Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri Arieşul Turda
11-09-2009, 10:33 PM
Mesaj: #11
RE: Ştiri Arieşul Turda
"Vrem maxim de puncte până la iarnă"

Ultimele două victorii obţinute de Arieşul Turda l-au entuziasmat foarte tare pe preşedintele turdenilor, Martin Kallo, iar acum acesta nu mai vrea paşi greşiţi până la finalul turului.

"Locul pe care îl ocupăm în clasament nu reflectă cu nimic jocul echipei. Sperăm ca în jocurile care vor urma să acumulăm maxim de puncte pentru a putea spera la ceva în sezonul de primăvară", a declarat şeful Arieşului.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
11-22-2009, 05:51 PM
Mesaj: #12
RE: Ştiri Arieşul Turda
Szekely şi Boubătrîn au debutat pentru FC Arieşul

Pentru că-şi doreşte salvarea echipei de la retrogradare, conducerea de la FC Arieşul a trecut la fapte şi a întărit echipa turdeană cu doi jucători.

În confruntarea cu FCM Târgu Mureş, tehnicianul Marin Tudorache s-a bazat pe serviciile unor jucători aduşi de la CFR Timişoara. Este vorba de Szekely Szabolcs (foto), jucător care a mai trecut pe la Gloria Bistriţa, Apulum Alba Iulia şi Internaţional Piteşti şi care aparţine echipei campioane Unirea Urziceni.

Nicuşor Boubătrîn, mijlocaş defensiv, a fost elevul lui Tudorache la Minerul Lupeni.

Ambii jucători au debutat în partida de sâmbătă, Szekely înlocuindu-l pe Sîntejudean,în minutul 87, iar Boubătrîn pe Astafei, în minutul 92.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
11-22-2009, 05:51 PM
Mesaj: #13
RE: Ştiri Arieşul Turda
Marin Tudorache: "Sunt mulţumit cu acest punct"

Venită după trei victorii importante, FC Arieşul a reuşit un rezultate de egalitate în faţa celor de la FCM Târgu Mureş. Se pare că tactica impusă de antrenorul turdean, Marin Tudorache, începe să dea roade.

"Am întâlnit un adversar redutabil, un adversar care are în componenţă jucători cu o valoare individuală bună, dar echipa noastră a fost foarte unită şi nu le-a permis adversarilor să-şi creeze prea multe ocazii de gol, chiar dacă aceştia au marcat la prima lor ocazie. Eu sunt mulţumit cu acest punct şi sper ca din următoarele două meciuri să mai scoatem măcar trei puncte. Astăzi ne-am ridicat la nivelul partenerului de întrecere şi pot spune că în unele momente l-am şi depăşit. Cred că am ratat ocaziile cele mai mari, dar suntem mulţumiţi cu acest punct, având în vedere valoarea adversarului.", a declarat Tudorache.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
02-20-2010, 02:27 PM
Mesaj: #14
RE: Ştiri Arieşul Turda
O echipa veche, cu traditie!Asta e Ariesul!!
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
03-06-2010, 12:44 PM
Mesaj: #15
RE: Ştiri Arieşul Turda
Rapidul cred ca stie cel mai bine, cine-i Ariesul Turda!!!
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut