Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ediţia 2009-2010
08-06-2009, 08:31 PM
Mesaj: #1
Ediţia 2009-2010
Discuţii şi informaţii despre ediţie 2009-2010 a Cupei României...

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
08-08-2009, 01:05 AM
Mesaj: #2
RE: Ediţia 2009-2010
Stiti cumva cand intra in competitie si echipele din liga a II-a?
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
08-08-2009, 01:12 AM
Mesaj: #3
RE: Ediţia 2009-2010
Din cate stiu in faza a 5-a.. Am cautat in zilele astea rezultatele primelor doua faze, dar cum la noi nici Liga 3 nu se difuzeaza... ce sa mai zic de Cupa...

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
08-08-2009, 06:52 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 08-08-2009 06:54 PM de Sebi Raducu.)
Mesaj: #4
RE: Ediţia 2009-2010
FAZA I a Cupei României (15 iulie 2009)

98 de echipe din ediţia 2009-10 a Ligii 3 şi 42 de echipe din diviziile judeţene

AS Roma (Botosani) - Luceafărul Mihai Eminescu (Botoşani) 3-0 * (la masa verde, deoarece oaspeţii nu s-au prezentat)
Rapid Dumeşti (Iaşi) - Politehnica II Iaşi 0-0 (0-0 după prelungiri, 3-2 după penaltiuri)
FCM II Bacău - CFR Paşcani (Iaşi) 0-2
Willy II Bacău - Pambac Bacău 1-0
Willy Bacău - Aerostar Bacău 4-1
Dorna Vatra Dornei (Suceava) - Rapid CFR Suceava 0-4
ASA Miercurea Ciuc (Harghita) - Rarăul Câmpulung Moldovenesc (Suceava) 3-0 * (la masa verde, deoarece oaspeţii nu s-au prezentat)
Biruinţa Gheraieşti (Neamţ) - Laminorul Roman 0-6
Ceahlăul II Piatra Neamţ - Cetatea Târgu Neamţ 1-1 (1-1 după prelungiri, 4-2 după penaltiuri)
FC Girceni 2008 (Vaslui) - FC Bârlad (Vaslui) 3-0 * (la masa verde, deoarece oaspeţii nu s-au prezentat)
Dunărea II Galaţi - Politehnica Galaţi 0-1
Stelele Vrancei (Vrancea) - CSM Focşani (Vrancea) 1-0
Zagon Păpăuţi (Covasna) - FC Panciu (Vrancea) 0-0 (0-1 după prelungiri)
Recolta Tufeşti (Brăila) - CF Brăila 0-3
CS Năvodari (Constanţa) - Viitorul Însurăţei (BR) 0-3 ** (la masa verde, deoarece gazdele nu s-au prezentat)
Petrolul II Berca (Buzău) - Petrolul Berca (Buzău) 1-7
AS Municipal Constanţa - Portul Constanţa 2-0
CSM Medgidia (Constanţa) - Callatis Mangalia (Constanţa) 6-0
CS Eforie (Constanţa) - Farul II Constanţa 2-0
Arrubium Măcin (Tulcea) - Săgeata Stejaru (Tulcea) 3-0 *** (la masa verde, deoarece Săgeata a avut mai multe rezerve pe bancă decât permite FRF)
Abatorul Slobozia (Ialomiţa) - Unirea Slobozia (Ialomiţa) 1-1 (1-1 după prelungiri, 9-8 după penaltiuri)
Rapid Clejani (Giurgiu) - Victoria Adunaţii Copăceni (Giurgiu) 0-1
FCM Alexandria (Teleorman) - Petrolul Videle (Teleorman) 0-1
Inter Gaz Bucureşti - Rapid II Bucureşti 0-3 ** (la masa verde, deoarece gazdele nu s-au prezentat)
Comprest GIM Bucureşti - Rocar ANEFS Bucureşti 3-0 * (la masa verde, deoarece oaspeţii nu s-au prezentat)
Progresul II Bucureşti - Juventus Bucureşti 0-3 ** (la masa verde, deoarece gazdele nu s-au prezentat)
FCM Câmpina - Petrolistul Boldeşti (Prahova) 0-3 ** (la masa verde, deoarece gazdele nu s-au prezentat)
Petrolul II Ploieşti (Prahova) - Conpet Ploieşti (Prahova) 0-3 ** (la masa verde, deoarece gazdele nu s-au prezentat)
Intersport Plopeni (Prahova) - Chimia Brazi (Prahova) 4-6 (după prelungiri)
AFC Filipeştii de Pădure (Prahova) - Electrosid Titu (Dâmboviţa) 0-3
Gaz Metan Finta (Dâmboviţa) - Viitorul Pucioasa (Dâmboviţa) 3-0 * (masa verde, deoarece oaspeţii nu s-au prezentat)
Naţional Călăraşi - Dunărea Călăraşi 2-10
CS Corbeanca (Ilfov) - ASC Clinceni (Ilfov) 0-3 ** (la masa verde, deoarece gazdele nu s-au prezentat)
Argeş II Piteşti - ACS Berceni (Ilfov) 3-0
Argeş III Piteşti - Muscelul Câmpulung (Argeş) 4-2
FC Balş (Olt) - FC Caracal (OT) 0-3 ** (la masa verde, deoarece gazdele nu s-au prezentat)
Petrolul Potcoava (Olt) - Alro Slatina (Olt) 0-1
CFR Craiova (Dolj) - Progresul Corabia (Dolj) 0-3 ** (la masa verde, deoarece gazdele nu s-au prezentat)
Triumf Bârca (Dolj) - Armata Craiova (Dolj) 2-0
Petrom Chimia Craiova (Dolj) - Prometeu Craiova (Dolj) 0-1
Ghecon Lăpuşata (Vâlcea) - Oltchim Râmnicu Vâlcea 2-2 (2-2 după prelungiri, 4-6 duoă penaltiuri)
Ralbex Turcineşti (Gorj) - Minerul Motru (Gorj) 3-2 (după prelungiri)
Energia Rovinari (Gorj) - Minerul Mătăsari (Gorj) 0-1
Dunărea Pristol (Mehedinţi) - Minerul Valea Copcii (Mehedinţi) 0-3 ** (la masa verde, deoarece gazdele nu s-au prezentat)
Jiul Rovinari (Gorj) - Building Vânju Mare (Mehedinţi) 3-0 * (la masa verde, deoarece oaspeţii nu s-au prezentat)
Minerul Anina (Caraş-Severin) - FCM Reşiţa (Caraş-Severin) 3-0 * (la masa verde, deoarece oaspeţii nu s-au prezentat)
FC Râşnov (Braşov) - Unirea Tărlungeni (Braşov) 0-0 (0-0 după prelungiri, 6-5 la penaltiuri)
FC Săcele (Braşov) - CF Predeal (Braşov) 0-3 ** (la masa verde, deoarece gazdele nu s-au prezentat)
Royal Braşov - Victoria Bod (BV) 3-0 * (la masa verde, deoarece oaspeţii nu s-au prezentat)
Viitorul Agarbiciu (Sibiu) - FC Cisnădie (Sibiu) 2-3
Ena Inter Fagaraş (Braşov) - Gaz Metan Târgu Mureş 2-1
AS Acatari (Mureş) - Unirea Ungheni (Mureş) 0-4
Unirea Dej (Cluj) - Avântul Reghin (Mureş) 1-0
Arieşul II Turda (Cluj) - Seso Iara 2-1
Sănătatea Cluj (Cluj) - CFR II Cluj 3-0 * (la masa verde, deoarece oaspeţii nu s-au prezentat)
Progresul Jelna (Bistriţa-Năsăud) - Gloria II Bistriţa 1-6
FC Zlatna (Alba) - CSM Sebeş (Alba) 1-0
Pro Nădlac (Arad) - CS Ineu (Arad) 2-1
Gloria CTP Arad - Naţional Sebiş (Arad) 5-2
FC Chisoda ™ - FC Timişoara II 2-5
Unirea Sânnicolau Mare (Timişoara) - Nova Mama Mia Becicherecu Mic (Timişoara) 2-3
Calor Timişoara - Viitorul Sânandrei ™ **** (la masa verde, deoarece nici Calor, nici Viitorul nu au putu asigura asistenţa medicală la meci)
Alto Albina (Timişoara) - Progresul Gătaia (Timişoara) 0-3 ** (la masa verde, deoarece gazdele nu s-au s-au prezentat)
Rapid Jibou (Sălaj) - CF Zalău (Sălaj) 2-7
Gama Homoroade (Satu-Mare) - Bihor II Oradea 0-2
Izvorul Cociuba (Bihor) - Bihorul Beiuş (Bihor) 0-4
Corvinul Hunedoara (Huneodara) - Liberty II Salonta (Bihor) 0-3 ** (la masa verde, deoarece gazdele nu s-au prezentat)
CS Vulcan (Huneodara) - Dacia Orăştie (Hunedoara) 0-2
Retezatul Haţeg (Hunedoara) - Marmosim Simeria (HD) 0-3 ** (la masa verde, deoarece gazdele nu s-au prezentat)
Vetrix Satulung (Maramureş) - Marmaţia Sighetul Marmaţiei (Maremureş) 4-2

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
08-09-2009, 05:50 PM
Mesaj: #5
RE: Ediţia 2009-2010
AFC Filipeştii de Pădure (Prahova) - Electrosid Titu (Dâmboviţa) 0-3
Gaz Metan Finta (Dâmboviţa) - Viitorul Pucioasa (Dâmboviţa) 3-0 * (masa verde, deoarece oaspeţii nu s-au prezentat)

Judetul meu.. o echipa care promitea multe, Viitorul Pucioasa, are acum multe probleme cu banii.
Titu, echipa finantata de primarie, care dispune de un stadion frumos cu nocturna si locuri pe scaune, este sprijinita cu bani de actualul primar, mare microbist, Ilie Dinu.

Steaua acum, Steaua mereu!
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
08-11-2009, 12:24 AM
Mesaj: #6
RE: Ediţia 2009-2010
Amuzante nume au echipele prin ligile inferioare: Luceafărul Mihai Eminescu, AS Roma, Willy, Biruinta, Stelele Vrancei, Viitorul Însurăţei (mai bine erau Viitorii Insuratei), Zagon Păpăuţi...

http://www.namcum.blogspot.com - Niste randuri aruncate...
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
08-11-2009, 03:12 AM
Mesaj: #7
RE: Ediţia 2009-2010
Au un site foarte misto aia de la AS Roma asroma.ro .. au cu suportera lunii, etc.Foarte misto pentru o comuna.

Steaua acum, Steaua mereu!
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
08-11-2009, 03:14 AM
Mesaj: #8
RE: Ediţia 2009-2010
(08-08-2009 01:12 AM)Sebi Scris:  Din cate stiu in faza a 5-a.. Am cautat in zilele astea rezultatele primelor doua faze, dar cum la noi nici Liga 3 nu se difuzeaza... ce sa mai zic de Cupa...

Sebi, stiu ca intra in competitie ori in faza a 4-a sau a 5-a, dar ma refeream la data cand intra in competitie echipele din liga a II-a.
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
08-14-2009, 09:44 PM
Mesaj: #9
RE: Ediţia 2009-2010
FAZA A II-A a Cupei României (29 iulie 2009)

70 de învingătoare din Faza I şi celelalte 10 echipe din Liga a III-a.

AS Roma (Botoşani) - Rapid CFR Suceava (Suceava) 1-3 (după prelungiri)
Rapid Dumeşti (Iaşi) - CFR Paşcani (Iaşi) 2-0
Ceahlăul II Piatra Neamţ - Laminorul Roman (Neamţ) 3-0 * (la masa verde, deoarece oaspeţii nu s-au prezentat)
FC Girceni 2008 (Vaslui) - Luceafărul Lotus Băile Felix (Neamţ) 3-0 * (la masa verde, deoarece oaspeţii nu s-au prezentat)
Stelele Vrancei (Vrancea) - FC Panciu (Vrancea) 1-5
Willy II Bacău - Willy Bacău 4-6
Politehnica Galaţi - Oţelul II Galaţi 2-1
CF Brăila - Arrubium Măcin (Tulcea) 8-0
Viitorul Însurăţei (Brăila) - Petrolul ZF 1948 Berca (Buzău) 0-0 (0-0 după prelungiri, 4-1 după penaltiuri)
AS Municipal Constanţa - CSM Medgidia (Constanţa) 3-0 * (la masa verde, deoarece oaspeţii nu s-au prezentat)
CS Eforie (Constanţa) - Viitorul Constanţa 1-2
Abatorul Slobozia (Ialomiţa) - Chimia Brazi (Prahova) 1-3
Petrolistul Kaproni Boldeşti (Prahova) - Conpet Ploieşti (PH) 3-2
Dunărea Călăraşi - Prefab 05 Modelu (CL) 3-0 * (la masa verde, deoarece oaspeţii nu s-au prezentat)
Inter Clinceni (Ilfov) - Victoria Adunaţii Copăceni (Giurgiu) 5-1
Rapid II Bucureşti - Progresul Bucureşti 3-0 * (la masa verde, deoarece oaspeţii nu s-au prezentat)
Comprest GIM Bucureşti - Juventus Bucureşti 0-4
Petrolul Videle (Teleorman) - Alro Slatina (Olt) 1-0
Gaz Metan Finta (Dâmboviţa) - Electrosid Titu (Dâmboviţa) 1-3
Argeş II Piteşti (Argeş) - FCM Târgovişte (Dâmboviţa) 2-2 (2-2 după prelungiri, 3-4 după penalituri)
Argeş III Piteşti (Arges) - Oltchim Râmnicu Vâlcea (Vâlcea) 0-4
Prometeu Craiova (Dolj) - FC Caracal (Olt) 1-0
Triumf Bârca (Dolj) - Progresul Corabia (Dolj) 3-2 (după prelungiri)
Ralbex Turcineşti (Gorj) - Minerul Valea Copcii (Mehedinţi) 0-2
Minerul Mătăsari (Gorj) - Jiul Rovinari (Gorj) 1-1 (1-1 după prelungiri, 5-4 după penaltiuri)
Minerul Anina (Caraş-Severin) - Dacia Orăştie (Hunedoara) 3-0
FC Zlatna (Alba) - Marmosim Simeria (Hunedoara) 1-0
Progresul Gătaia (Timişoara) - CFR Timişoara 0-2
Nova Becicherecu Mic (Timişoara) - Viitorul Sânandrei (Timişoara) 2-1
Pro Nădlac (Arad) - FC Timişoara II 0-7
Gloria CTP Arad - ACU Arad 6-1
Ena Inter Făgăraş (Braşov) - FC Cisnădie (Sibiu) 3-2
FC Râşnov (Braşov) - Royal Braşov 2-1
CF Predeal (Braşov) - Forex Braşov 3-0 * (la masa verde, deoarece oaspeţii nu s-au prezentat)
ASA Miercurea Ciuc (Harghita) - Unirea Ungheni (Mureş) 1-3
Vetrix Satu Lung (Maramureş) - Gloria II Bistriţa (Bistriţa-Năsăud) 0-2
Arieşul II Turda (Cluj) - Unirea Dej (Cluj) 1-3
Sănătatea Cluj - Mechel Câmpia Turzii (Cluj) 3-1
Bihor II Oradea (Bihor) - CF Zalău (Sălaj) 1-2
Liberty II Salonta (Bihor) - Bihorul Beiuş (Bihor) 0-3

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
08-14-2009, 09:53 PM
Mesaj: #10
RE: Ediţia 2009-2010
(08-11-2009 12:24 AM)Ionutz Scris:  Amuzante nume au echipele prin ligile inferioare: Luceafărul Mihai Eminescu, AS Roma, Willy, Biruinta, Stelele Vrancei, Viitorul Însurăţei (mai bine erau Viitorii Insuratei), Zagon Păpăuţi...

Nova Mama Mia Becicherecu Mic mi se pare cel mai amuzant nume. In drum spre Austria, am trecut prin localitatea asta si am vazut si stadionul si a trebuit sa oprim masina ca nu mai puteam sa conduc din cauza rasului Smile
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut