Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri Concordia Chiajna
09-07-2009, 01:44 PM
Mesaj: #1
Ştiri Concordia Chiajna
Aici punem toate ştirile despre Concordia Chiajna...

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-07-2009, 01:45 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 09-07-2009 01:45 PM de Sebi Raducu.)
Mesaj: #2
RE: Ştiri Concordia Chiajna
Concordia se întăreşte

În cursul acestei săptămâni, Concordia a realizat două transferuri. Astfel, ilfovenii vor beneficia de aportul experimentatului mijlocaş stânga Corcoveanu, fost jucător al echipelor Dinamo II şi CS Otopeni.

Jucătorul a debutat deja pentru galben-verzi în partida de la Suceava, când a intrat pe teren în minutul 56. De asemenea, trupa antrenată de Adrian Bumbescu a perfectat transferul lui Ionuţ Nae, fundaşul de 23 de ani de la Dinamo II, care a mai evoluat la Concordia Chiajna.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-07-2009, 01:46 PM
Mesaj: #3
RE: Ştiri Concordia Chiajna
"Ne batem cu Bacăul şi Tulcea la promovare"

Adrian Bumbescu a declarat că formaţia pe care o antrenează beneficiază de toate condiţiile pentru a lupta pentru promovarea în Liga I şi nu crede că Brăneştiul va putea ţine pasul în continuare cu favoritele la promovare.

"Consider că Delta Tulcea şi FCM Bacău sunt principalele noastre contracandidate în lupta pentru accederea în primul eşalon. Brăneştiul nu cred că poate să ţină pasul cu noi şi spun asta pentru că ştiu foarte bine situaţia de acolo", a mărturisit fostul fundaş de fier al Stelei.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-08-2009, 02:35 PM
Mesaj: #4
RE: Ştiri Concordia Chiajna
Bumbescu: "Nu suntem mulţumiţi de rezultat"

Concordia s-a întors doar cu un punct de la Suceava, la capătul unui meci condus în prima repriză de trupa lui Adrian Bumbescu. "Probabil că n-am crezut că putem bate. Am condus foarte bine prima repriză, dar după pauză situaţia din teren s-a echilibrat" a declarat la sfârşitul partidei căpitanul galben-verzilor, Laurenţiu Diniţă.

Concordia a început bine jocul, deschizând seria atacurilor cu o lovitură liberă executată bine de Cristi Ciubotariu, dar care a întâlnit bara din stânga porţii lui Pascal. Cetatea părea condamnată, însă neşansa a făcut ca tabela să rămână neschimbată. Singura acţiune periculoasă a echipei din Bucovina în prima repriză a venit în urma unei lovituri libere care s-a dus peste poartă, punând in pericol echipajul de pe Salvare.

În ultimul minut al primei reprize, Diniţă a solicitat penalty după ce a fost busculat în careu de Halip. La reluare, gazdele şi-au arătat colţii ieşind la presing. Apoi Toma s-a dovedit periculos pentru poarta lui Niţă, lovitura sa de cap trcând un pic pe lângă poartă.

Ultima fază importantă a meciului a aparţinut gazdelor, Dumitru Dan amuţind tribunele în minutul 91 când nu a reuşind să înscrie din şase metri, singur cu Florin Niţă.

La finalul jocului, Adrian Bumbescu nu s-a sfiit să se arate nemulţumit de rezultat: "Am întălnit o echipă bună, cu condiţie fizică şi angajament. Au stat bine în teren şi i-au anihilat pe Diniţă şi Ciubotariu. Puteam să tranşam jocul în prima repriză, dar nu-mi explic de ce în partea a doua le-am dat posibilitatea să vina peste noi. Nu suntem multumiţi de rezultat, dar după aspectul jocului din repriza secundă putem spune ca şi meciul nul este bun. Campionatul este lung, se pot schimba multe, dar Concordia rămâne o candidată la promovare. Ne-am propus promovarea anul acesta şi e păcat s-o ratam pentru că avem toate condiţiile s-o facem, mulţumită primarului din Chiajna. Dacă tratam toate partidele cu maximă seriozitate nu avem cum să nu fim acolo sus".

Etapa viitoare, Concordia primeşte vizita câinilor mici, echipa care a scos Chiajna din Cupa României. "Mergem la victorie în orice partidă, mai ales cu Dinamo II, echipa în faţa căreia avem de luat o revanşă. Totuşi, nici un meci nu va fi uşor, indiferent de numele adversarului" a declarat Laurenţiu Diniţă.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-16-2009, 10:07 PM
Mesaj: #5
RE: Ştiri Concordia Chiajna
“Valoarea jucătorilor mei îşi va spune cuvântul”

După un meci nebun cu satelitul lui Dinamo, în etapa cu numărul şase elevii trioului Bumbescu-Bălaşa-Vintilă întâlnesc F.C.M. Bacău o trupă ce stă confortabil pe poziţia a şaptea clasamentului. E de apreciat îndeosebi maniera entuziasmantă prin care, administrând un sec 5-1, au răpus o echipă în faţa căreia aveau de luat o revanşă, după înfrângerea din cupă. Şi cum meciul care urmează este socotit cel mai greu, e de presupus că deplasarea din Moldova îi ţine în tensiune pe ilfoveni.

Tehnicianul de la Chiajna, Bumbescu, rămâne totuşi cu picioarele pe pământ chiar dacă echipa sa este, cu siguranţă, o nucă tare în seria întâi."Ne aşteptăm la un meci greu, însă cred că valoarea individuală a jucătorilor mei şi chiar şi forţa de grup, îşi vor spune cuvântul şi vreu să câştige echipa cea mai bună".

Despre ascensiunea galben-verzilor, o echipă care anul trecuta câştigat primul punct abia după şapte etape, fostul stelist spune: "Suntem pe val şi datorită mobilizării exemplare a jucătorilor. Pregătim fiecare meci cu maximă seriozitate, însă aici intervine şi valoarea jucătorilor, care sunt receptivi la sfaturile antrenorilor."

Concordia este echipa care are cele mai puţine goluri primite în primele cinci etape, două numai, astfel că Florin Niţă, goalkeeperul de la Chiajna este unul din remarcaţii antrenorului său: "Un mare câştig al echipei este Florin Niţă, care la doar 22 de ani dă siguranţă echipei noastre. Un câştig cert, un pariu câştigat de noi acest portar. Nu pot să nu remarc atitudinea publicului din Chiajna, care ne ajută meci de meci şi au arătat că sunt fair-play aplaudând reuşita lui Dinamo din ultimul meci".

Cei de la Chiajna visează deja la prima poziţie, aşteptând un pas greşit din partea vecinilor de la Brăneşti, care se deplasează la Dinamo II şi e de presupus că alb-roşii se vor bate pentru primele puncte din această stagiune: "Chiar dacă ne-am propus să nu pierdem, nu ne îndepărtăm de obiectiv dacă nu vom învinge la Bacău. Campionatul e lung, se joacă în forţă fiindcă vor retrograda multe echipe şi lupta este mare şi la promovare şi la retrogradare."

Concordia poate alinia cel mai bun unsprezece, fiind aproape sigură revenirea lui Martinescu în atac. Doar prezenţa lui Valentin Duru este pusă sub semnul întrebării, acesta având încă de tras după incidentul petrecut săptămâna trecută când a fost muşcat de un câine şi s-a ales cu trei copci de sutură. Totuşi lui Bumbescu nu îi dă bătăi de cap alcătuirea echipei.

"Avem un lot echilibrat, cu jucători de valoare pe toate posturile. Avem acoperire în toate compartimentele şi asta explică în mare măsură evoluţia bună a echipei. Nu pot să nu mulţumesc din nou primarului de aici, domnul Minea, care este alături de noi tot timpul" a mai adăugat Adrian Bumbescu.

Partida dintre FCM Bacău şi Concordia Chiajna, contând pentru etapa a şasea se va disputa sâmbătă, 19 septembrie, cu începere de la ora 11, pe stadionul "Municipal" din Bacău.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-28-2009, 09:27 PM
Mesaj: #6
RE: Ştiri Concordia Chiajna
"Scot echipa de pe teren!

După cinci meciuri consecutive fară înfrângere, surpriza acestei ediţii de campionat, Concordia Chiajna a cunoscut gustul amar al înfrângerii. Mai întai cu FCM Bacău în etapa a 6-a şi apoi cu Dunărea Galaţi, în runda precedentă. Antrenorul ilfovenilor, Adrian Bumbescu a comentat pentru http://www.liga2.ro situaţia dificilă în care se află echipa sa.

Domnule Bumbescu, care credeţi că sunt cauzele ultimelor două înfrângeri?
Băieţilor nu am ce să le reproşez. Am pierdut datorită arbitrajului ostil. Ce s-a intamplat la Bacău este inacceptabil! Acolo ne-a fluierat o brigadă din Moldova. Cum e posibil să fim arbitraţi de moldoveni într-un meci cu FCM Bacau? E inadmisibil!

Sunteţi de părere că vi se pun beţe-n roate?
Cred că da. Am fost clar dezavantajaţi. Le este frică de noi, altfel nu-mi explic. Încă din primul minut au început dur. Faultau, loveau cu coatele, iar arbitrul nu semnala nimic. Adrian Stănescu nu are ce căuta în arbitraj. Nu îmi este frică, nu mint. Am caseta meciului. O sa ma duc la toate televiziunile să demonstrez că am dreptate.

Ce veţi face dacă în continuare veţi avea parte de arbitraje ostile?
Scot echipa de pe teren! Noi ne-am propus să terminăm pe unul din primele două locuri, dar în ritmul acesta nu se poate face performanţă. Cei de la Bacău îi vorbeau arbitrului cu "tu" şi îi spuneau pe numele mic. La sfârşitul meciului, am vrut sa-i cer explicaţii, dar Stănescu nu a intrat prin tunel, a ocolit pe la suprafaţă.

Ce asteptări aveţi de la etapa viitoare?
Delta Tulcea este doar la un punct de noi. Va fi greu, dar sper că vom caştiga. Am încredere în echipă.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
11-09-2009, 09:50 PM
Mesaj: #7
RE: Ştiri Concordia Chiajna
"Am ratat prea mult"

După finalul meciului dintre Concordia Chiajna şi Dunărea Giurgiu, câştigat de galben-verzi cu 2-1, antrenorul gazdelor a acordat un scurt interviu pentru http://www.liga2.ro. Liţă Dumitru crede că echipa sa se va bate pentru promovare cu Victoria Brăneşti, Petrolul Ploieşti, Farul Constanţa şi Dunărea Giurgiu:

A fost o victorie la limită ?
A fost o victorie muncită. Oaspeţii au fost foarte bine puşi la punct de Marin Barbu. Dovadă că în prima repriză nu au avut decât două şuturi pe poartă, dar unul a fost gol.

Se poate spune că azi aţi avut şi puţin noroc ?
Am marcat în repriza a doua golul pe care îl meritam, chiar dacă am avut puţin noroc. Oricum am ratat foarte mult, am atacat în permanenţă şi meritam victoria.

Aţi câştigat împotriva unei contracandidate ?
De abia acum încep meciurile grele pentru noi şi Brăneşti. Contracandidate sunt şi Petrolul şi Farul, pe lângă Dunărea Giurgiu. Nu cred că Delta Tulcea îşi doreşte cu adevărat să promoveze. A mai avut această şansă şi nu a profitat, iar între timp nu s-a schimbat nimic.

Este Martinescu campionul ratărilor ?
Martinescu a marcat primul gol şi a contribuit la al doilea, însă se vede că a jucat în divizia C, acolo unde nu s-a întâlnit de multe ori cu astfel de faze.

Oaspeţii au acuzat arbitrajul, dumneavoastră ?
Nu avem ce să reproşăm arbitrajului.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
11-14-2009, 12:58 AM
Mesaj: #8
RE: Ştiri Concordia Chiajna
Daniel Opriţa la Concordia Chiajna!

La 28 de ani, Daniel Opriţa are o nouă şansă, poate printre ultimele, de a-şi relansa cariera. De la începutul acestei săptămâni, se află la antrenamente la Chiajna, unde se pregăteşte alături de elevii lui Liţă Dumitru. Momentan, nu se pune problema unei legitimări din mai multe motive. În primul rând, situaţia contractuală a jucătorului este neclară, ultimul club la care a fost legitimat fiind FK Baku, unde a fost coleg cu românul Cristi Muscalu. În altă ordine de idei, mai apare şi problema stării medicale a jucătorului, care acuză uşoare probleme la genunchiul unde a suferit acum trei ani o teribilă accidentare.

De altfel, de la acel moment, fostul jucător al Stelei nu şi-a mai revenit la forma care l-a consacrat. Peste tot pe unde a evoluat de atunci, a fost o cruntă dezamăgire, chiar dacă a jucat pentru Dinamo, UTA sau peste hotare. În ultimii ani, a rămas celebru pentru momentele când a fugit de la Lorca (liga a III-a spaniolă) unde fusese adus ca o mare vedetă şi a acuzat probleme de adaptare la nici o lună de la sosire. Nu trebuie uitat nici momentul U Cluj, de unde a plecat la nici două de la sosirea la club. Asta deoarece antrenorul care l-a adus la club, Dorinel Munteanu, tocmai semnase cu Steaua.

Rămâne de văzut dacă etapa Chiajna va însemna pentru Opriţa o nouă excursie de scurtă durată sau momentul renaşterii sale. În cazul în care Liţă Dumitru va reuşi să îl repună pe picioare, Chiajna va avea un tandem ofensiv de temut cu Diniţă şi Opriţa, astfel că obiectivul promovării în Liga I ar deveni mai uşor de atins.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
11-14-2009, 12:58 AM
Mesaj: #9
RE: Ştiri Concordia Chiajna
Cristian Ciubotariu, trei săptămâni pe bară

Meciul câştigat la limită cu Dunărea Giurgiu s-a lăsat cu urmări pentru echipa din Chiajna. Cristian Ciubotariu, mijlocaşul de 29 de ani s-a accidentat grav şi nu va fi folosit în următoarele partide.

Ecografia efectuată după meciul cu Dunărea a relevat că este vorba de o leziune fibrilară la coapsa stângă, accidentare în urma căreia e posibil ca turul campionatului să fie încheiat pentru mijlocaşul Concordiei.

Acesta va lipsi de la meciurile cu Săgeata Stejaru, Victoria Brăneşti şi Petrolul, însă echipa medicală de la Chiajna va încearca să îl recupereze cel puţin pentru ultima partidă din tur, pe care galben-verzii o vor disputa pe terenul celor de la FC Snagov.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
11-14-2009, 01:18 AM
Mesaj: #10
RE: Ştiri Concordia Chiajna
Liţă Dumitru: "Opriţa la Chiajna? Poate din iarnă"

Tehnicianul Concordiei crede că fostul atacant al Stelei nu este pregătit să revină pe gazon în momentul de faţă, dar nu exclude un eventual transfer al acestuia în iarnă.

"Florentin Dumitru m-a rugat să îl primesc pe Daniel la antrenamente. Momentan nu ne gândim la un transfer. El trebuie să se refacă după accidentare pentru că încă şchiopătă. E un baiat cuminte, muncitor şi cred că îşi va reveni. În iarnă vom lua o decizie dacă îl păstrăm, bineînţeles dacă şi el va dori să joace la noi", a declarat Liţă Dumitru

Vor să fie campioni de toamnă
În ceea ce priveşte finalul turului, tehnicianul "galben-verzilor" nu este speriat de avansul pe care îl are Victoria Brăneşti şi crede că în scurt timp Concordia va ocupa primul loc în clasament. "Avem nişte meciuri foarte grele în etapele viitoare, dar eu sunt încrezător că dacă învingem Sageata în etapa aceasta şi nu pierdem la Brăneşti, o să fim pe primul loc la sfârşitul turului"

Ciubotariu este indisponibil
Mijlocaşul Concordiei, Cristi Ciubotariu nu poate evolua în următoarele trei etape, fiind accidentat. Totuşi, Liţă Dumitru crede că are pe bancă jucători de valoare foarte apropiată cu cea a titularilor. "Nu-mi fac prea mari probleme din cauza absenţei lui Cristi Ciubotariu. Sigur că este un jucător foarte important pentru noi, dar avem alţi jucători talentaţi care pot face faţa cu brio acestor partide dificile", a completat tehnicianul Concordiei.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut