Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri FC Baia-Mare
08-03-2009, 10:23 PM
Mesaj: #1
Ştiri FC Baia-Mare
Aici punem toate ştirile despre FC Baia-Mare...
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-19-2009, 09:39 PM
Mesaj: #2
RE: Ştiri FC Baia-Mare
Baia Mare, învinsă la Vânju Mare de Drobeta

Titular în urmă cu trei ani în ofensiva echipei băimărene, învingătoare cu 3-0 la Vânju Mare în disputa cu CS Building, Florin Fabian n-a reuşit să se impună pe terenul "Victoria" şi în calitate de antrenor. În noua postură, tânărul tehnician a avut ca adversar FC Drobeta, iar FC Baia Mare a pierdut, scor 0-1.

"Atunci am evoluat cu Building ca jucător, acum am întâlnit Drobeta, o echipă mult mai bună. După o primă repriză fără prea multe faze de poartă, în partea secundă am fost prinşi neconcentraţi la o acţiune a gazdelor şi am primit gol. E şi greu să-ţi motivezi jucătorii atâta timp cât la Baia Mare sunt salarii neplătite, dar puteam putem obţine mai mult la Vânju Mare, dacă eram lăsaţi de arbitraj!", a precizat antrenorul Fabian.

Amintiri neplăcute cu băimărenii
FC Drobeta şi FC Baia Mare nu se mai întâlniseră din 2001, sezon la finele căruia echipa severineană a retrogradat din Divizia B, iar la scurt timp s-a şi desfiinţat, fiind reactivată în 2007 de Cristi Burci şi Jan Ionică.

FC Baia Mare câştigase cu 3-0 precedentul meci de la Vânju Mare, disputat în octombrie 2006 cu CS Building. La finele campionatului respectiv, ambele echipe menţionate au retrogradat din eşalonul secund. Dacă băimărenii au revenit anul acesta în Liga a II-a, clubul patronat de Mihalea Giuca s-a desfiinţat în vară.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-30-2009, 10:03 PM
Mesaj: #3
RE: Ştiri FC Baia-Mare
Bani de la buget şi şef nou pentru maramureşeni!

Consilierii locali băimăreni au decis în cadrul şedinţei ordinare de ieri, recompensarea echipei Fotbal Club Baia Mare pentru promovarea în eşalonul doi, reuşită odată cu încheierea pe data de 5 iunie a periplului în divizia C. Suma de 60.000 de lei atribuită sub formă de recompense provine din totalul celor 140.000 de lei alocaţi încă de la finele lunii aprilie de către primărie clubului băimărean.

Tot în şedinţa de ieri a Consiliului Local Baia Mare s-a decis readucerea lui Liviu Bala ca reprezentant al Consiliului Local în Consiliul de Administraţie al F.C.Baia Mare, deşi pe lista cu propuneri au existat şi alte nume precum Cristian Niculescu Ţagarlaş respectiv Dumitru Matei. Paradoxal sau nu Liviu Bala este şi în acest moment înregistrat la F.R.F. ca fiind preşedinte executiv al clubului. Deşi nu va fi retribuit Liviu Bala va ocupa în mod oficial această funcţie doar după ce administratorul judiciar Com Telesonic va convoca o şedinţă extraordinară a Adunării Generale a Acţionarilor S.C.Fotbal Club Baia Mare S.A. pentru a se dezbate şi supune la vot cele două Hotărari ale Consiliului Local, 300 / 2009 în speţă 328 / 2009.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
11-09-2009, 10:41 PM
Mesaj: #4
RE: Ştiri FC Baia-Mare
Fabian: "Roszel poate rămâne la noi"

FC Baia Mare a obţinut trei puncte în ultima clipă la Covaci, un aport considerabil la victorie a avut şi noul atacant al echipei, Robert Roszel marcând în patru etape pentru Baia Mare tot atâtea goluri.

Fostul jucător al lui CFR Cluj s-a accidentat în partea a doua, dar Florin Fabian nu are emoţii: "Roszel e un jucător puternic, nu cred că e nimic grav. Dacă se rezolvă problemele la noi, poate rămâne şi din iarnă. E greu fără bani".

"Ne-am aşteptat la un meci greu. Am reuşit să marcăm primii, a fost un joc bun în ciuda terenului prost. Am jucat cu dorinţă şi am ratat mult, dar am câştigat", a declarat antrenorul băimărenilor la finalul jocului.

În tribuna acoperită a stadionului din satul Covaci s-a aflat şi Alexandru Koller, probabil viitorul finanţator al maramureşenilor. Fabian trage însă un semnal de alarmă: "Dacă vine domnul Koller nu înseamnă că ne vom scălda în bani".

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-12-2010, 09:13 PM
Mesaj: #5
RE: Ştiri FC Baia-Mare
"Avem datorii de 10 miliarde!"

Vicepresedintele lui FC Baia Mare, Liviu Bala, a anuntat ca noul presedinte este Dan Hotico si ca a vrut ca Alexandru Koller sa fie presedinte, dar acesta a refuzat pentru ca a solicitat un audit financiar.

"Vineri a avut loc Adunarea Generala a Asociatiilor si s-a stabilit un nou Consiliu de conducere, presedinte Dan Hotico, vicepresedinte eu, din partea Consiliului Local, membrii Petre Andronic, Zoltan Ilzes, Alexandru Koller. Sper ca vom gasi solutii. Am vrut ca Alexandru Koller sa fie presedintele clubului. El a refuzat, pentru ca a solicitat un audit.", a declarat Bala.

El a precizat ca echipa are datorii de 10 miliarde de lei vechi si considera ca echipa poate termina în prima parte a clasamentului. "Avem datorii de 10 miliarde de lei vechi. Luni echipa se reuneste. Daca auditul va da o suma rela ,de 7 miliarde, ar fi mai usor pentru Koller sa preia echipa. Anul trecut am primit din partea Consiliului Local 1.200.000.000 de lei vechi. Costurile sunt platite de Primarie, 3 miliarde. Roszel si-a facut datoria fata de club. Mai doreste sa plece si Bogdan Peres. A expirat imprumutul celor 4 jucatori împrumutati la Sighetu Marmatiei. Avem juniori valorosi, aun antrenor bun, Florin Fabian. Putem termina în prima parte a clasamentului", a incheiat Bala

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut