Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri FC Snagov
11-22-2009, 05:18 PM
Mesaj: #1
Ştiri FC Snagov
Ştiri despre FC Snagov...

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
11-22-2009, 05:19 PM
Mesaj: #2
RE: Ştiri FC Snagov
Prodan: "Conducere nouă, echipă nouă"

FC Snagov a trecut, ieri, fără probleme de Gloria Buzău, scor 2-0, într-un meci ce a contat pentru etapa a XV-a a Seriei I. Preşedinta clubului ilfovean, Ana Maria Prodan a declarat după terminarea meciului că este mulţumită de jocul arătat de echipa sa şi că după instalarea noi conduceri, snagovenii au o altă mentalitate.

"Sunt foarte mulţumită de jocul pe care îl avem în acest moment. Am demonstrat că suntem o echipă puternică şi putem să câştigăm oriunde. Nu pot spune că aceasta a fost cea mai uşoară victorie pe care am obţinut-o pentru că a fost un meci disputat şi am întâlnit o echipă puternică. Ne-am dorit să câştigăm mai mult, ne-am concentrat mai bine decât adversarii noştrii, am dominat şi de asta am obţinut cele trei puncte. Dacă am fi jucat aşa de la început acum am fi fost mult mai sus în clasament."

Preşedintele clubului comentează şi schimbarea în bine a echipei. "Avem aceste rezultate bune pentru că suntem mult mai serioşi. Snagovul are o nouă conducere, oameni noi, echipă nouă. Avem o formaţie care ne ajută, cu fotbalişti valoroşi şi odată cu instalarea pe bancă a lui Ţermure şi Reghecampf totul s-a schimbat. Reghe a venit cu o altă mentalitate de afară, cu o altă viziune despre fotbal, pe care le-a impregnat-o jucătorilor."

Totodată, Ana Maria Prodan a recunoscut şi că Marincău este jucătorul impresariat de ea. "Marincău este jucătorul Gloriei, dar este impresariat de mine. Mi-a plăcut cum a jucat, întotdeauna sigur pe el, exact, s-a plasat bine în teren, după părerea mea a fost cel mai bun din apărare. Chiar îmi pare rău că nu l-am luat la FC Snagov, ne putea ajuta aici."

Problema stării gazonul pe care s-a jucat meciul din etapa a 15-a a fost un alt subiect pe care preşedinta spune că îl rezolva. Pe durata disputării partidei, jucătorii şi oficialii celor două cluburi au acuzat starea proastă a terenului. "Am vorbit cu primarul şi avem nevoie de 30 - 40 de mii de euro pentru a reface gazonul. Au fost două meciuri la rând pe teren propriu şi datorită stării vremii de atunci s-a ajuns la această problemă. Nu se poate ca la acest nivel să avem astfel de piedici. Nu vreau să îşi bată joc de mine unii şi alţii. Aşa cum am avut pretenţia de a nu avea şanţ pe mijlocul porţii, aşa trebuie să oferim şi noi un gazon imprecabil."

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-21-2009, 04:13 PM
Mesaj: #3
RE: Ştiri FC Snagov
"40.000 euro pentru gazon"

Ultimele meciuri de pe teren propriu ale finalului turului au adus pentru FC Snagov rezultate importante impotriva unor formaţii cu tradiţie în fotbalul românesc. Totodată, aceste performanţe au scos la iveală şi o mare problemă pe care o regăsim aproape pe orice stadion din România, gazonul.

Începând din meciul restanţă cu FCM Bacău, încheiat la egalitate, 1-1, până la întâlnirea cu Concordia Chiajna, 3-1, gazonul stadionului "Voinţa" din Ghermăneşti a trecut prin diferite stări neprielnice fotbalului. Dacă ploaia şi vremea urâtă au adus noroiul, meciul din etapa a 17-a s-a jucat pe un gazon în care nisipul era majoritar.

Preşedintele clubului ilfovean, Ana Maria Prodan a recunoscut problema prin care trece gazonul şi a declarat că până la începerea returului totul se va rezolva. "Avem mari probleme cu terenul. În urma jocurilor din campionat, a antrenamentelor echipei şi a juniorilor naţionalei lui Emil Săndoi s-a ajuns la distrugerea gazonului. Drenajul foarte prost este principalul factor ce ne-a pus într-o astfel de situaţie. Deja această problemă este pe cale să o finalizăm, deoarece am primit 40.000 de euro pentru a-l renova. Până la începutul returului totul va arăta ca nou."

Odată cu renovarea gazonului, oficialul snagovean a mai declarat că în această pauză de iarnă se va lucra şi la tribuna oficială. "Am găsit sponsor pentru a începe lucrările la tribuna oficială. O vom închide şi vom pune scaune ca la marile echipe. Din retur altfel va arăta stadionul Snagovului."

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-28-2009, 04:26 PM
Mesaj: #4
RE: Ştiri FC Snagov
Amical cu Al Ahly pentru FC Snagov

Echipa Anei-Maria Prodan, FC Snagov, va avea parte de un revelion atipic în acest an. Conducerea clubului din Ilfov a acceptat invitaţia de a participa într-un turneu în Cairo, motiv pentru care echipa a plecat încă de astăzi în Egipt.

Luni, FC Snagov, formaţie ce va reprezenta România la acest turneu, urmează să joace împotriva campioanei ţării gazde, Al Ahly, cea mai renumită echipă a Egiptului. Cu 34 de titluri şi 35 de cupe câștigate, Al Ahly mai are în palmares 6 CAF Champions League şi a participat de trei ori la Campionatul Mondial al Cluburilor.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-31-2009, 03:52 PM
Mesaj: #5
RE: Ştiri FC Snagov
"Vreau în Liga I"

Președintele FC Snagov, Ana Maria Prodan, vorbește despre turul campionatului, despre anul ce tocmai se va încheia și despre planurile de viitor pe care și le dorește la noua sa echipă.

"2009 a fost un an bun pentru mine și pentru familia mea. Dacă știi să-ți trăiești frumos viața nu ai parte de lucruri urâte. Eu îmi fac viața frumoasă și anul ce tocmai se va termina mi-a adus o familie liniștită, fericită și sănătoasă. Totodată, am o echipă de fotbal foarte bună și conștiincioasă, un colectiv de muncă senzațional."

Pentru 2010, președintele FC Snagov are planuri mari, pe lângă descoperirea de talente, Ana Maria Prodan țintește promovarea în Liga I. "În 2010 îmi doresc sănătate și promovarea în Liga 1 cu FC Snagov. Îmi doresc să am prietenii lângă mine, să descopăr jucători foarte tineri și talentați. Îmi doresc ca Nea Mușat, asa cum ne place nouă să-i spunem primarului nostru, să ne susțină cum a făcut și până acum. Să ne ajute Dumnezeu să jucăm un fotbal frumos și de calitate."

Prezentă în Maramureș, acolo unde și-a petrecut Crăciunul alături de familie și prieteni, Ana Maria Prodan a ținut să le ureze cititorilor ProSport, ai site-ului http://www.liga2.ro şi suporterilor Snagovului un mesaj cu ocazia sărbătorilor de iarnă. "Va doresc tuturor ce-mi doresc și mie. La mulți ani fericiți și să aveți parte de cele mai frumoase sărbători."

Liga2.ro (Marius Anghel)

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-31-2009, 03:53 PM
Mesaj: #6
RE: Ştiri FC Snagov
"Vreau pe podium"

Atacantul Snagovului şi totodată golgeterul echipei, cu opt reuşite, Andrei Petrescu îşi petrece sărbătorile de iarnă alături de soţie, fetiţă şi de prieteni. Aflat la Tărtăşeşti, locul preferat pentru a-l primi pe Moş Crăciun, Andrei îşi doreşte ca noul an să îi aducă un parcurs şi mai bun cu echipa sa, iar la finalul sezonului să facă un pas mai sus şi să se transfere la o echipă din prima ligă.

"Crăciunul mi-l petrec împreunuă cu familia şi cu prietenii la Tărtăşeşti. Noul an nu mă va prinde în România, ci în Bulgaria, acolo unde am preferat să trec în 2010. Pentru mine familia este cel mai important lucru şi în jurul ei mă simt în largul meu."

Aflat printre jucătorii ce au evoluat în aproape toate meciurile turului, atacantul vorbeşte despre anul ce tocmai se va încheia şi despre planurile pe care le are în 2010. "Pentru mine anul acesta a fost şi cu bune şi cu rele. Am avut şi reuşite şi eşecuri. A fost un an greu, însă pe final am avut un parcurs bun. În noul an îmi doresc să termin cu FC Snagov pe podium, locul trei ar fi foarte bun, însă va fi greu, dar nu imposibil. Personal îmi doresc să marchez cât mai multe goluri şi să îmi ajut echipa, iar din sezonul următor să fac un pas mai sus şi să joc în Liga I."

În final, ocupantul locului secund în topul marcatorilor Seriei I a ţinut să adreseze cititorilor ProSport, ai site-ului http://www.liga2.ro şi suporterilor Snagovului un mesaj cu ocazia sărbătorilor de iarnă: "Vă doresc un Crăciun Fericit şi un An Nou cât mai bun, să aveţi parte numai de împliniri şi să ne fiţi alături şi de acum înainte."

Liga2.ro (Marius Anghel)

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut