Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri Săgeata Stejaru
11-09-2009, 10:21 PM
Mesaj: #1
Ştiri Săgeata Stejaru
Discuţii şi informaţi...

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
11-09-2009, 10:21 PM
Mesaj: #2
RE: Ştiri Săgeata Stejaru
"Este un eşec nemeritat!"

Tehnicianul celor de la Săgeata Stejaru, Aurel Şunda s-a declarat nesatisfăcut de rezultatul cu Dinamo II, scor 0-2. Antrenorul tulcenilor spune că Săgeata se putea impune dacă defensiva nu ar fi clacat prea uşor.

"Este o înfrângere neaşteptată. Am jucat mai bine decât Dinamo II. Două greşeli au decis soarta partidei. Am avut 5-6 ocazii clare de a marca. Sunt mulţumit de joc, nu şi de rezultat. Este primul eşec după şapte meciuri", a declarat Aurel Şunda exclusiv pentru http://www.liga2.ro.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-21-2009, 04:06 PM
Mesaj: #3
RE: Ştiri Săgeata Stejaru
Cinci jucători de la Săgeata puşi pe ... liber!

Jucătorii echipei Săgeata Stejaru au intrat oficial în vacanţa de iarnă de o lună de zile cu toate plăţile la zi şi cu câte un bonus pentru turul de campionat bun. Managerul echipei, Aurel Şunda, şi-a luat "adio" şi de la cinci dintre jucătorii legitimaţi în tur la Săgeata cu care nu v-a mai colabora din 11 ianuarie 2010 când echipa se va reuni la Constanţa pentru a pregăti returul.

"Nu este vorba despre jucători care nu sunt de valoarea colegilor sau jucători cu valoare îndoielnică, ci de jucători care nu s-au acomodat la Stejaru. Au recunoscut asta, din păcate aici nu au reuşit să se impună ca titulari de drept şi am ales, de comun acord, să ne despărţim. Este vorba despre Şoltuz, Bertea, Roşca, Posteucă pentru care există oferte de la alte echipe şi cărora le vom da drumul din retur şi respectiv despre Lupu la care nu renunţăm, ci am decis că e mai bine şi pentru noi şi pentru el să joace în retur la altă echipă sub formă de împrumut" a declarat Aurel Şunda.

În locul celor cinci jucători care din retur nu vor mai juca pentru Săgeata, conducerea clubului a decis ca din ianuarie să fie aduşi alţi cinci jucători. Pe "lista de cumpărături" se regăsesc Hristu Chiacu şi Enache Câju de la echipe din Liga I, dar şi alte nume mai puţin sonore, inclusiv de la echipe din străinătate.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-21-2009, 04:11 PM
Mesaj: #4
RE: Ştiri Săgeata Stejaru
Aurel Şunda: "Sunt foarte fericit la Săgeata"

După ce săptămâna trecută s-a despărţit de cinci jucători, Aurel Şunda este de părere că ar avea nevoie de întăriri pentru retur, deşi este mulţumit de performanţele echipei de până acum.

Având în vedere că "nou-promovata" Săgeata Stejaru este pe locul patru la doar două puncte de promovarea, tehnicianul Aurel Şunda este convins că se poate mai bine, dar pentru asta mai are nevoie de nişte întăriri. "Eu sunt foarte mulţumit de lotul pe care îl am la dispoziţie, dar este adevărat că m-am gândit la nişte nume de jucători pe care eu i-aş dori la Săgeata: Câju, Trandu şi Chiacu. O să fie greu să îi aducem, dar vom încerca".

Pentru intersezon tehnicianul a programat două cantonamente: primul la Constanţa în perioada 18-29 ianuarie şi al doilea în Antalya, între 2 şi 14 februarie.

"Obiectivul nostru? Mereu ne gândim să câştigăm următorul meci!"
Întrebat dacă se gândeşte la accederea în prima ligă, antrenorul echipei tulcene aplică formula care în sezonul trecut i-a făcut campioni pe Unirea Urziceni. "Nu ne gândim la promovarea. Noi ne gândim să câştigăm următorul meci"

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-13-2010, 10:12 PM
Mesaj: #5
RE: Ştiri Săgeata Stejaru
Săgeata Stejaru, reunire cu gândul la promovare

Deşi este una dintre formaţiile pe care puţini sunt dispuşi să parieze că ar putea promova, în ciuda parcursului foarte bun din turul campioantului, Săgeata Stejaru anunţă că va încerca şi în acest an să-şi continue parcursul din prima parte şi, de ce nu, să forţeze promovarea în primul eşalon.

Săgeata Stejaru s-a reunit luni, la Stadionul "Portul“, sub comanda tehnicianului Aurel Şunda fiind prezenţi 23 de jucători. Singurele noutăţi pentru moment sunt mijlocaşul stânga Cătălin Hristean (22 de ani, venit de la Politehnica Galaţi - locul 8 în Seria I din Liga a III-a), mijlocaşul defensiv Mihnea Ivan (26 de ani, FC Cisnădie - locul 4 în Seria a VI-a din Liga a III-a) şi internaţionalul de juniori Răzvan Trandu (18 ani, mijlocaş defensiv - Fortuna Covaci, locul 17 în Seria a II-a din Liga a II-a).

În plus, mijlocaşul ofensiv Enache Câju este foarte a proape de a semna o înţelegere cu echipa tulceană, după ce în prima parte a sezonului a fost împrumutat de CSM Rm. Vîlcea la Pandurii Tg. Jiu. "Vom avea acelaşi obiectiv şi în retur: să câştigăm fiecare partidă chiar dacă obiectivul stabilit la începutul campionatului a fost locul 1-10. Cred că pentru primele două locuri se vor lupta echipele clasate în acest moment pe primele nouă poziţii. Două succese te pot duce în faţă, în timp ce două înfrângeri sau două remize te pot scoate din luptă", a declarat antrenorul principal Aurel Şunda.

"Cele mai multe antrenamente le vom face de acum încolo pe terenul Portul. Dacă vom promova, vom încerca să jucăm tot pe terenul Farul, poate în cuplaj. Oricum, noi avem în proiect construirea unui stadion de 7000 locuri la Stejaru, care va fi dotat cu instalaţie de nocturnă şi tot ceea ce este necesar pentru a fi olologat pentru Liga I", a afirmat preşedintele Mihai Terzi.

A fost stabilit şi singurul cantonament din străinătate al echipei, acesta urmând să aibă loc în perioada 2-14 februarie, în Antalya, când se vor disputa şi şase jocuri amicale. Ultimele două partide de verificare înaintea primei etape a returului vor avea loc pe 17 şi 20 februarie. Lotul prezent la reunire: Fl. Olteanu, Mutu, Ariton - portari; Bold, Aldana, Goşa, Gheară, Vlad - fundaşi; Mavrichi, Şicu, Gheorghiţă, Oprea, Paleacu, Dicu, Dobrea, Şamata, Hristean, Ivan, Trandu - mijlocaşi; Ciobanu, Jianu, Chiţu, Leonardo - atacanţi.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut