Chestionar: Cine se califică?
Unirea Urziceni
Sportul Studenţesc
[Arată rezultate]
 
Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Şaisprezecimi: Unirea Urziceni - Sportul Studenţesc Bucureşti
09-11-2009, 07:00 PM
Mesaj: #1
Şaisprezecimi: Unirea Urziceni - Sportul Studenţesc Bucureşti
Şaisprezecimi: Unirea Urziceni - Sportul Studenţesc Bucureşti

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-11-2009, 08:22 PM
Mesaj: #2
RE: Şaisprezecimi: Unirea Urziceni - Sportul Studenţesc Bucureşti
Paul Andone: "Nu trebuie să tratăm Sportul ca pe o echipă de Liga 2"

Paul Andone, PR managerul Unirii Urziceni, campioana României, consideră că meciul din 16-imile Cupei României trebuie tratat cu toată seriozitatea şi Sportul nu va fi privită de jucătorii lui Dan Petrescu ca o echipă de liga a doua.

"Nu trebuie să tratam Sportul ca pe o echipă de liga a doua. Să nu uităm că anul trecut a eliminat Steaua la Urziceni şi a jucat foarte bine şi cu CFR Cluj. Echipa are un antrenor tânăr, ambiţios şi dornic de afirmare. De asemenea, jucătorii Sportului vor să demonstreze că au valoare, mai ales în meciurile cu echipele titrate", a spus Paul Andone.

Cu privire la cei doi fotbalişti împrumutaţi de Unirea de la Sportul, Dacian Varga şi Tiberiu Bălan, Paul Andone a declarat că aceştia vor juca împotriva formaţiei de care aparţin, dacă Dan Petrescu va decide acest lucru.

"Varga şi Bălan vor putea juca împotriva Sportului în Cupa României, deoarece nu există nicio clauză în contractul de împrumut dintre cele două cluburi prin care să le fie interzis acest lucru", a precizat Andone.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-23-2009, 04:54 PM
Mesaj: #3
RE: Şaisprezecimi: Unirea Urziceni - Sportul Studenţesc Bucureşti
Vasile Şiman, înainte de meciul cu Unirea: "Ce motivaţie îţi mai trebuie cînd joci contra campioanei?"

Patronul Sportului Studenţesc, Vasile Şiman, spune că elevii săi sînt foarte montaţi înainte de duelul cu Unirea Urziceni din Cupa României, acesta avînd speranţe că echipa din Regie ar putea trece în faza următoare.

"Speranţe întotdeauna există, dar numai într-o anumită situaţie. Trebuie să avem şi noroc, dar să avem un joc precis, lipsit de greşeli. Adică trebuie să ne ridicăm la nivelul adversarului, care este unul foarte ridicat. Nu am vorbit în mod special cu jucătorii înainte de meci, pentru că asta este treaba staffului tehnic. Pînă la urmă, nu e nevoie să-i motivez eu. De ce motivaţie ai nevoie cînd joci contra campioanei României? Sper să jucăm cît mai bine, dar nu vreau să mai vorbesc acum despre transferurile Sportului. Voi vorbi doar atunci cînd vor exista oferte concrete", a spus Şiman pentru GSP.RO.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-23-2009, 07:26 PM
Mesaj: #4
RE: Şaisprezecimi: Unirea Urziceni - Sportul Studenţesc Bucureşti
Mihai Stoica: "Sper să îmi împlinesc un vis mai vechi şi să cuceresc Cupa României"

După ce echipa sa a trecut cu 3-0 de Sportul, managerul Unirii Urziceni, Mihai Stoica, speră ca în acest sezon să-şi împlinească un vis mai vechi, cucerirea în premieră a Cupei României.

"Vrem să ajungem în finală din nou. Anul trecut ne-a oprit Vasluiul, acum doi ani am pierdut în ultimul act în faţa CFR-ului, să vedem ce va fi acum. Este un vis de-al meu, să cuceresc în premieră Cupa României, trofeu pe care nu l-am obţinut de cînd sînt conducător", a spus Mihai Stoica la televiziunea sportro.

Oficialul ialomiţenilor a lansat un apel şi către spectatorii bucureşteni pentru a veni pe stadionul Ghencea la meciul pe care echipa lui Dan Petrescu îl va susţine marţea viitoare în Liga Campionilor, contra lui Vfb Stuttgart: "Ştiu că nu va fi stadionul plin, dar sper ca măcar tribuna a II-a să se umple. Noi am venit în sprijinul iubitorilor fotbalului punînd preţuri extrem de mici la bilete. Chiar s-au mirat adversarii noştri cînd au auzit că un tichet costă sub 5 euro".

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-23-2009, 07:27 PM
Mesaj: #5
RE: Şaisprezecimi: Unirea Urziceni - Sportul Studenţesc Bucureşti
Petrescu: "Mai avem nevoie de 2-3 victorii ca să ne revenim după înfrângerea cu Dinamo!"

Antrenorul echipei Unirea Urziceni, Dan Petrescu, a declarat că echipei sale nu i-a deloc uşor să se impună în meciul de Cupă cu Sportul. Petrescu a afirmat că Unirea are ca obiectiv câştigarea acestei competiţii deoarece reprezintă cel mai scurt drum spre cupele europene.

Fostul internaţional a fost impresionat de Dănălache, jucătorul care a reuşit să marcheze toate cele trei goluri ale echipei ialomiţene şi-l asigură pe acesta că dacă va continua cu astfel de evoluţii va avea locul de titular asigurat.

"E o echipă foarte bine organizată. Nu ne-a fost uşor, am avut noroc că am înscris repede. Ne bucurăm că mergem mai departe într-o competiţie pe care vrem s-o câştigăm. Mai am nevoie de două-trei victorii ca să ne revenim după înfrângerea cu Dinamo, pe care l-am pierdut în ultima secundă. Mai avem trei meciuri de câştigat pentru a ajunge în finală. În campionat ai nevoie de peste 30 de meciuri. Este extraordinar pentru Dănalache. I-am spus că dacă joacă bine şi dă trei goluri îşi va câştiga locul de titular. Totuşi meciul de vineri este prea aproape şi nu cred că-l voi folosi", a declarat Dan Petrescu la sport.ro

Unirea Urziceni s-a impus cu 3-0 în meciul contra celor de la Sportul Studenţesc, meci contând pentru 16-imile Cupei României.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-23-2009, 10:10 PM
Mesaj: #6
RE: Şaisprezecimi: Unirea Urziceni - Sportul Studenţesc Bucureşti
Unirea Urziceni-Sportul Studenţesc 3-0, în 16-imile Cupei României

Unirea Urziceni a învins miercuri pe Sportul Studenţesc, scor 3-0, printr-o "triplă" a lui Dănălache, şi s-a calificat astfel în optimile Cupei României.

Unirea Urziceni - Sportul Studenţesc 3-0 (Dănălache 20-pen, 27, 82)

Unirea Urziceni: Tudor - Nicu, Munteanu (Pădureţu 46), Mehmedovic, Brandan - Ricardo - Todoran, Marinescu - Onofraş (Rusescu 76), Dănălache, Semedo (Frunză 55). Antrenor: Dan Petrescu.

Sportul Studenţesc: Popescu - Farmache, Irimia, Patriche, Cazan (Lungu 46) - Gheorghe, Cruceru, Nicola, Postolache (Cheţan 55) - Ferfelea - Curelea (Truţă 63). Antrenor: Tibor Selymeş.

Cartonaşe galbene: Onofraş 45 / Cazan 37, Farmache 48

Arbitri: Lucian Rusandu - Mihai Artene, Cătălin Savu

Stadion: Tineretului; Spectatori: 700.

Cum s-au marcat golurile:

1-0, min. 19:
Dănălache a transformat cu siguranţă, cu un şut pe jos, plasat în plasa laterală, penalty-ul obţinut de Todoran.

2-0, min 27: Acelaşi Dănălache şi-a trecut în cont dubla la capătul unei acţiuni purtate pe partea dreaptă, când a intrat în careu şi a şutat cu exteriorul în viclul porţii lui Popescu.

3-0, min 82: Dănălache a reuşit hat-trick-ul în minutul 82, când a primit o pasă în interiorul careului, lateral stânga, a tras pe jos şi l-a învins pe goalkeeperul Sportului.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-24-2009, 03:19 PM
Mesaj: #7
RE: Şaisprezecimi: Unirea Urziceni - Sportul Studenţesc Bucureşti
Petrescu: "Chiar dacă am învins cu 3-0, mă aşteptam la mai mult de la unii jucători"

Tehnicianul campioanei României, Dan Petrescu, a declarat, miercuri, că victoria cu 3-0 în faţa Sportului Studenţesc, în 16-imile Cupei României, nu a fost aşa uşor de obţinut precum o arată scorul, mai ales că unii fotbalişti nu au evoluat aşa cum îşi dorea.

"Este o victorie importantă, mai ales că vine după înfrângerea din ultima secundă a meciului cu Dinamo. Am schimbat toată echipa, am folosit jucători noi, care ar fi trebuit să demonstreze că merită să îmbrace tricoul campioanei. Chiar dacă am învins cu 3-0, nu a fost aşa uşor. Mă aşteptam la mai mult de la unii jucători, dar calificarea este foarte importantă şi ne aduce puţină linişte înaintea meciului cu Astra", a spus Dan Petrescu, care s-a referit şi la evoluţia autorului celor trei goluri din meciul cu Sportul: "Dănălache a crescut în ochii mei, iar dacă am fi jucat sâmbătă cu Astra, era sută la sută titular. Dintre toţi, pentru el mă bucur cel mai mult".

Managerul Unirii, Mihai Stoica, a apreciat victoria echipei sale şi se gândeşte la câştigarea Cupei României, o performanţă care ar reprezenta o premieră în cariera sa: "Deocamdată s-au apropiat doar optimile, nu ne gândim la finală, deşi Cupa este o competiţie prin care se poate ajunge foarte uşor în cupele europene. Visez la trofeu, pentru că în 18 ani de carieră nu l-am câştigat niciodată". "Finul Dănălache m-a făcut fericit, ăştia sunt atacanţii care ne plac, dar trebuie evidenţiat şi Todoran, care l-a servit perfect şi care a obţinut şi un penalty", a mai spus Stoica, referitor la jucătorii care l-au impresionat.

Preşedintele grupării Sportul Studenţesc, Vasile Şiman, a afirmat: "Poate am fi arătat mai bine cu Varga şi Bălan în echipă. Nu ştiu dacă vom putea urma modelul Unirii Urziceni, asta se va vedea în timp. Unirea este o echipă constantă şi chiar dacă înainte de meci se credea că Sportul poate realiza o surpriză, pe teren s-a demostrat că surpriza nu era posibilă".

Unirea Urziceni a învins, miercuri, pe Sportul Studenţesc, scor 3-0, printr-o "triplă" a lui Dănălache, şi s-a calificat în optimile Cupei României.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut