Chestionar: Cine se califică?
FC Bihor Oradea
Rapid Bucureşti
[Arată rezultate]
 
Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Şaisprezecimi: FC Bihor Oradea - Rapid Bucureşti
09-11-2009, 07:33 PM
Mesaj: #1
Şaisprezecimi: FC Bihor Oradea - Rapid Bucureşti
Şaisprezecimi: FC Bihor Oradea - Rapid Bucureşti

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-11-2009, 09:01 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 09-11-2009 09:01 PM de Sebi Raducu.)
Mesaj: #2
RE: Şaisprezecimi: FC Bihor Oradea - Rapid Bucureşti
Hizo: "Am mai trecut o dată de FC Bihor şi am luat trofeul, sper să facem la fel"

Antrenorul echipei Rapid, Viorel Hizo, a declarat, vineri, că este mulţumit de tragerea la sorţi pentru 16-imile Cupei României şi speră ca giuleştenii să treacă de FC Bihor şi să câştige competiţia aşa cum au făcut şi în sezonul 2001-2002.

"Eu spun că e bine. Am avut parte de o tragerea la sorţi destul de bună pentru noi. Sigur, FC Bihor nu este o echipă slabă şi am fi putut juca şi cu o formaţie din Liga a III-a, dar până la urmă nu ai cum să controlezi aceste trageri la sorţi. Aşa a fost să fie. Îmi aduc aminte că în 2001, Rapid a mai jucat cu FC Bihor, a trecut de ei, apoi a reuşit să câştige competiţia. Mi-aş dori, dacă se poate, să se repete istoria. Ne dorim să ajungem cât mai departe în Cupa României şi chiar să câştigăm trofeul", a spus Hizo.

Rapid va juca în 16-imile de finală ale Cupei României cu FC Bihor, în deplasare, conform tragerii al sorţi care a avut loc vineri la sediul FRF. Partida va avea loc într-una din zilele 22, 23 sau 24 septembrie.

Cele două formaţii s-au mai întâ lnit în Cupa României în sezonul 2001-2002, în faza sferturilor de finală. Atunci, Rapid era antrenată de Mircea Rednic şi a reuşit să se impună clar în faţă bihorenilor, scor 5-0, într-o partidă disputată la Mediaş.

În cele din urmă, giuleştenii au disputat finala competiţiei cu Dinamo şi au reuşit să se impună cu scorul de 2-1, prin golurile marcare de Marius Constantin şi Daniel Pancu.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-14-2009, 11:05 AM
Mesaj: #3
RE: Şaisprezecimi: FC Bihor Oradea - Rapid Bucureşti
We can...we can...yes,we can Cool

Cu prostul nescolarizat,te lupti un pic si ai scapat...dar duci o lupta colosala,cu prostul care are scoala Undecided
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-21-2009, 01:11 AM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 09-21-2009 01:11 AM de gonen.)
Mesaj: #4
RE: Şaisprezecimi: FC Bihor Oradea - Rapid Bucureşti
Daca si parior inrait (sau macar parior Smile ) as pune pe bilet un 1 mare cat casa
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-23-2009, 06:18 PM
Mesaj: #5
RE: Şaisprezecimi: FC Bihor Oradea - Rapid Bucureşti
Marinescu: "Sîntem pregătiţi să cîştigăm trofeul!"

Portarul spune că atmosfera din echipă e bună după ultimele două victorii din campionat

Rapidiştii au plecat azi la Oradea, unde vor juca mîine, de la ora 15:00, contra divizionarei secunde FC Bihor. Andrei Marinescu crede că partida va fi prima dintr-o serie pe care giuleştenii o vor încheia ridicînd trofeul deasupra capului: "Avem un moral mai bun după ce am bătut şi Vasluiul, şi Craiova, ne-am luat şi banii, aşa că atmosfera din echipă e OK. Sîntem pregătiţi să cîştigăm Cupa României, mai ales că la Rapid asta ţine de tradiţie. Nu vrem neapărat show la Oradea, trebuie să fim pragmatici şi să ne calificăm mai departe, asta e cel mai important".

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-24-2009, 08:28 PM
Mesaj: #6
RE: Şaisprezecimi: FC Bihor Oradea - Rapid Bucureşti
FC Bihor-Rapid 0-2, în 16-imile Cupei României

Echipa antrenată de Viorel Hizo s-a calificat, joi, în optimile de finală ale Cupei României, după ce a trecut în deplasare de divizionara secundă, FC Bihor, scor 2-0.

FC Bihor Oradea - Rapid Bucureşti (C. Lazăr 36, Spadacio 39)

FC Bihor: Fâldan - Ţârcă, Ambruş, Cosma, Tânc - Filip, Balla (Butuc 85), Lupaşcu (Bucur 35), Străuţ - Lukacs, S. Paul (Teşan 75). Antrenor: Ioan Petcu

Rapid: Marinescu - Helder, Iencsi, Mardare, Bozovic - Spadacio, Matic, Lazăr (Ivelja 79), Herea (Buga 74) - Grigorie - Ioniţă (J. P. Pinto 63). Antrenor: Viorel Hizo.

Cartonaşe galbene: Ţârcă 41, Tânc 65

Arbitri: Marian Bordean - Bogdan Gheorghioiu, Petru Gaşpar

Stadion: Iuliu Bodola; Spectatori: 8.500

Cum s-au marcat golurile:

0-1, min. 36:
Mijlocaşul Costin Lazăr a primit o pasă în interiorul careului, a şutat puternic şi a înscris în partea dreaptă a portarului gazdelor

0-2, min. 39: Juliano Spadacio a marcat la colţul scurt dintr-o lovitură liberă de la 18 metri lateral dreapta.

Tehnicianul giuleştenilor nu s-a putut baza în acest meci pe Cesinha, Adrian Iordache, Ricardo Fernandes şi Lucian Răduţă, accidentaţi, dar nici pe Marius Constantin, nereţinut în lot din cauza evoluţiei foarte slabe din partida de la Craiova.

Cel mai cunoscut jucător al gazdelor, Daniel Lupaşcu, a fost înlocuit în prima repriză deoarece a fost călcat involuntar de muntenegreanul Vladimir Bozovic şi, după ce a primit îngrijiri pe marginea terenului, a fost înlocuit de tehnicianul orădenilor..

Cele două echipe s-au mai întâlnit de două ori în Cupa României, în sferturile de finală ale ediţiei 2001-2002, scor 5-0 pentru giuleşteni, prin golurile lui Florin Bratu 2, Şumudică, Măldărăşanu şi D. Niculae, dar şi în optimile ediţiei 2003-2004, scor 1-0 pentru alb-vişinii, prin reuşita lui Ilyeş.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-24-2009, 08:30 PM
Mesaj: #7
RE: Şaisprezecimi: FC Bihor Oradea - Rapid Bucureşti
Hizo: "Am învins meritat pe FC Bihor, avem jucători care fac diferenţa"

Antrenorul Rapidului, Viorel Hizo, a declarat, joi, după calificarea în optimile Cupei României, că echipa sa s-a impus meritat în faţa lui FC Bihor deoarece dispune de jucători care pot face diferenţa în orice meci.

"Ne bucurăm că Rapid este apreciată şi la Oradea, un oraş de mare tradiţie pentru fotbal, unde a adus un public foarte numeros. A fost un meci de care m-am temut, pentru că ştiu ce înseamnă un meci cu echipă de tradiţie, chiar dacă joacă în Liga a II-a. Am meritat victoria, pentru că avem jucători care fac diferenţa, asta s-a văzut în teren. Adversarul şi-a dorit enorm să se califice, dar noi am forţat exact cât a trebuit ca să învingem. Meciurile din Cupă sunt importante pentru noi, mai avem trei jocuri ca să ajungem în finala competiţiei", a spus Hizo.

Tehnicianul gazdelor, Ioan Petcu, susţine că echipa sa a evoluat foarte bine şi s-a ridicat la nivelul adversarului: "Felicit Rapidul, este o echipă valoroasă. Sper că am demonstrat că am făcut faţă adversarului. Jocul s-a decis în câteva minute, când s-au marcat cele două goluri, lucrul care nouă ne-a tăiat elanul. Sunt mulţumit de jucătorii mei, chiar dacă aş fi vrut să marcăm măcar un gol. A fost o victorie clară a Rapidului, dar ca şi joc am încercat să opunem rezistenţă unei echipe care este în formă".

Atacantul giuleştean Mugurel Buga este de părere că primul gol a fost decisiv pentru soarta întâlnirii: "Eu am jucat puţin, dar cât am evoluat, am făcut-o bine. Rapid a început mai greu jocul, dar după primul gol, cred că am tranşat meciul", a spus fotbalistul, care a fost completat de Ovidiu Herea: "Partidă grea, care s-a jucat pe o căldură destul de mare. A fost un meci mai dificil decât ne aşteptam. Ne bucurăm foarte mult că am câştigat".

Echipa antrenată de Viorel Hizo s-a calificat, joi, în optimile de finală ale Cupei României, după ce a trecut în deplasare de divizionara secundă FC Bihor, scor 2-0.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
2 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut