Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri CSM Râmnicu-Vâlcea
09-28-2009, 09:38 PM
Mesaj: #11
RE: Ştiri CSM Râmnicu-Vâlcea
Artimon: "Fotbalul este nedrept cu Vâlcea"

Antrenorul Vâlcei, Alin Artimon s-a prezentat la conferinţa de presă extrem de abătut, echipa sa scăpând printre degete două puncte importante în finalul meciului de azi, cu UTA, scor 1-1.

"Fotbalul este nedrept cu Vâlcea în ultimul timp. În felicit echipa pentru jocul bun, la transmit jucătorilor mei că meritau victoria, păcat că nu am obţinut-o. Am confirmat creşterea în joc pe care o arătasem şi la Petroşani. Sper să putem trece în această săptămână peste acest rezultat. Prea multe lucruri se întorc asupra noastră în ultimul timp" a spus Alin Artimon. CSM a ajuns la cinci partide consecutive fără victorie.

Altfel, vâlcenii au protestat după reuşita lui Pocuca, golul arădenilor venind în minutul 5 de prelungiri, deşi centralul Ghimbăşan arătase doar 4 minute de timp suplimentar.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-28-2009, 09:38 PM
Mesaj: #12
RE: Ştiri CSM Râmnicu-Vâlcea
Verigeanu: "Jucătorii nu au nevoie de bani"

Directorul-general al CSM Rm. Vâlcea, Florin Verigeanu este afectat de ratarea victoriei din meciul cu UTA, după ce arădenii au egalat în Zăvoi în minutul 95.

"Nu-i mai penalizez eu pe jucători, ei se amenează singuri, pentru că nu câştigă şi nu iau prime. Asta e, nu au nevoie de bani. Am rămas cu un regret mare, pentru că echipa a jucat bine, în special Dandea şi Boroiban. Ne-au curăţat rezervele care au intrat, nici nu vreau să-mi mai amintesc de greşeala lui Gârlă. Avem însă jucători cu experienţă, mă aşteptam să ştie să gestioneze mai bine finalul de joc. De exemplu, Roman a scăpat singur în primul minut, putea scoate penalty şi eliminarea adversarului, dar a tras şi a ratat, apoi a fost eliminat prosteşte în final" a declarat şeful clubului din Zăvoi.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-09-2009, 10:44 PM
Mesaj: #13
RE: Ştiri CSM Râmnicu-Vâlcea
Dinu, out cu Arieşul

După întinderea de ligamente suferită la meciul de la Cluj-Napoca, fundaşul echipei CSM Rm. Vâlcea, Ciprian Dinu a încercat în această dimineaţă dimineaţă să se pregătească normal, dar a resimţit dureri şi a fost nevoit să părăsească antrenamentul.

"Este clar că Dinu nu va juca sâmbătă. Nici nu are rost să rişte să intre şi să sufere o accidentare mai gravă. Aşa, sperăm ca el să fie apt din nou de săptămâna viitoare", a spus antrenorul Alin Artimon.

În schimb, mijlocaşul Iulică Popa, accidentat uşor la antrenamentul de miercuri seara este recuperat şi va putea evolua contra Arieşului.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-09-2009, 10:51 PM
Mesaj: #14
RE: Ştiri CSM Râmnicu-Vâlcea
Pasăre: "Şirul rezultatelor nefavorabile a luat sfârşit"

Fundaşul dreapta din Zăvoi, Marius Pasăre speră ca punctual obţinut de CSM la Cluj să fie semnalul revirimentului alb-albaştrilor.

"Am jucat la Cluj în faţa unui public exemplar şi pe un teren foarte bun. Sunt convins că este o plăcere atat pentru gazdele de la Universitatea cât şi pentru noi ca oaspeţi, să jucăm în asemenea atmosferă. Am fost aplaudaţi la sfârşitul jocului, care s-a disputat intr-un fair-play desăvârşit. Mi-ar plăcea ca toate jocurile să se dispute aşa. Sperăm ca şi seria rezultatelor mai puţin favorabile înregistrate de noi a luat sfârsit" a spus pe siteul oficial al clubului, http://www.csmrmvl.ro, căpitanul vâlcenilor, Marius Pasăre.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-09-2009, 10:51 PM
Mesaj: #15
RE: Ştiri CSM Râmnicu-Vâlcea
"Nici nu mă gândesc că nu vom câştiga"

După şase etape fără victorie, şefii clubului CSM aşteaptă mâine victoria în partida cu Arieşul, un adversar ce pare abordabil pentru trupa lui Artimon. Dacă în sezonul trecut, CSM impresiona în Zăvoi, acum alb-albaştrii au pierdut deja şapte puncte pe teren propriu.

"Este un meci dificil pentru noi, mai ales că ne lipsesc câţiva jucători. Sper să continuăm evoluţiile bune din ultimul timp, dar să se concretizeze şi printr-o victorie. Nici nu vreau să mă gândesc că nu vom câştiga, băieţii sunt dornici să învingă" a spus Florin Verigeanu, directorul-general al clubului vâlcean.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-09-2009, 10:52 PM
Mesaj: #16
RE: Ştiri CSM Râmnicu-Vâlcea
"Să continuăm să jucăm bine şi vor veni şi punctele"

CSM va întâlni sâmbătă(ora 11.00) în Zăvoi pe Arieşul Turda, un bun prilej pentru vâlceni de stopa seria de şase etape fără victorie. Trupa lui Artimon nu a mai câştigat din etapa a II-a, de la acel 6-1 cu Fortuna Covaci, astfel că în Zăvoi este presiune.

"E adevărat că avem 6 meciuri fără victorie, dar să nu uităm că în această perioadă am întâlnit patru dintre candidatele la promovare: U Cluj, Mioveni, Jiul şi UTA. Sper să continuăm să jucăm la fel cum am făcut-o în ultimele trei meciuri şi atunci vor veni şi punctele. Important este să nu scădem ritmul bun de joc din ultima perioadă. Băieţii sunt montaţi şi vor sâ câştige, eu am încredere că vor şi reuşi" a spus "principalul" CSM-ului, Alin Artimon.

Tehnicianul vâlcean nu poate conta maine pe Dinu, Rusandu şi Dragomir, accidentaţi, însă în echipa vâlcean revine după o etapă de suspendare D.Roman.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-09-2009, 10:52 PM
Mesaj: #17
RE: Ştiri CSM Râmnicu-Vâlcea
CSM a rămas fără doctor

Din această săptămână CSM are o problemă în plus. Doctorul echipei, Ion Dinescu, a decis să îşi dea demisia şi să nu mai vină la antrenamente şi la meciurile oficiale.

"Plec şi decizia mea este irevocabilă. Mi-au expirat şi cele 15 zile de preaviz şi nu am fost nici la meciul de la Cluj-Napoca. Sincer, nu mai pot suporta golănia de la echipă. Am fost înjurat de un fotbalist, probabil nu mai dura mult până nu eram luat la bătaie. Sincer, nu are rost. Mai bine stau acasă şi îmi văd de treaba şi de sănătatea mea", ne-a declarat Dinescu.

"Ştiu despre problemele cu doctorul. Eu cred că dacă-l voi ruga frumos şi personal să ne mai ajute nu mă va refuza. Ar fi culmea să rămânem şi fără doctor la câte probleme avem în acest moment. Vitamine nu s-au mai dat la fotbalişti nici nu ţin minte de când din cauza lipsei de fonduri. Normal că nu este prea bine, vitaminizarea este importantă la o echipă care se respectă", a spus şi tehnicianul principal al vâlcenilor, Alin Artimon. Ion Dinescu a fost înjurat şi scuipat de fostul jucător al Universităţii Craiova, Irinel Găman, după meciul cu Jiul Petroşani. Găman a fost exclus din lot de conducerea vâlceană după acest incident.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-19-2009, 09:38 PM
Mesaj: #18
RE: Ştiri CSM Râmnicu-Vâlcea
Artimon: "Să fim realişti"

Tehnicianul Alin Artimon apreciază că cele trei puncte câştigate de echipa sa la Deva sunt meritate însă Vîlcea nu se poate bate la promovare în acest sezon.

Vîlcenii au obţinut a doua victorie externă în acest campionat, scor 1-0, la Deva iar la final antrenorul Alin Artimon le-a cerut jucătorilor să rămână cu picioarele pe pământ.

"Este o victorie în deplasare pe care o aşteptam de mult timp. Este un succes meritat cel puţin din prizma ocaziilor de gol pe care ni le-am creat. Trebuie să fim realişti în aprecierea obiectivului. Vâlcea nu are ca ţel promovarea în acest sezon. Interesul meu este să cresc jocul echipei şi valoarea lotului", a spus tehnicianul. CSM Râmnicu Vâlcea e neînvinsă de patru etape. La Deva, golul victoriei a fost marcat în minutul 39 de Boroiban care a transformat o lovitură de la 11 metri acordată de "centralul" Sorin Tarcea din Timişoara care a văzut henţ în careu la Zaiaţi.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-29-2009, 10:05 PM
Mesaj: #19
RE: Ştiri CSM Râmnicu-Vâlcea
"Suntem proştii seriei"

După eşecul pe teren prorpiu, 2-4 cu FCM Tg.Mureş, antrenorul vâlcenilor, Alin Artimon a criticat arbitrajul bucureşteanului Alexandru Deaconu.

"Suntem proştii seriei, deja este prea mult! Suntem mereu dezavantajaţi de arbitraj, Dandea era pe linia porţii când a respins mingea, atunci cum putea balonul să depăşească linia cu întrega sa circumferinţă? Acesată decizie a rupt jocul, e greu să mai revii în asemenea condiţii. Din erori de arbitraj am pierdut puncte cu Dacia, UTA, Jiul şi acum, cu Tg.Mureş. Etapa trecută, la Deva, când am primit şi noi un penalty corect, s-a scris că am fost avantajaţi. Noi avem ca obiectiv creşterea unor jucători tineri, avem în lot doar 12 jucători valizi, nu ne mai gândim la promovare. Nu avem bani, nu încurcăm pe nimeni, aşa că nu înţeleg de ce suntem mereu dezavantajaţi. Nu vreau decât să jucăm în condiţii egale cu adversarii" a răbufnit antrenorul echipei CSM Rm. Vâlcea, Alin Artimon.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-29-2009, 10:06 PM
Mesaj: #20
RE: Ştiri CSM Râmnicu-Vâlcea
Alexandru Dragomir este refăcut

Fundaşul adus la Râmnicu Vâlcea în vară de la Dinamo II, Alexandru Dragomir este refăcut după ruptura musculară suferită în urmă cu o lună, în meciul de cupă de la Mediaş şi ar putea evolua sâmbătă, în partida cu FC Argeş.

În schimb, tehnicianul din Zăvoi, Alin Artimon nu poate conta pe Vişa (entorsă), Voinea (dureri la spate) şi Pasăre (suspendat). "Nu ştiu dacă deocamdată Dragomir poate duce un meci întreg. În ultimul timp, defensiva este o problemă, luăm goluri prosteşti. Oricum, Argeşul este cea mai bună echipă din serie, nu cred că jocul lor va fi afectat de problemele financiare" a declarat Florin Verigeanu, directorul-general al clubului din Zăvoi.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut