Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri CS Otopeni
08-03-2009, 10:37 PM
Mesaj: #1
Ştiri CS Otopeni
Aici punem toate ştirile despre CS Otopeni...
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-10-2009, 09:54 PM
Mesaj: #2
RE: Ştiri CS Otopeni
Bucurie în tabăra ilfovenilor

Ilfovenii au savurat succesul din meciul de ieri din Cupa României, câştigat cu 2-1 în faţa satelitului Stelei. "Sunt mulţumit de victoria cu Steaua. Am jucat mai slab în prima repriză, dar ne-am revenit după pauză. Puteam să le mai dăm lejer 3-4 goluri în a doua repriză" a declarat Mugur Porumbacu, directorul executiv al Otopeniului.

Planuri pentru turul următor al cupei? Evident: "Nu vreau să picăm cu vreo echipă din prima urnă (n.a. - ocupantele primelor şase locuri la finalul sezonului trecut al Ligii I). Vrem să mai mergem cel puţin un tur în Cupa României"

În altă ordine de idei, meciul dintre Drobeta şi CS Otopeni i-a adus lui Mugur Porumbacu prima eliminare de când se află în fotbal. La golul al doilea al severinenilor, Nae a fost busculat în careu, moment în care oficialul ilfovenilor a răbufnit la adresa centralului Ciprian Danşa. Acesta nu a tolerat "ieşirea" lui Porumbacu şi l-a trimis în tribună, eliminarea costându-l scump pe oficialul ilfovean.

Asta deoarece Comisia de Disciplină a FRF a hotărât ieri să îl suspende pe Porumbacu pentru 1 lună. "Îmi recunosc greşeala. E prima oară în 34 de ani de activitate în fotbal când mi se întâmplă, dar poate a fost mai bine. După ce l-am avertizat că îi fac memoriu pentru maniera în care a arbitrat până atunci, Danşa s-a schimbat. A avut o repriză a doua impecabilă, aşa cum mi-aş dori să fie mereu la meciurile noastre" a comentat oficialul ilfovean decizia federaţiei.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-19-2009, 09:43 PM
Mesaj: #3
RE: Ştiri CS Otopeni
Bogdan Stelea jr, la debut

Partida de sâmbătă dimineață, dintre CS Otopeni și Fortuna Covaci a produs pe lângă victoria la scor și un eveniment mult așteptat de suporteri.

În minutul 77, la scorul de 4-0, Ciubotariu și-a epuizat schimbările și a realizat debutul unui nou junior la echipa ilfoveană. Bogdan Stelea junior, fiul renumitului portar, acum secund la națională, a pășit pe gazon în locul altei tinere speranțe, Laurențiu Vențer. Acesta a ocupat poziția jucătorului înlocuit, cea de fundaș stânga, iar ultimele minute de joc nu i-au produs prea multe dificultăți. În puținele secvențe de joc pe care le-a avut la dispoziție, Stelea jr. a urcat de două ori în atac și s-a coordonat bine cu ceilalți coechipieri.

Băiatul fostului portar al naționalei urma să debuteze în Liga a II - a etapa trecută, contra CFR Timișoara, însă nedisputarea meciului a produs amânarea evenimentului.

Stelea junior are 18 ani și și-a început cariera la Progresul. Practică fotbalul de șase ani, iar în acest interval a evoluat pe toate posturile, în afara celui în care tatăl său s-a consacrat, portar. A început ca atacant, a urmat mijlocaș, iar acum evoluează ca fundaș stânga, poziție pe care crede că i se potrivește cel mai bine.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-29-2009, 09:28 PM
Mesaj: #4
RE: Ştiri CS Otopeni
Caramarin şi-a luxat umărul

Unul dintre cei mai experimentaţi jucători din lotul Otopeniului este, fără îndoială, Gabriel Caramarin. Din păcate pentru formaţia pregătită de Liviu Ciubotariu mijlocaşul de bandă s-a accidentat însă în minutul 20 al partied de la Şimleu, după o intervenţie mai energică a fundaşului Raul Crişan. Fostul mijlocaş al lui Poli Timişoara a suferit o luxaţie la umăr, în urma căreia a devenit indisponibil pentru câteva etape.

"Caramarin este un jucător foarte inteligent, cu multă experienţă acumulată în întreaga lui activitate fotbalistică, de care avem mar enevoie. Din fericire, am la dispoziţie un lot puternic, cu jucători de valori apropiate, şi sper ca absenţa sa să nu se resimtă în evoluţiile noastre din etapele viitoare", ne-a mărturisit Ciubotariu.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-29-2009, 09:30 PM
Mesaj: #5
RE: Ştiri CS Otopeni
Patru "antrenori" la Otopeni!

Plecarea lui Ciobotariu a lăsat un mare gol pe banca ilfovenilor. Însă, oficialii clubului din Otopeni admit că au ştiut de la început că ar putea rămâne fără "Ciobi" în orice moment al sezonului.

"Când a revenit la echipă, a avut o înţelegere cu primarul în acest sens, prin care a cerut să fie lăsat să plece liber atunci când va avea o ofertă din Liga I sau de peste hotare. Ciobotariu a dat dovadă de mult caracter, deoarece el refuzase deja două echipe cu ceva timp în urmă. Mai întâi a fost Dinamo, iar apoi Rapid. Însă nu a plecat la niciuna din ele. Când a venit oferta de la Pandurii, nu a mai putut să refuze. Poate că asta e şansa lui de a se face cunoscut la o echipă mai mare" a comentat directorul general Mugur Porumbacu.

"Cvartet" de antrenori
Meciul de sâmbătă cu Dacia Mioveni va fi pregătit de patru oameni. Astfel, veteranii Caramarin şi Florin Pârvu vor fi ajutaţi de Tudorel Dumitru şi antrenorul de portari Florin Tene.

Săptămâna viitoare va fi numit noul antrenor al Otopeniului, dar primele discuţii vor fi demarate de mâine, fiind luaţi în calcul un număr de 10 tehnicieni.

"Săptămâna viitoare vom alege noul antrenor. Mâine o să ne vedem cu primarul şi viceprimarul pentru a demara primele discuţii. Avem 10 nume în vizor, majoritatea fără contract. Sunt doi antrenori aflaţi sub contract în acest moment, dar care au fost interesaţi să discute cu noi" a precizat Porumbacu.

Întrebat dacă pe listă se află şi numele lui Bucurescu, fost antrenor la Otopeni, actualmente liber de contract, oficialul ilfovean a comentat: "Nu se pune problema. Noi căutăm un antrenor cu caracter, care să poată controla un vestiar cu jucători experimentaţi, cu personalitate. Noul antrenor trebuie să fie un tehnician cu experienţă şi să se plieze pe jucători"

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-29-2009, 09:30 PM
Mesaj: #6
RE: Ştiri CS Otopeni
Adio, Drăghici!

"Războiul" dintre Fortuna Covaci şi CS Otopeni în ceea ce-l priveşte pe Octavian Drăghici a ajuns la final. Astfel, echipa din Otopeni a achitat azi suma de bani datorată covăcenilor, punându-se capăt unui mic conflict purtat pe siteul Liga2.ro în săptămâna dinaintea meciului direct din 17 octombrie.

Înaintea acelui meci (scor 5-0 pentru CS Otopeni), timişenii au ameninţat cu neprezentarea din cauza datoriei restante pentru transferul lui Drăghici la gruparea ilfoveană. Conflictul dintre cele două părţi a fost aplanat înaintea meciului, când oficialii celor două tabere s-au împăcat. Mai mult, covăcenii au avut o serie de probleme cu autocarul lor, fiind nevoiţi să apeleze la ajutorul gazdelor pentru transportul jucătorilor de la hotelul unde s-au cazat până la stadion şi înapoi.

Restanţele financiare se achită în 2-3 săptămâni
Referitor la situaţia restanţelor faţă de jucători, Porumbacu a declarat pentru Liga2.ro că lucrurile sunt sub control. "Am discutat cu cei care se ocupă de echipă. Am stabilit de comun acord că până pe 10-15 noiembrie, vom achita la zi toate restanţele pe care le avem faţă de jucătorii noştri"

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-29-2009, 09:38 PM
Mesaj: #7
RE: Ştiri CS Otopeni
Mugur Porumbacu: "Suntem singurii din liga a II-a care nu joacă pe prime"

Preşedintele lui CS Otopeni, Mugur Porumbacu, îi este recunoscător primarului Silviu Gheorghe că a rămas singurul sponsor al echipei şi anunţă că Otopeniul este singura echipă din liga a II-a care nu evoluează pe prime.

"Am avut noroc că primarul Otopeniului, Silviu Gheorghe, a rămas singurul sponsor al echipei. CS Otopeni este singura echipă din liga a II-a care nu joacă pe prime. Singura sursă de venit sunt salariile", a declarat Porumbacu la Sport Total FM.

El este convins că valoarea echipei sale îi dă dreptul să spere la promovare şi consideră că Tricolorul Breaza trebuia să fie în locul Otopeniului în seria a II-a . "La începutul campionatului am avut anumite divergenţe cu cei din conducerea FRF cu privire la mutarea noastră în seria a II-a. După părerea noastră, Tricolorul Breaza trebuia să fie în seria a II-a. Valoarea lotului ne face să sperăm la promovare".

El a anunţat că deplasările lungi costă echipa sa 300 de milioane de lei vechi şi că Otopeniul are restanţe faţă de jucători, dar aceştia sunt înţelegători. "Deplasările lungi le facem cu avionul. O deplasare cu avionul dus-întors ne costă 200 de milioane de lei vechi plus 100 de milioane pentru hotel. Avem restanţe salariale, dar băieţii sunt foarte înţelegători. Ei sunt mulţumiţi cu salariul pe care îl au. Am adus la echipă jucători de caracter şi valoare deosebită".

El consideră că CFR Timişoara nu-şi va putea achita restanţele faţă de jucători de 8.000 de euro şi apreciază faptul că că antrenorul Liviu Ciubotariu a rămas la echipă: "Sunt convins că CFR Timişoara nu-şi va achita datoriile către jucători, care se ridică la 8.000 de euro. Liviu Ciubotariu a dat dovadă de mare caracter că a rămas la echipă".

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-29-2009, 09:38 PM
Mesaj: #8
RE: Ştiri CS Otopeni
Fără Caramarin contra Mioveniului

Pentru meciul contra celor de la Dacia Mioveni de sâmbătă, antrenorul Florin Tene nu se poate baza pe piesa lui de bază, Gabriel Caramarin

Primul test pentru noul "principal" de la Otopeni este unul dificil nu doar prin prisma adversarului puternic, dar şi prin absenţa jucătorului de baza al echipei în acest sezon, Gabriel Caramarin. Acesta s-a accidentat la umăr etapa trecută contra celor de la FC Silvania şi va lipsi zece zile de pe gazon.

Gabriel Caramarin a bifat în acest sezon toate cele 10 meciurile reuşind 4 goluri.

"Dacia joacă cel mai frumos fotbal din serie"
În ciuda numeroaselor probleme de la club, preşedintele ilfovenilor îşi doreşte ca până sâmbătă jucătorii să se mobilizeze şi să obţină un rezultat favorabil. "Este un meci foarte greu. Dacia este cea mai puternică echipă din seria noastră, din punctul meu de vedere. Trebuie să ne adunăm şi să ne mobilizăm după evenimentele din ultima săptămână. Sper că jucătorii vor da dovadă de aceeaşi atitudine ca şi până acum şi vom reuşi victoria", a declarat preşedintele clubului ilfovean, Mugur Porumbacu.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-29-2009, 09:39 PM
Mesaj: #9
RE: Ştiri CS Otopeni
Florin Tene, principal la Otopeni

Intenţia iniţială a ilfovenilor a fost ca, pentru meciul cu Dacia Mioveni, echipa să fie pregătită de un cvartet de patru persoane (Caramarin - Pârvu -Tene - Tudorel Dumitru). Astăzi au avut loc primele discuţii între oficialii clubului privind alegerea unui nou tehnician. Deşi lista posibililor candidaţi a fost foarte mare, fiind luaţi în calcul circa 20 de tehnicieni, ilfovenii au decis în cele din urmă să apeleze la o soluţie internă.

Astfel, s-a decis ca noul cuplu de antrenori să fie alcătuit din Florin Tene, ca principal, şi Tudorel Dumitru, antrenor secund. Cu o bogată experienţă ca jucător (275 de jocuri în Liga I), dar şi cu 6 selecţii la naţională, Tene se află la prima experienţă ca antrenor principal. Posesor al licenţei Pro, Tene este actualmente şi antrenor cu portarii la loturile de juniori ale României.

"Şi Lucescu şi Zenga au fost portari şi au ajuns mari antrenori. Sunt convins că Florin va face o figură frumoasă. Este foarte greu să găseşti în acest moment un antrenor bun în acest moment. Nici nu ştii pe cine să aduci. Am considerat că cei doi pot fi o soluţie bună în acest moment, mai ales că au lucrat cu Ciobi până la plecarea sa şi cunosc foarte bine echipa", a declarat Mugur Porumbacu pentru Liga2.ro.

"O să discutăm cu oficialii federaţiei în legătură cu Florin. Naţionala de juniori la care era antrenor cu portarii nu mai are acţiuni până în iarnă, aşa că nu ar fi un impediment pentru el ca să antreneze la noi. Ştiu că este un moment greu pentru echipă deoarece în ultimele 6 etape vom avea de jucat cu cinci echipe de top. Dacă are noroc şi dă dovadă de înţelepciune, Florin poate să treacă cu bine peste acest program infernal. În iarnă vom trage linie şi vom vedea ce facem mai departe. Am fost forţaţi de împrejurări să luăm această decizie. Am zis să ne mişcăm repede şi de aceea am optat pentru cei doi", a comentat oficialul ilfovean.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-29-2009, 09:40 PM
Mesaj: #10
RE: Ştiri CS Otopeni
Florin Tene: "Jucăm doar la victorie"

Florin Tene, noul antrenor al celor de la CS Otopeni spune că îi va fi greu să îl înlocuiască pe Liviu Ciobotariu, dar crede că valoarea lotului său îi va face munca mai uşoară.

"Eu îmi doresc enorm să ajut echipa din postura de antrenor principal. Sunt convins că putem să ne menţinem în vârful clasamentului pentru că avem un lot foarte valoros", a dezvăluit Florin Tene despre planurile sale la CS Otopeni.

Vestiar unit
În ciuda faptului că a activat la mai multe echipe în cariera sa de fotbalist şi antrenor, Florin Tene este impresionat de atmosfera bună din vestiarul Otopeniului."Avem un grup foarte unit. Am fost la mai multe echipe, dar credeţi-mă că nicăieri nu am văzut o atmosferă aşa bună ca aici".

"Ciobi" e greu de înlocuit
Fostul portar dinamovist este conştient că o să îi fie foarte greu să îl înlocuiască pe Ciobotariu, dar crede că are experienţa necesară de a continua treaba bună pe care a început-o predecesorul său. "Liviu Ciobotariu şi-a lăsat amprenta la echipă. Jucătorii sunt afectaţi, dar sper ca până la meciul cu Dacia să pot să îi mobilizez pentru că la Otopeni orice echipă ar veni, noi jucăm doar la victorie".

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut