Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri Gaz metan CFR Craiova
10-28-2009, 08:18 PM
Mesaj: #1
Ştiri Gaz metan CFR Craiova
Ştiri despre Gaz metan CFR Craiova...

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-28-2009, 08:18 PM
Mesaj: #2
RE: Ştiri Gaz metan CFR Craiova
Gane: "CFR Cluj ne este net superioară, dar sperăm să facem o figură frumoasă"

Antrenorul divizionarei secunde Gaz Metan CFR Craiova, Ionel Gane, a declarat, marţi, că CFR Cluj are prima şansă la calificarea în sferturile Cupei României, dar cu toate acestea speră ca echipa sa să producă o eventuală surpriză.

"Pentru noi este cel mai important meci de când s-a înfiinţat această echipă. Sper să facem o figură frumoasă, chiar dacă adversarul este net superior. Nu ne interesează dacă CFR va folosi prima echipă sau rezervele, toţi jucătorii Clujului au valori apropiate. Fotbaliştii mei au înţeles importanţa jocului, sper să nu dezamăgim publicul craiovean de pe Ion Oblemenco. Aşteptăm ca suporterii să ne susţină în număr mare", a spus Ionel Gane la conferinţa de presă dinaintea meciului cu CFR Cluj, din optimile Cupei României.

Tehnicianul a precizat că, în eventualitatea în care ar reuşi să elimine CFR Cluj din competiţie, şi-ar dori ca Dinamo să fie adversara din sferturi: "M-aş bucura să mergem şi noi, şi Universitatea în sferturi şi chiar mai sus, iar adversarul următor să fie Dinamo. Sper ca impactul cu stadionul Ion Oblemenco să nu fie prea mare pentru băieţii mei, iar unii dintre ei ar trebui să fie deja obişnuiţi cu arena, fiindcă au jucat acolo".

Partida Gaz Metan CFR Craiova-CFR Cluj, din optimile Cupei României, se va juca joi, de la ora 16:00, pe stadionul Ion Oblemenco.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-28-2009, 08:19 PM
Mesaj: #3
RE: Ştiri Gaz metan CFR Craiova
Frăţică: "Sunt convins că Gane va adopta o tactică bună pentru a încerca să elimine pe CFR Cluj"

Preşedintele grupării din Liga a II-a, Gheorghe Frăţică, s-a referit la meciul cu CFR Cluj: "Ne mândrim că suntem singura echipă din eşaloanele inferioare care a rămas în competiţie şi sper să nu ne facem de râs contra fostei campioane. Sunt convins că Gane va adopta o tactică bună pentru a încerca să elimine pe CFR Cluj. Sper să producem surpriza. Am pus în vânzare 3.500 de bilete, dar dacă vor veni mai mulţi spectatori vom găsi o modalitate să intre pe stadion".

Partida Gaz Metan CFR Craiova-CFR Cluj, din optimile Cupei României, se va juca joi, de la ora 16:00, pe stadionul Ion Oblemenco.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-30-2009, 05:02 PM
Mesaj: #4
RE: Ştiri Gaz metan CFR Craiova
Gane: "Am făcut un joc bun, a fost unul din cele mai reuşite meciuri ale noastre"

Antrenorul Ionel Gane s-a declarat dezamăgit de rezultat, dar a spus că speră ca Universitatea Craiova să o elimine în sferturi pe CFR Cluj.

"Am făcut un joc bun, a fost unul din cele mai reuşite meciuri ale noastre. Am avut trei ocazii mari în prima repriză, însă adversarii au avut două ocazii în tot meciul şi au marcat. Experienţa şi-a spus cuvântul în meciul de azi. Îmi pare rău că nu ne-am calificat. Sper să ne răzbune Universitatea Craiova şi să o elimine în turul viitor pe CFR", a spus antrenorul lui Gaz Metan CFR Craiova.

Deţinătoarea Cupei României, CFR Cluj, s-a calificat joi în sferturile de finală ale competiţiei, după ce a eliminat în optimi formaţia de ligă secundă Gaz Metan CFR Craiova. Unicul gol al meciului a fost marcat de Nei, în minutul 21.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-30-2009, 05:03 PM
Mesaj: #5
RE: Ştiri Gaz metan CFR Craiova
Chivu: "E ruşinos pentru fosta campioană şi deţinătoare a Cupei României să tragă de timp în faţa unei divizionare B"

Desemnat cel mai bun jucător al meciului, atacantul Sorin Chivu, de la gazde, a avut un atac dur la deţinătoarea trofeului.

"Meritam mai mult în acest meci. Am avut un penaly neacordat la un henţ al lui Panin. E ruşinos pentru fosta campioană şi deţinătoare a Cupei României să tragă de timp în faţa unei divizionare B. I-am simţit pe clujeni că nu prea au valoare, şi titlul pe care l-au luat nu cred că l-au luat pe merit", a spus Sorin Chivu.

Deţinătoarea Cupei României, CFR Cluj, s-a calificat joi în sferturile de finală ale competiţiei, după ce a eliminat în optimi formaţia de ligă secundă Gaz Metan CFR Craiova. Unicul gol al meciului a fost marcat de Nei, în minutul 21.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
11-09-2009, 10:43 PM
Mesaj: #6
RE: Ştiri Gaz metan CFR Craiova
Gane: "Îi felicit pe băieţi pentru punctul obţinut"

Gaz Metan CFR Craiova a remizat alb pe terenul celor de la FC Silvania, ajungând la al patrulea joc fără înfrângere. Echipa olteană a încheiat la egalitate, 0-0, partida susţinută în deplasare, la Şimleul Silvaniei.

La finalul jocului, antrenorul Jerry Gane a spus: "A fost un punct meritat şi muncit, obţinut pe un teren nămolos, care a reprezentat un dezavantaj pentru noi, ţinând cont că suntem o echipă combinativă, tehnică. În jocul cu Silvania am folosit trei jucători noi faţă de meciurile oficiale precedente. Este vorba de Vulpescu, Nicola şi Mirescu. Toţi trei au intrat foarte bine în joc, demonstrându-mi că pot conta oricând pe ei. Şi ei, şi ceilalţi care au jucat astăzi au arătat o dăruire şi o determinare exemplară. Nu pot decât să-mi felicit băieţii pentru punctul obţinut".

În etapa viitoare, programată pe 14 noiembrie, Gaz Metan CFR Craiova va primi vizita echipei Dacia Mioveni.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut