Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri Petrolul Ploieşti
11-14-2009, 01:13 AM
Mesaj: #41
RE: Ştiri Petrolul Ploieşti
Săptămâna viitoare, o nouă rundă de negocieri cu Nuslli

Discuţiile cu reprezentanţii concernului germano-elveţian Nuslli privind reconstrucţia stadionului "Ilie Oană" vor continua săptămâna viitoare. Oficialii companiei vor sosi, joi, la Ploieşti, interesant fiind faptul că aceştia ar dori să şi investească în viitor la Petrolul Ploieşti.

"Le-am prezentat proiectul nostru şi au părut foarte interesaţi. Săptămâna viitoare vom avea o nouă rundă de discuţii şi sperăm ca tratativele să avanseze", a declarat Alexandru Crângu, preşedintele Consiliului de Administraţie.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
11-14-2009, 01:17 AM
Mesaj: #42
RE: Ştiri Petrolul Ploieşti
Fără Şomodean la Buzău

Petrolul Ploiesti va aborda fara Paul Somodean jocul cu Gloria Buzau programat duminica de la orele 11.00.

Fundasul central al gazarilor a fost eliminat in meciul precedent, cu Steaua II, si este suspendat. Va lipsi, de asemenea, din formatia petrolista, juniorul galatean Alexandru Avram, care nu a mai dat niciun semn de viata de la inceputul saptamanii in curs. "Va fi un meci greu pentru noi cu o echipa care joaca foarte bine intr-un sistem modern, 4-4-2" a precizat managerul general al Petrolului, Vivi Rachita.

Legat de echipa ploiesteana, in curand se va deschide un magazin oficial de unde sustinatorii lupilor galbeni isi vor putea procura materiale promotionale cu favoritii.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
11-16-2009, 09:45 PM
Mesaj: #43
RE: Ştiri Petrolul Ploieşti
Nemulţumiţi cu un punct la Buzău

Managerul general al Petrolului, Vivi Rachita, s-a declarat nemultumit de remiza alba realizata la Buzau de echipa pe care o pregateste.

Ploiestenii au mers decisi la Buzau sa castige partida cu Gloria dar elevii lui Vivi Rachita au trebuit, finalmente, sa se multumesca cu un singur punct in disputa cu trupa lui Nicolae Anton. "Nu sunt multumit nici de rezultat dar nici de jocul echipei noastre. In special randamentul ofensiv a lasat mult de dorit. Studiasem bine adversarul, stiam cum sa-l invingem dar nu am putut mai mult" a spus Rachita.

Din cauza absentei lui Somodean, suspendat, Rachita a regandit configuratia liniei de fund. Astfel, Chirita a fost trecut pe dreapta iar in centrul apararii a evoluat, destul de bine, Cosic, un fotbalist utilizat in celelalte partide de pana acum ca fundas stanga.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
11-20-2009, 05:58 PM
Mesaj: #44
RE: Ştiri Petrolul Ploieşti
Petrolul-Dunărea, un meci special

Petrolul- Dunarea Giurgiu este un meci cu o incarcatura aparte pentru jucatorii galben-albastrilor.

"Va fi un meci dificil pentru ca intalnim una din cele mai bune echipe ale seriei. Totodata, nimeni nu uita cele intamplate acum trei ani la Giurgiu. Le-am spus si jucatorilor ca trebuie sa luptam pentru victorie si pentru suporterii nostri care au fost atunci acolo si au avut multe de suferit" a declarat managerul general al Petrolului, Vivi Rachita.

Acesta are putine probleme de lot pentru partida impotriva Dunarii, doar Adrian Craciun urmand sa absenteze. In schimb, Somodean revine dupa o suspendare iar atacantul Turcan dupa o accidentare.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
11-22-2009, 05:10 PM
Mesaj: #45
RE: Ştiri Petrolul Ploieşti
"Să nu mai veniţi la antrenamente!"

Remiza albă cu Dunărea Giurgiu a încins spiritele la Petrolul. Ploieştenii au contestat aprig, la final, prestaţia arbitrului Claudiu Baboia, iar, în vestiar, Răchită a pus tunurile pe jucători: "să nu mai veniţi, cei care nu vreţi să jucaţi cu adevărat la Petrolul!"

"Unii dintre jucători se gândesc deja la vacanţă. Sunt jucători care au venit gratis dar care n-au înţeles că la Petrolul nu se face doar act de prezenţă. Nu dau acum nume, însă, cu siguranţă, toţi cei care n-au dat randament vor pleca în această iarnă. Chit că joc cu cinci fundaşi şi patru mijlocaşi, dacă nu vom avea bani de transferuri, ei vor pleca. Asta e, poate mă legitimez şi eu! Le-am spus la vestiar că cei care nu vor să joace cu adevărat la Petrolul să aibă bunul simţ şi să nu se prezinte luni, la antrenament", a tunat Răchită.

Cel mai probabil, în capul listei negre se află atacantul Robert Elek, cel contestat de către manager şi cu alte prilejuri. "Mi-a spus că a alunecat la o fază la care putea marca. Nu este posibil aşa ceva, este o dovadă de neprofesionalism să nu ai crampoane pentru terenul moale. Dacă a preferat să nu facă bătături la picioare, acum va face bătături la fund, în tribună", a mai spus Răchită.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
11-22-2009, 05:39 PM
Mesaj: #46
RE: Ştiri Petrolul Ploieşti
Un junior american pentru Răchită

Petrolul Ploieşti a legitimat, la finele săptămânii trecute, un tânăr jucător care provine din SUA.

Juniorul american Brandon Dimby are 18 ani şi a mai lucrat cu managerul general al Petrolului pe vremea când acesta pregătea pe CSM Ploieşti. Răchită (foto) nu l-a oprit atunci în lot pe fotbalist dar l-a înregimentat, acum, la Petrolul, după ce l-a supervizat la câteva şedinţe de pregătire.

Tot în Ploieşti mai evoluează, acum, un alt fotbalist american, mijlocaşul Cody de Grood, un mijlocaş care aparţine de primdivizionara Astra Ploieşti dar care este acum împrumutat la echipă de Ligă a III-a Petrolul Teleajen.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-18-2009, 10:00 AM
Mesaj: #47
RE: Ştiri Petrolul Ploieşti
Petrolul, demolat

Mitica arenă "Ilie Oană" din Ploieşti se demolează. De vinerea trecută, stadionul pe care Petrolul a cucerit trei titluri de campioană, în 1958, 1959 şi 1966, şi pe care a fost răpusă Liverpool, campioana campioanei mondiale, la 12 octombrie 1966, a devenit şantier.

Hidro Invest Constructor SA, firma care a câştigat licitaţia pentru demolarea tribunelor bătrânei arene, construită între 1934 şi 1937, a debutat în forţă, reuşind ca, în doar două zile, să pună la pământ jumătate din peluza cu tabela de marcaj. Daniel Rusu, patronul firmei, a explicat că "avem un termen de 60 de zile lucrătoare pentru a finaliza demolarea". Singura care va rămâne în picioare este tribuna I, care a fost cosmetizată şi inaugurată vara trecută. Gazonul terenului pe care joacă divizionara secundă Petrolul va rămâne neatins, graţie tehnologiilor performante de demolare, fără explozibil, dar şi a utilajelor în valoare de 300.000 de euro, între care o prelată pentru iarbă. Oficialităţile ploieştene speră ca noua arenă să fie gata cel târziu vara viitoare, când se speră ca echipa lui Vivi Răchită să şi promoveze în Liga I. Noul stadion va fi pe structură metalică şi va avea o capacitate de 15.000 de locuri.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-10-2010, 07:40 PM
Mesaj: #48
RE: Ştiri Petrolul Ploieşti
Daniel Opriţa a semnat cu Petrolul Ploieşti până la finalul sezonului

Mijlocaşul Daniel Opriţa a semnat, duminică, un contract valabil până în vară cu ocupanta locului 6 din Seria I, după ce a primit avizul medicilor pentru a juca din nou, fotbalistul confruntându-se în ultimii ani cu accidentări foarte grave la genunchi.

"Jucătorul a semnat până în vară cu Petrolul. A făcut toate testele medicale şi i s-a dat acordul că poate juca fotbal de înaltă performanţă. Îl cunosc foarte bine, am jucat 2 ani cu el la Steaua, a avut şi multe ghinioane, însă cu o pregătire foarte bună în această iarnă cred că poate reveni la forma care l-a consacrat. Am încredere că ne va ajuta şi el pe noi, şi noi pe el", a spus, managerul ploieştenilor Valeriu Răchită.

Fotbalistul a jucat anul trecut la FC Aarau (Elveţia) şi FC Baku (Azerbaidjan), însă nu s-a impus printre titulari şi nu a reuşit să marcheze niciun gol.

Petrolul Ploieşti a terminat turul pe locul 6, în Seria I, cu 28 de puncte acumulate, la 5 puncte de locul 2, promovabil, ocupat de Sportul Studenţesc.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
04-02-2011, 03:05 AM
Mesaj: #49
RE: Ştiri Petrolul Ploieşti
A sosit "cartea verde" a lui Andrew Sepuya

Exact în ziua în care împlineşte 28 de ani, atacantul ugandez Andrew Eugene Sepuya a primit certitudinea că va fi legitimat la FC Petrolul. Asta după ce, astăzi, clubul ploieştean a intrat, în sfârşit, în posesia "cărţii verzi", document necesar pentru oficializarea transferurilor internaţionale.

Oficialii petrolişti urmează, acum, să înregistreze actele la Federaţia Română de Fotbal, însă, cum timpul rămas până la meciul de mâine, este foarte scurt, Sepuya nu va putea debuta în tricoul "galben-albaştrilor" în confruntarea cu FC Argeş.

Ugandezul va fi apt de joc pentru partida din etapa viitoare, cu Alro Slatina, ce se va disputa duminică, 8 aprilie, la Strejnic, începând cu ora 12.00.

www.fcpetrolul.ro

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut