Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri Mureşul Deva
11-09-2009, 10:47 PM
Mesaj: #1
Ştiri Mureşul Deva
Ştiri şi informaţi...

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
11-09-2009, 10:47 PM
Mesaj: #2
RE: Ştiri Mureşul Deva
Barbu: "Jucătorii lui U sunt indolenţi"

Fost jucător şi vicepreşedinte la Universitatea, actualmente antrenor la Mureşul Deva, Gică Barbu a taxat foarte dur prestaţia jucătorilor "şepcilor roşii" în remiza de astăzi.

"Nu cred că «U» e favorită la promovare în acest sezon, se poate bate poate doar la locul II cu UTA. Dulca are jucători valoroşi dar cam indolenţi. E inadmisibil să răspunzi aşa în teren când vrei să te baţi la promovare. Au prea multe fiţe în cap şi ar trebui să joace mai mult fotbal. Să nu vină la mine cineva să îmi spună ce înseamnă spiritul «U» că eu l-am trăit când am fost şi jucător şi oficial", a răbufnit la conferinţa de presă, Gică Barbu.

Antrenorul devenilor consideră însă rezultatul de 0-0 scos la Cluj, unul echitabil. "Ei au avut o bară, noi am controlat jocul până în 30 de metri de poarta lui Huţan. E o remiză echitabilă. Mureşul are încontinuare acelaşi obiectiv, locurile 5-10 la finele sezonului. Principala candidată la promovare din această serie e FCM Târgu Mureş, pentru că au un lot experimentat. Şi de la noi au luat cel mai bun jucător, pe Biţiş, înainte de startul acestui sezon", a mai spus Barbu, care a asistat la meci din tribună, suspendat după jocul din etapa trecută cu UTA.

Devenii continuă seria rezultatelor favorabile după remiza de la Cluj, după ce în precedentele două etape cu câştigat la Petroşani cu Jiul (1-0) şi au remizat acasă cu UTA (1-1).

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut