Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ajax Amsterdam
12-20-2009, 11:58 AM
Mesaj: #1
Ajax Amsterdam
Discutii si informatii

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-20-2009, 11:58 AM
Mesaj: #2
RE: Ajax Amsterdam
Martin Jol: "Doar Unirea Urziceni şi Hapoel Tel Aviv ar fi fost adversari facili"

Antrenorul echipei Ajax Amsterdam, Martin Jol, a declarat, sâmbătă, că este mulţumit de faptul că va juca împotriva lui Juventus Torino în 16-imile Ligii Europa, deoarece toţi posibilii adversari erau formaţii de top, în afară de Hapoel Tel Aviv şi Unirea Urziceni.

"Sunt destul de mulţumit de această tragere la sorţi. Toate formaţiile cu care am fi putut juca erau cehipe de top, poate în afară de Hapoel Tel Aviv şi Unirea Urziceni, care sunt mai slabe. Pentru jucătorii noştrii va fi o experienţă fantastică să joace împotriva unei echipe de talia lui Juventus şi au fost chiar entuziasmaţi când au aflat adversarul. Surprinzător de bucuroşi, aş spune eu. Va fi un meci interesant, iar Juventus poate fi bătută. Oricum, vom avea un meci foarte dificil", a spus Jol, citat de cotidianul De Telegraaf.

Ajax Amsterdam, formaţie la care este legitimat şi românul George Ogăraru, va juca în 16-imile Ligii Europa, împotriva italienilor de la Juventus Torino. Unirea Urziceni va evolua în aceeaşi fază a competiţiei cu englezii de la Liverpool.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-24-2009, 04:04 PM
Mesaj: #3
RE: Ajax Amsterdam
Ajax s-a calificat en fanfare în sferturile Cupei Olandei! Victorie cu 14-1!

Jucătorii lui Ajax Amsterdam nu le-au dat nici o şansă amatorilor de la WHC Wezep în optimile Cupei Olandei, cîştigînd cu un scor uluitor, 14-1!

În faţa a 9000 de suporteri, pe stadionul celor de la Zwolle, Ajax a dat un recital de zile mari. Pantelici a reuşit o dublă în primele 25 de minute ale partidei, fiind imitat ulterior şi de Aissati şi Suarez. Înainte de finalul reprizei, Stel a redus din handicap, dar "lăncierii" aveau deja "setul" cîştigat la pauză.

Atacurile au continuat şi în repriza secundă, cînd Suarez a mai punctat în alte patru rînduri! Bakircioglu a reuşit şi el o dublă, iar pe lista marcatorilor s-a trecut şi De Zeeuw, dar şi Bosch cu un autogol.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-09-2010, 02:30 PM
Mesaj: #4
RE: Ajax Amsterdam
asta de mentalitate de profesionisti
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut