Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri FC Drobeta Turnu-Severin
10-30-2009, 09:42 PM
Mesaj: #11
RE: Ştiri FC Drobeta Turnu-Severin
Costi Gărgălie: "Nu sunt refăcut complet"

Accidentat în urmă cu şapte săptămâni la Vâlcea, severineanul Costi Gărgălie se va afla mâine pe banca de rezerve şi ar putea reprezenta o soluţie doar pentru repriza secundă a partidei cu FC Bihor.

"Sunt în lot, dar nu ştiu dacă voi putea juca, fiindcă nu sunt refăcut sută la sută. Ne aşteaptă un meci greu la Vânju Mare, dar trebuie să câştigăm. Avem acelaşi număr de puncte ca şi FC Bihor, dar ei sunt la minus şapte, iar noi la minus patru. Va fi un meci de şase puncte", a precizat Gărgălie înaintea partidei de la Vânju Mare.

Dacă FC Drobeta a câştigat ultimele trei meciuri disputate în calitate de gazdă, cu Minerul Lupeni (1-0), Gaz Metan CFR Craiova (3-2) şi FC Baia Mare (1-0), bihorenii n-au mai cunoscut gustul victoriei de şase etape, interval în care au înregistrat doar trei remize. Ambele echipe au pierdut însă sâmbăta trecută: FC Drobeta la Cluj (3-0), iar FC Bihor, acasă, cu FC Baia Mare (1-2).

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
11-08-2009, 09:44 PM
Mesaj: #12
RE: Ştiri FC Drobeta Turnu-Severin
Mănescu: "Am jucat ca în curtea şcolii"

Indignat de înfrângerea suferită de FC Drobeta la Turda, a doua consecutivă în deplasare cu scorul de 0-3, preşedintele executiv al echipei severinene a taxat neputinţa propriilor jucători.

"Am jucat ca în curtea şcolii. Am avut şi mari probleme de lot, dar eu mă aşteptam la un alt joc, fiindcă etapa trecută obţinusem a patra victorie consecutivă pe propriul teren. Dacă acasă stăm bine în teren, în partidele din deplasare avem aceeaşi simptomatică: jucăm cu frică şi nu punem probleme gazdelor. Am jucat foarte slab la Turda. Dacă mergem tot în ritmul acesta la meciurile din deplasare, ne va fi foarte greu", a spus preşedintele executiv Vasile Mănescu. După acest nou joc mediocru în deplasare, FC Drobeta a ajuns la doar două puncte de retrogradare.

De altfel, pe teren advers, severinenii au rămas în acest sezon doar cu remizele de la Şimleu Silvaniei (0-0) şi Râmnicu Vâlcea (1-1) şi au ajuns la 15 partide consecutive fără victorie în deplasare. Ultimul succes extern a fost obţinut la UTA (1-0), în ultima etapă din turul sezonului trecut!

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
11-09-2009, 10:39 PM
Mesaj: #13
RE: Ştiri FC Drobeta Turnu-Severin
Mănescu: "Am jucat ca în curtea şcolii"

Indignat de înfrângerea suferită de FC Drobeta la Turda, a doua consecutivă în deplasare cu scorul de 0-3, preşedintele executiv al echipei severinene a taxat neputinţa propriilor jucători.

"Am jucat ca în curtea şcolii. Am avut şi mari probleme de lot, dar eu mă aşteptam la un alt joc, fiindcă etapa trecută obţinusem a patra victorie consecutivă pe propriul teren. Dacă acasă stăm bine în teren, în partidele din deplasare avem aceeaşi simptomatică: jucăm cu frică şi nu punem probleme gazdelor. Am jucat foarte slab la Turda. Dacă mergem tot în ritmul acesta la meciurile din deplasare, ne va fi foarte greu", a spus preşedintele executiv Vasile Mănescu. După acest nou joc mediocru în deplasare, FC Drobeta a ajuns la doar două puncte de retrogradare.

De altfel, pe teren advers, severinenii au rămas în acest sezon doar cu remizele de la Şimleu Silvaniei (0-0) şi Râmnicu Vâlcea (1-1) şi au ajuns la 15 partide consecutive fără victorie în deplasare. Ultimul succes extern a fost obţinut la UTA (1-0), în ultima etapă din turul sezonului trecut!

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut