Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri Dunărea Galaţi
08-03-2009, 10:45 PM
Mesaj: #1
Ştiri Dunărea Galaţi
Aici punem toate ştirile despre Dunărea Galaţi...
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-14-2009, 07:00 PM
Mesaj: #2
RE: Ştiri Dunărea Galaţi
A plecat Bordeianu!

Formaţia gălăţeană de eşalon secund care a ajuns în şaisprezecimile de finală ale Cupei României "Timişoreana" a rămas fără antrenor principal!

Stelian Bordeianu şi-a dat demisia după eşecul de sâmbătă de la Buzău (1-2 cu Gloria), iar începând de astăzi antrenamentele sunt conduse de preşedintele Auraş Braşoveanu, care a mai pregătit echipa şi în alte rânduri. "Au fost diferenţe de opinie între antrenor şi acţionariat, iar Stelian Bordeianu a decis să-şi dea demisia. Cel puţin până la sfârşitul acestei săptămâni voi pregăti echipa, existând posibilitatea să căutăm ulterior un nou antrenor. Aştept ca acţionarii echipei să revină în oraş pentru a decide ce vom face", ne-a declarat Auraş Braşoveanu, preşedintele-antrenor al FCM Dunărea.

La rândul său, Bordeianu susţine că a decis să-şi facă bagajele din cauza unor discuţii care l-au deranjat. "Am decis să-mi văd de treaba mea, ceva nu mi-a convenit, însă pot spune că m-am despărţit amiabil de echipă. Le urez baftă!", a conchis fostul tehnician al gălăţenilor.

O posibilă variantă pentru locul ocupat de interimarul Braşoveanu ar fi Viorel Tănase, antrenor la echipa-satelit a Oţelului.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-11-2009, 11:12 AM
Mesaj: #3
RE: Ştiri Dunărea Galaţi
Viorel Tănase va fi noul antrenor al echipei Dunărea Galaţi

Fostul mijlocaş al Oţelului, Viorel Tănase, va fi numit în funcţia de antrenor principal al divizionarei secunde Dunărea Galaţi, a anunţat, sâmbătă seară, preşedintele Auraş Braşoveanu, cel care a ocupat până acum funcţia de tehnician.

"M-am înţeles cu Viorel Tănase, va sosi miercuri la echipă şi va semna un contract valabil doi ani. El e acum la Valencia, acolo unde urmează mai multe cursuri PRO şi de aceea va sosi doar miercuri", a spus Braşoveanu.

Tănase a pregătit în ultimul an echipa satelit a Oţelului, care activează în Liga a III-a, iar în vară a fost numit interimar la formaţia de la malul Dunării, însă s-a renunţat la el după numirea lui Dorinel Munteanu.

Dunărea Galaţi a rămas fără antrenor principal după plecarea lui Stelian Bordeianu, la finalul eşecului cu Gloria Buzău, din etapa a 5-a, iar în ultimele patru runde, echipa a fost pregătită de preşedintele Auraş Braşoveanu.

Formaţia gălăţeană ocupă locul 14, retrogradabil, după 9 etape, cu doar 10 puncte acumulate.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-29-2009, 09:54 PM
Mesaj: #4
RE: Ştiri Dunărea Galaţi
Tănase vrea să stingă Farul

Noul antrenor al formaţiei gălăţene din Seria I susţine că se simte o schimbare evidentă în jocul lui FCM Dunărea de la venirea sa la club.

"Consider că avem alt ritm de joc, iar acesta este un pas important. Le-am spus băieţilor că vreau mai multă responsabilitate din partea tuturor şi vreau ca sâmbătă, în partida cu Farul Constanţa, să facem un joc foarte bun. Vreau să câştigăm şi mă bucur că am aproape tot lotul valid la dispoziţie", a declarat Viorel Tănase.

Singura piesă care-i va lipsi cu această ocazie este atacantul Ionuţ Enache, accidentat de mai multă vreme.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
11-09-2009, 10:26 PM
Mesaj: #5
RE: Ştiri Dunărea Galaţi
"Meritam un punct"

Viorel Tănase, antrenorul principal al Dunărea Galaţi crede că un egal ar fi fost mai echitabil pentru echipă, cât şi pentru moralul şi încrederea acesteia.

"Jocul a fost spectaculos de ambele părţi, iar Botoşaniul a avut mai multe situaţii de a înscrie, dar n-au făcut-o şi am luat un gol dintr-o executie imparabilă. Felicit echipa din Botoşani pentru dăruire, meritam un punct aici la Botoşani, dar nu a fost să fie. După părerea mea un rezultat de egalitate era mai echitabil. Am avut situaţii de a marca şi nu am fructificat. Tot timpul vin la victorie, dar m-aş fi mulţumit şi cu un punct pentru moralul echipei, pentru încrederea lor. Am schimbat sistemul de joc de când am venit, ritmul de joc este altul, dar ne lipsesc rezultatele şi aveam nevoie de un punct ca aerul", a declarat Tănase.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut