Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri Concordia Chiajna
11-20-2009, 05:56 PM
Mesaj: #11
RE: Ştiri Concordia Chiajna
Cod "galben-verde" la Brăneşti!

Învinsă pe teren propriu de mult mai modesta Săgeata Stejaru, Concordia lui Liţă Dumitru pare mai hotărâtă ca oricând să scoată un rezultat pozitiv sâmbătă în confruntarea cu liderul seriei întâi, Victoria Brăneşti.

La Chiajna atmosfera este departe de a fi sumbră, în ciuda meciului pierdut etapa trecută. Mai degrabă, ilfovenii resimt absenţa din lot a lui Cristi Ciubotariu, accidentat la partida disputată în compania Dunării Giurgiu acum două etape. Acum jucătorul a intrat în programul de recuperare şi sunt şanse mari să fie în teren la ultima partidă din acest an pe care "verzii" o vor disputa în deplasare la FC Snagov.

"Brăneştiul nu poate ţine pasul cu celelalte echipe şi va pierde puncte" spunea la începutul turului fostul stelist Adrian Bumbescu, la vremea aceea principal la ilfoveni. Rezultatele ulterioare ale Victoriei Brăneşti au dovedit că Bumbescu a avut dreptate într-o oarecare măsură.

Echipa lui Ilie Stan a clacat acasă cu Delta Tulcea, mai apoi terminând la egalitate nu mai puţin de trei partide. Prima pe terenul "lanternei roşii" CSM Râmnicu Sărat, egal iar acasă cu Gloria Buzău, 1-1, la fel cu Dunărea Giurgiu, etapa trecută.

Iată cum diferenţa foarte mare de puncte dintre prima clasată şi următoarele s-a micşorat, iar acum, despărţite de doar cinci puncte, Concordia şi Victoria Brăneşti vor oferi cu siguranţă spectatorilor o partidă pe cinste.

Tânărul internaţional de la Chiajna, Florin Gardoş, rămâne cu picioarele pe pământ: "Este cel mai important meci din acest an, Victoria Brăneşti a demonstrat până acum că este o echipă foarte bună, sunt convins că avem puterea să câştigăm la Brăneşti, dar în aceste meciuri contează mult şi norocul. Ne dorim foarte mult să terminăm turul măcar pe locul 2 şi la anul să promovăm în prima ligă", a declarat fundaşul central.

Partida dintre Victoria Brăneşti şi Concordia Chiajna se va disputa sâmbătă, 21 noiembrie, de la ora 11 şi va fi transmisă în direct de canalul Sport Klub.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
11-22-2009, 05:09 PM
Mesaj: #12
RE: Ştiri Concordia Chiajna
Liţă Dumitru a părăsit banca Concordiei

În minutul 88 al partidei dintre Victoria Brăneşti şi Concordia Chiajna , antrenorul oaspeţilor Ioan Dumitru, a plecat la vestiare ca semn de protest împortiva manierei de arbiraj a arbitrului de LOT A, Victor Berbecaru.

Foarte supărat de prestaţia centralului pe toată durată partidei, acesta a declarat după terminarea partidei: "Am ieşit de pe teren , fiincă eu consider că am fost un mare jucător şi nu permit ăluia cum îl cheamă să îşi bată joc de mine. De aia suntem unde suntem cu fotbalul romînesc, în grupa a treia valorică, că vin vagabonzii ăştia şpăgari din prima ligă să hotărască cine să cîştige.A dat numai galbene tot meciul şi a fragmentat tot timpul jocul. La acea fază Laurenţiu Diniţă a fost oprit eronat, dar nu întîmplător. Acest arbitrul are experienţa necesară să fluiere pentru cine vrea el. Chiar vreau să analizăm caseta partidei la orice post de televiziune să vedem dacă nu am dreptate. Repet, am ieşit că pe mine mă cheamă Liţă Dumitru şi nu mă dau afară de pe bancă aceşti arbitri."

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-13-2009, 01:25 PM
Mesaj: #13
RE: Ştiri Concordia Chiajna
Minea: "Vom face pasul cel mare anul acesta"

Presedintele sectiei fotbal de la Concordia Chiajna, George Minea, refuza sa creada ca fotbalistii formatiei ilfovene joaca la pariuri si afirma ca acestia sunt niste jucatori experimentati si de mare caracter.

Oficialul formatiei din Chiajna a declarat, in exclusivitate pentru Sport Total FM, ca are incredere in forta echipei, despre care crede ca va obtine promovarea in primul esalon fotbalistic, la finalul acestui sezon.

"Eu zic ca nu e adevarat ce se spune, cum ca fotbalistii nostri ar juca la pariuri si spun ca noi am avut un parcurs foarte bun in acest tur. Am fost chiar aproape de locul de promovare, dar s-a intamplat o sincopa in jocul echipei, in ultima vreme au fost cateva probleme. Nu cred ca s-a ajuns pana acolo, incat ca fotbalistii sa joace la pariuri. Nu cred, pentru ca noi avem jucatori cu experienta si de mare caracter. Sunt un tip optimist si inca sunt de parere ca vom face pasul cel mare anul acesta. Am avut o discutie cu domnul Lita (n.r. antrenorul Lita Dumitru), care era suparat. Eu cred ca nu va parasi echipa in aceste momente. Sunt optimist, pentru ca avem niste jucatori de mare perspectiva care vin din spate. Am achizitionat instalatia de nocturna, avem proiecte mari. Nu cred ca Lita Dumitru ne va parasi. S-a simtit foarte frustrat, pentru ca am dominat clar si nu am inscris din trei metri, din cinci, din sase, am ratat multe ocazii. Dar noi suntem optimisti, pentru ca avem o echipa buna. Lasam durerea la o parte si mergem mai departe. Inca sper ca echipa noastra va avea un cuvant greu de spus in primavara, cu toata ca Sportul Studentesc este o echipa foarte buna si in revenire de forma. Noi de vreo doi ani incercam sa promovam, dar eu sunt in continuare optimist", a declarat George Minea, in cadrul emisiunii "Fotbal la matineu".

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-21-2009, 04:12 PM
Mesaj: #14
RE: Ştiri Concordia Chiajna
Nocturnă la Chiajna

Primăria din Chiajna a finalizat formalităţile necesare şi a achiziţionat instalaţia de nocturnă a clubului israelian Maccabi Haifa, astfel că ultimele meciuri ale returului se vor putea disputa la lumina reflectoarelor. Lucrările de montare au ca termen de finalizare luna aprilie a anului 2010.

Investiţia se ridică la suma de 300.000 de euro şi se înscrie în planul de modernizare a bazei sportive, pentru ca arena ilfoveană să corespundă standardelor ce trebuie îndeplinite pentru găzduirea meciurilor de Liga I.

Chiar dacă a terminat turul campionatului pe locul al şaptelea, Concordia Chiajna speră să promoveze la finalul sezonului în primul eşalon.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut