venit în întîmpinare", a spus Braşoveanu.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-25-2009, 02:19 PM
Mesaj: #7
RE: Şaisprezecimi: Dunărea Galaţi - CFR 1907 Cluj-Napoca
Conceicao vroia ca echipa sa să înscrie mai multe goluri în meciul cu Dunărea Galaţi

Antrenorul lui CFR Cluj, Antonio Conceicao, a declarat, joi, că şi-ar fi dorit ca jucătorii săi să înscrie mai multe goluri în meciul cu Dunărea Galaţi, din 16-imile Cupei României, însă s-a declarat mulţumit de calificare, pentru că obiectivul a fost îndeplinit.

"Este o competiţie pe care am câştigat-o sezonul trecut, iar jucătorii au fost la fel de responsabili ca la orice meci. Am mai odihnit o parte dintre titluari, dar echipa a jucat foarte bine şi băieţii au fost cu toţii foarte serioşi. Până la urmă, rezultatul contează cel mai mult, iar noi am câştigat astăzi", a declarat joi Antonio Conceicao.

Tehnicianul îşi dorea mai multe goluri înscrise de CFR: "Eu le cer mereu jucătorilor să fie profesionişti, iar ei au dat dovadă şi în această seară. Cei care au jucat astăzi reprezintă opţiuni pentru viitor. Sunt mulţumit de toată lumea, ne-am atins obiectivul şi ne-am calificat mai departe. Mi-ar fi plăcut să mai înscriem, dar este bine şi aşa. Când jucăm cu echipe mai slab cotate, avem probleme. Aceste formaţii vin foarte motivate şi din acest motiv nu este uşor să evoluăm împotriva lor".

Antrenorul portughez a menţionat că echipa sa are ca obiectiv şi în acest sezon câştigarea Cupei. "Vom lupta pentru a câştiga din nou Cupa României. Este de datoria noastră să aducem din nou acest trofeu la Cluj. Principalul nostru obiectiv este însă câştigarea campionatului", a anunţat Conceicao.

De partea cealaltă, Auraş Braşoveanu, preşedintele Dunării Galaţi, care ocupă funcţia de antrenor interimar, s-a declarat mulţumit că gălăţenii "au făcut cinste fotbalului mic" şi au jucat pe un stadion de Liga Campionilor. "Am venit la Cluj cu gândul de a face cinste fotbalului mic, din Liga a II-a. Sper că am reuşit. Cred că am întâlnit cea mai bună echipă din România. A fost o onoare să jucăm pe un stadion de Liga Campionilor, cu o formaţie care a făcut cinste României peste hotare", a spus Braşoveanu.

Autorul primului gol al meciului, brazilianul Didi, i-a dedicat reuşita antrenorului său. "Mă bucur că am jucat şi că antrenorul a avut încredere în mine. Am reuşit să-l răsplătesc cu gol. Obiectivul meu, la fel ca şi al echipei, este campionatul, iar în acest moment meciul de la Bistriţa este mai important decât cel de la Eindhoven", a declarat atacantul brazilian.

Deţinătoarea Cupei României, CFR Cluj, s-a calificat, joi, în optimile competiţiei, după ce a învins formaţia de ligă secundă Dunărea Galaţi, scor 2-0, pe teren propriu, prin golurile marcate de Didi (12) şi Traore (19).

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut