Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BUNDESLIGA
08-22-2009, 06:23 PM
Mesaj: #21
RE: BUNDESLIGA
(08-17-2009 03:39 PM)AndreiDumitrescu Scris:  Cu Bayern cred ca sparge Mainz gheata Smile

ce v-am spus eu baieti ca poate sparge gheata mainz cu astia azi Big Grin
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
08-22-2009, 07:39 PM
Mesaj: #22
RE: BUNDESLIGA
16:30 Final Dortmund 1 - 1 Stuttgart (1 - 0)
16:30 Final Freiburg 0 - 5 Leverkusen (0 - 1)
16:30 Final Köln 0 - 0 Frankfurt (0 - 0)
16:30 Final Mainz 2 - 1 Bayern (2 - 0)
16:30 Final Nurnberg 0 - 2 Hannover (0 - 1)

La cat mai multe egaluri si infrangeri!

Steaua acum, Steaua mereu!
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-12-2009, 06:49 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 09-12-2009 07:56 PM de Marius_Black.)
Mesaj: #23
RE: BUNDESLIGA
Partidele disputate pana acum in aceasta etapa

Dortmund 1 - 5 Bayern

Hummels '10/ Gomez '39, Schweinsteiger '65 , T.Muller '78 '88
------------------------------------------------------------------------------
Freiburg 0 - 2 Eintracht Frankfurt

'68 Franz '90 A.Meier
-----------------------------------------------------------------------------
Hoffenheim 3 - 0 Bochum

Demba Ba '16 Obasi '58 M.Compper '79
-----------------------------------------------------------------------------
Mainz 2 - 1 Hertha

A..Ivanschitz '80 (pen), Bance '85 / Max Nicu '50
------------------------------------------------------------------------------
Nurnberg 1 - 0 Moenchengladbach

Kluge '6
-------------------------------------------------------------------------------
Wolfsburg 2 - 3 Bayer Leverkusen

Z.Misimovic '76, Grafite '80(pen.) / Rolfes '38 '51 Kiessling '57
--------------------------------------------------------------------------------

La 19:30 incepe Hamburg SV - VfB Stuttgart

''Football is a beautiful game and it needs to be played beautifully!'' Brian Clough
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
02-02-2010, 01:35 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 02-02-2010 02:14 PM de asibalen.)
Mesaj: #24
RE: BUNDESLIGA
(08-09-2009 05:55 PM)AndreiDumitrescu Scris:  In penultimul meci din BUNDESLIGA la aceasta ora se disputa un meci: Vfl BOCHUM - BORUSSIA M'GLADBACH 0-1 gol marcat de ARANGO min 19. As dori sa postati si voi pareri, impresii, rezultate si sa incercam sa ridicam un picut forum-ul asta prin aceste thread-uri.
Vfl BOCHUM - BORUSSIA M'GLADBACH 0-2 gol Colautti min 26

Internationalul elvetian de 22 de ani , Pirmin Schwegler, (mijlocas defensiv) care s-a accidentat in meciul contra celor de la Nürnberg ,de pe 23 Ianuarie, va revenii pe 27 Februarie in meciul din deplasare de la Stuttgart. Medicii echipei au decis ca dubla ruptura a ligamentelor exterioare de la glezna dreapta nu trebuie operata , dupa ce i-au mai facut un RMN .

O alta veste buna este ca Ümit Korkmaz, international austriac de 24 de ani va revenii o saptamana mai devreme, in meciul din deplasare de la Hamburg. Desi se parea ca accidentarea din meciul contra "tzapilor" de sambata va dura 6 captamani, medicii de la Clinica Universitara din Frankfurt au facut treaba buna si-l vor pune pe picioare in 2 saptamani.

Dubla fractura de pomete, datorata unui cot in figura ,aplicat de Zoran Tosic la un duel aerian, il va forta sa poarte o masca , dar va putea juca. Korkmaz este un jucator important in angrenajul echipei (mijlocas dreapta) , dorit de Skibbe ca servant pentru Altintop , atuurile sale fiind viteza si tehnica deosebita.

Dupa nenumarate zvonuri legate de plecarea lui Oka Nikolv, portarul nostru titular, la Red Bull New York, acum si portarul de rezerva , Jan Zimmermann (24 de ani) doreste sa se transfere la Chernomorets Burgas , echipa antrenata de ex-Bundesliga-Profi , Krassimir Balakov!

Cum in Bulgaria perioada de transferuri dureaza pana la sfarsitul lui Februarie, iar Zimmermann a trecut de probe , transferul pare posibil , cu atat mai mult cu cat lui ii expira contractul in Iunie .
Anrenorul celor de la Bayern München , Louis van Gaal , a acordat un interviu saptamanalului olandez "Sportweek".

"Anul acesta avem o buna sansa de a castiga Bundesliga si Cupa DFB. Cred ca in Champions League Barcelona are o echipa prea puternica momentan pentru noi, iar Chelsea este si ea o trupa buna. Succesul in aceasta competitie mi se pare un obiectiv destul de indepartat."

" Meciul contra lui Juve nu a fost cel mai bun meci al meu ca antrenor. Desigur , a fost un meci grozav, cu un rezultat bun. Deja inainte de meci ,am avut senzatia ca in München s-a inteles ce vreau . S-a intamplat insa ca jucatorii sa arate mai repede ca sunt de partea mea , decat conducerea clubului. Nu vreau sa spun ca Beckenbauer, Nerlinger, Rummenige sau Höneß nu sunt 100% alaturi de mine, dar acum stiu exact in ce directie doresc sa merg. Si asta este rezultatul unei bune comunicari. Acum vorbim o data pe saptamana. La inceput nu a fost asa."

"van Bommel este capitanul meu , un leader. Cea mai buna perioada a sa va veni de acum incolo."

" Pe van Nistelrooy nu l-as fi adus niciodata(la Bayern), pentru ca tocmai am avut un caz asemanator cu Luca Toni, pe care l-am lasat sa plece . Toni nu s-a putut obisnui cu situatia concurentiala ,care aici e foarte puternica. Cred ca Ruud are aceeas problema, altfel ar fi ramas la Madrid."

Ieri seara, la postul local BR(radio-televiziunea din Bayern) a spus ca "Ribéry va fi mai bun ca oricand, in momentul in care va reveni in echipa. In locul lui Franck, as ramane la Bayern, deoarece aceasta echipa are un antrenor foarte priceput si devin din ce in ce mai buni si puternici!"
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut