Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri Delta Tulcea
08-03-2009, 10:39 PM
Mesaj: #1
Ştiri Delta Tulcea
Aici punem toate ştirile despre Delta Tulcea...
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-03-2009, 05:49 PM
Mesaj: #2
RE: Ştiri Delta Tulcea
Delta Tulcea – Farul Constanţa
Federaţia Română de Fotbal a anunţat pe 31.08 partidele care se vor disputa în cadrul celei de-a V-a faze a Cupei României "Timişoreana".

Delta Tulcea va întâlni Farul Constanţa pe 9 septembrie, de la ora 16.30, pe teren propriu. Echipe din aceeaşi divizie, Delta şi Farul vor folosi fiecare juniori.

"Nu se pune problema dacă ne convine sau nu adversarul. S-a tras la sorţi, jucăm! Obiectivul nostru este să ne calificăm mai departe, din faza următoare intrând în horă şi echipele din Liga I", ne-a declarat preşedintele S.C. F.C. Delta Tulcea S.A., Haralambie Meregiu.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-04-2009, 08:35 PM
Mesaj: #3
RE: Ştiri Delta Tulcea
"Sper să rămânem în top!

De trei ani, Delta Tulcea se luptă cu mari şanse la promovare. O dată chiar a reuşit accederea în primul eşalon dar gruparea tulceană a fost nevoită să rămână în Liga a II-a din motive de licenţiere.

După trei runde din actualul sezon, Delta este din nou în frunte cu număr maxim de puncte. Antrenorul Constantin Gache speră ca după meciul de sâmbătă cu Tricolorul Breaza să mai treacă în dreptul echipei trei puncte.

"Sper să acumulăm a patra victorie din tot atâtea jocuri dar sunt genul de om care vorbeşte mai puţin şi face mai mult. Nu mă arunc în declaraţii diverse, vom vedea ce se întâmplă la finalul jocului. Sperăm ca şi după acest joc să rămânem între primele echipe ale clasamentului", a spus Constantin Gache

În ceea ce priveşte meciul de Cupă de miercuri, când Delta va da piept cu Farul, antrenorul tulcenilor a spus: "Sunt farist convins dar aş vrea să bat pe Farul. Nu este însă vorba de o răzbunare, mă găndesc în primul rând că aş dori să aducem la Tulcea o echipă din primul eşalon. În rest, pentru mine, partida cu Farul nu este mai presus decât cea cu Tricolorul Breaza".

Chiar dacă parţial a dominat seria I a eşalonului secund, Constantin Gache este de părere că echipa sa nu ar fi avut viaţă uşoară dacă ar fi promovat. "Este adevărat că suntem de trei ani în frunte. Cu lotul actual însă, dacă am fi promovat, nu cred că ne puteam situa mai sus de a treia treime a ierarhiei Ligii I", a spus antrenorul tulcenilor.

Delta Tulcea joacă sâmbătă de la ora 11.00, pe teren propriu, cu Tricolorul Breaza. Singura indisponibilitatea din lotul Deltei este Coconaşu care nu va evolua din cauza unei accidentări.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-07-2009, 11:05 PM
Mesaj: #4
RE: Ştiri Delta Tulcea
au pierdut deliberat baietii.

http://mariusfrancisc.wordpress.com - Comunitatea fanilor lui AS Roma

http://tributetoengland.wordpress.com - Dedicat fotbalului insular
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-22-2009, 08:02 PM
Mesaj: #5
RE: Ştiri Delta Tulcea
Unde sunt suporterii FC Delta?!

O altă întrebare a tulcenilor pentru primarul Hogea se referea la echipa FC Delta Tulcea, aceştia cerând explicaţii autorităţilor în legătură cu condiţiile impuse de F.R.F. pentru înscrierea echipei în Liga I de fotbal. Răspunsul primarului Hogea a fost următorul: "Salut interesul tulcenilor pentru echipă, însă îmi doresc ca acest interes să se regăsească şi în numărul spectatorilor care vin pe stadion. Spun asta pentru că, în ciuda efortului financiar substanţial pe care-l fac Consiliul Local şi Consiliul Judeţean, pe stadion nu sunt mai mult de 300 – 400 de spectatori şi eu sunt prezent în tribună de fiecare dată. Nu-mi explic asta, deşi aud astfel de critici de foarte multe ori. Până la urmă, primul mod de a susţine financiar această echipă este ca tulceanul să vină la stadion, să-şi plătească acel bilet care nu este la un preţ atât de mare până la urmă. În momentul în care voi vedea 800 sau 1000 de spectatori la meciurile FC Delta Tulcea atunci sigur că există un curent de masă şi motivaţia noastră, a administraţiei ar fi alta", a declarat Hogea.

Acesta a spus că susţinerea financiară a Consiliilor Local şi Judeţean este de circa 40 de miliarde de lei pe an şi că acestea sunt fonduri rupte din investiţiile alocate municipiului.

În ceea ce priveşte promovarea echipei în Liga I, primarul a spus că "anul acesta, la sfârşitul anului competiţional, baza sportivă FC Delta a fost licenţiată pentru Liga I, cu anumite derogări. Anume că într-un an de zile trebuie să rezolvăm anumite probleme, adică mărirea capacităţii tribunelor, cabinetele medicale, sala de conferinţe, cabinet antidoping, condiţii minimale pe care Federaţia ni le-a impus să le rezolvăm într-un an de zile", a mai spus Hogea.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-30-2009, 07:08 PM
Mesaj: #6
RE: Ştiri Delta Tulcea
"E rau ca nu se mai bate mingea în curtea scolii"

Fostul antrenor al juniorilor divizionarei B FC Delta Tulcea, Ion Dăuceanu spune că din păcate la ora actuală interesul celor mici pentru fotbal este aproape inexistent.

"Nu mai vin copiii la stadion aşa cum era odată… Remarc din păcate faptul că după cincisprezece ani nu-i mai prinzi la stadion pe puşti", ne-a declarat sursa citată. Dăuceanu mai remarcă faptul că în prezent miuţa în curtea şcolii a devenit un strat gros de praf al uitării.

"E rău că nu se mai bate mingea în curtea şcolii. Acum vezi garduri şi lacăte mari la porţi. Este un peisaj care face rău sportului în general din punctul meu de vedere" , a completat Ion Dăuceanu.

Mai mult, şcoala de fotbal se confruntă cu probleme financiare care îşi pun destul de serios amprenta pe indicele de performanţă. "Financiar încercăm să supravieţuim. Pentru că, din păcate, aşa se face fotbal în România la nivel juvenil cu sponsori… Chiar şi aşa eu sunt optimist. Acolo unde este voinţă se poate" a conchis Ion Dăuceanu

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
11-08-2009, 10:33 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 11-08-2009 10:34 PM de Sebi Raducu.)
Mesaj: #7
RE: Ştiri Delta Tulcea
Constantin Gache: Cu un ochi plang si cu unul rad

Antrenorul Deltei Tulcea, Constantin Gache a declarat dupa 0-0 cu Farul ca meciul a fost unul slab din cauza luptei incrancenate de la mijlocul terenului, pentru Sport365.

Reporter: Domnule Gache, pe cine ajuta acest punct?
Constantin Gache: Nu stiu pe cine ajuta, dar este sport in primul rand si joci sa castigi. Eu cu un ochi rad si cu unul plang, dar asta este meseria. Ce spuneati daca astazi vedeati un blat, noi nu ne-am facut decat datoria.

Reporter: Noi din tribuna am vazut un meci slab. Cum s-a vazut de pe banca?
Constantin Gache: Asa s-a vazut si de pe banca, din cauza luptei incrancenate. Au fost niste contre si niste dueluri puternice. Nu pot sa zic ca a fost un joc spectaculos, a fost un joc de duzina.

Reporter: Cat au contat absentele din lotul Deltei?
Constantin Gache: Au contat foarte mult, Farul a fost mai incisiva pe faza de atac. Resimtim lipsa lui Coconasu si Lucan, dar de asta suntem mai multi in lot.

Reporter: Razbunati in etapa viitoare infrangerea Farului de la Botosani?
Constantin Gache: Noi speram, dar ati vazut ca si noi ne mai impiedicam.

Reporter: Credeti in promovarea Farului?
Constantin Gache: Eu cred inca in promovarea Farului. Astazi poate s-au relaxat cand au vazut cati absenti am avut.

Reporter: Le dati o mana de ajutor in meciurile cu contracandidatele?
Constantin Gache: Pai am dat si pana acum, am oprit Branestiul, Chijna, am facut egal cu Sportul, am oprit Petrolul.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-01-2009, 11:54 AM
Mesaj: #8
RE: Ştiri Delta Tulcea
Prima victorie după cinci egaluri

Nu mai puţin de cinci meciuri a trebuit să aştepte echipa lui Constantin Gache pentru a obţine o victorie şi asta pentru că de la meciul cu Petrolul din etapa a zecea echipa de la Dunăre n-a mai luat toate punctele puse în joc. Nici nu a pierdut însă vreun meci în ultimele nouă jocuri, iar cu victoria de ieri, 2-0 cu Dinamo II, tulcenii au urcat pe podium cu o etapă Înainte de finalul turului.

"Mă bucură victoria de azi cu Dinamo II, e normal, după cinci egaluri consecutive. Ne tot creăm ocazii, ca şi la meciul de azi, însă la finalizare parcă nu avem noroc", a declarat după meciul Delta - Dinamo II, antrenorul gazdelor, Constantin Gache.

Tulcenii Costescu şi Larie au înscris golurile victoriei într-un meci în care gazdele şi-au creat nu mai puţin de zece ocazii clare de gol, randamentul la finalizare fiind în continuare sub aşteptările şi pretenţiile suporterilor de la Tulcea şi a primarului Constantin Hogea, venit la meci abia la pauză.

De cealaltă parte, Costel Orac, antrenorul de la Dinamo II, a declarat la conferinţa de presă că obiectivul echipei sale este salvarea de la retrogradare, însă acest obiectiv pare greu de atins cu actualul lot pe care îl are la dispoziţie.

"Nu avem alt obiectiv decât menţinerea echipei în liga secundă însă, iată, de la meci la meci ne este mai greu şi probabil că în retur, dacă vrem să nu retrogradăm, ar trebui întărit lotul. Delta este o echipă bună, a făcut azi un meci bun şi a meritat victoria", a declarat antrenorul echipei care în septembrie 2007, cu Cornel Ţălnar pe bancă însă, umilea Delta la Tulcea cu un neverosimil 5-2.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-21-2009, 04:15 PM
Mesaj: #9
RE: Ştiri Delta Tulcea
Pantelie, Nanu, Pătraşcu şi Larie încep returul la Farul

Şi fotbaliştii de la Delta Tulcea au intrat din weekend în vacanţa de iarnă până pe 11 ianuarie când se vor relua pregătirile, însă este foarte probabil ca patru dintre fotbalişti să înceapă pregătirile la Delta şi să le continuie la echipa Farul Constanţa. Pantelie, Nanu, Pătraşcu şi Larie sunt chemaţi şi ei la Tulcea pe 11 ianuarie, însă la fel sunt chemaţi şi pe 15 ianuarie la Farul Constanţa, cu care se află sub contract, la Delta fiind doar împrumutaţi.

“Lotul se va reuni pe data de 11 ianuarie şi de atunci vom vedea pe cine mizăm pentru retur. În ce priveşte transferurile, nu e antrenor care să nu îşi dorească anumiţi jucători în lot, însă trebuie să vedem ce se poate aduce şi ce nu.” a declarat Constantin Gache.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-18-2010, 09:15 PM
Mesaj: #10
RE: Ştiri Delta Tulcea
Gache: "Putem obtine licenta, daca promovam"


Antrenorul divizionarei secunde Delta Tulcea, Constantin Gache, este de parere ca formatia tulceana ar putea obtine licenta de activare in Liga I, daca va obtine promovarea in primul esalon fotbalistic in acest sezon.

Tehnicianul a declarat, in exclusivitate pentru Sport Total FM, ca autoritatile locale au facut multe pentru clubul de fotbal, avand in vedere ca, in urma cu cativa ani, stadionul era in paragina, invadat de iarba si de buruieni.

"Am inceput pregatirile si de data asta parca se doreste ceva mai mult din partea autoritatilor locale. Sa vedem daca vom reusi cu echipa. Am avut un parcurs bun pana acum, dar fara prea multe veleitati. Ramane de vazut ce vom face, pentru ca ne luptam cu echipe de traditie din fotbalul romanesc si echipe cu pretentii. Am fost de la inceput acolo, de cand s-a promovat de la judet la Divizia C. Nu imi venea sa cred ce paragina am gasit, iarba si buruieni peste tot. In foarte putin timp, domnul primar a vrut sa faca o echipa pentru tulceni, pentru ca publicul de aici este cunoscator si merita. Daca vedeti statisticile, suntem pe locul doi ca numar de spectatori pentru Divizia B. S-au facut multe lucruri pe care nu le stie multa lume. Putem obtine licenta de activare in primul esalon, daca vom promova. Suntem, insa, mai fragili ca alta data. Am inceput campionatul foarte bine, dar am avut nesansa de a ni se accidenta trei jucatori de baza. Au venit cei de la Farul pe parcurs si pana ne-am omogenizat din nou au fost ceva probleme. Teoretic, Sportul e cel mai puternic adversar din seria noastra. Practic, Branestiul e prima si mai pot veni si altele", a declarat Constantin Gache, in cadrul emisiunii "Fotbal la matineu", prezentata de Horatiu Sima.

"Ce a facut Hagi la Academie nu exista in aceasta tara. Nici macar la cumnatul lui, la Gica Popescu, nu sunt asemenea conditii. Vizavi de Viitorul, echipa lui, impotriva careia am jucat, e diferenta mare fata de asta-vara, pentru ca am jucat si atunci un amical. Se vede ca acolo se lucreaza si se pun lucrurile la punct", a mai spus antrenorul echipei Delta Tulcea.

Sport Total FM

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut