Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FC Bayern Munchen
08-08-2009, 10:38 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 08-08-2009 10:42 PM de ballack.)
Mesaj: #1
FC Bayern Munchen
Aici vom discuta despre cel mai iubit club din Germania; infiintata in 1900 gruparea bavareza a castigat 21 de campionate, 14 cupe ale Germaniei, 6 cupe ale Ligii, 3 Supercupe, 4 titluri de campioana continentala (74,75,76,2001), 1 Cupa Cupelor (1967), 1 Cupa Uefa (1996) si 2 Cupe Intercontinentale (76,2001)

Dupa 33 de ani petrecuti pe OlympiaStadion, din 2005 s-au mutat pe Allianz Arena, cea mai frumoasa arena de fotbal, parerea mea.
Sezonul asta deja l-au deschis castigand o competitie amicala Audi Cup (29-30 iulie), care a vrut sa celebreze 100 de ani de la infiintarea Audi AG.
Bavarezii au trecut de Manchester United (0-0 penalty-uri) si de AC Milan cu 4-1, au marcat Muller (2), Sene, ambii proveniti de la echipa a doua si Schweinsteiger.
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
08-08-2009, 10:47 PM
Mesaj: #2
RE: FC Bayern Munchen
Daca o sa aiba in continuare parte de arbitraje ca cel de astazi cu Hoffenheim va lua un nou titlu fara mari probleme...

''Football is a beautiful game and it needs to be played beautifully!'' Brian Clough
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
08-08-2009, 10:50 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 08-08-2009 10:51 PM de ballack.)
Mesaj: #3
RE: FC Bayern Munchen
pe 2 august a jucat prima runda din Cupa Germaniei castigand in deplasare la Spvgg Neckarelz pe stadionul lui Hoffenheim cu 3-1, marcatori Gomez (2) si Altintop

in prima etapa 1-1 in deplasarea de la Hoffenheim; a marcat croatul Ivica Olic;
(08-08-2009 10:47 PM)Marius_Black Scris:  Daca o sa aiba in continuare parte de arbitraje ca cel de astazi cu Hoffenheim va lua un nou titlu fara mari probleme...

din pacate nu am vazut meciul, nu pot sa ma pronunt despre arbitraj
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
08-08-2009, 10:59 PM
Mesaj: #4
RE: FC Bayern Munchen
Marius, a fost meciul televizat la noi? Am inteles ca munchenezii au jucat slab dar au avut bafta cu un gol anulat pe nedrept.

http://mariusfrancisc.wordpress.com - Comunitatea fanilor lui AS Roma

http://tributetoengland.wordpress.com - Dedicat fotbalului insular
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
08-08-2009, 11:08 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 08-09-2009 03:36 AM de Marius_Black.)
Mesaj: #5
RE: FC Bayern Munchen
Eu nu stau in romania nu stiu daca a fost televizat de vreun post romanesc dar stiu ca Eurosport 2 a cumparat drepturile , iar in legatura cu golul anulat...mingea a intrat jumatate de metru in poarta dar deh ...tusierul n-a fost pe faza.

''Football is a beautiful game and it needs to be played beautifully!'' Brian Clough
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
08-09-2009, 10:22 AM
Mesaj: #6
RE: FC Bayern Munchen
la noi digisport transmite bundesliga, dar la ora aia a preferat sa transmita Brasov - Astra.
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
08-10-2009, 07:07 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 08-10-2009 07:08 PM de ballack.)
Mesaj: #7
RE: FC Bayern Munchen
Iata si lotul lui Bayern Munchen:

1 GK Michael Rensing
4 DF Edson Braafheid
5 DF Daniel Van Buyten
6 DF Martín Demichelis
7 MF Franck Ribéry
8 MF Hamit Altıntop
9 FW Luca Toni
11 FW Ivica Olić
13 DF Andreas Görlitz
15 DF Breno
16 MF Andreas Ottl
17 MF Mark van Bommel ©
18 FW Miroslav Klose
19 MF Alexander Baumjohann
20 MF José Ernesto Sosa
21 DF Philipp Lahm
22 GK Hans-Jörg Butt
23 MF Danijel Pranjić
25 FW Thomas Müller
28 DF Holger Badstuber
30 DF Christian Lell
31 MF Bastian Schweinsteiger
33 FW Mario Gómez
35 GK Thomas Kraft
44 MF Anatoliy Tymoschuk

Antrenor: Louis van Gaal

[Imagine: pic.php?mode=med&pic_id=7561]
Nu lasa pe maine ce poti face azi...lasa pe poimaine!
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
08-10-2009, 08:12 PM
Mesaj: #8
RE: FC Bayern Munchen
nu numai digisport transmite bundesliga dau si eurosport2 meciurile
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
11-29-2009, 06:07 AM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 11-29-2009 06:11 AM de Marius_Black.)
Mesaj: #9
RE: FC Bayern Munchen
Luca Toni este aproape de a se despărți de Bayern

Conform cotidianului Corriere dello Sport atacantul de 32 de ani al celor de la Bayern Munchen s-ar fi înțeles deja cu oficialii celor de la AS Roma pentru un salariu de 3 milioane de euro , cu 2 milioane mai puțin decât la Bayern fiind ferm hotărât să părăsească orașul bavarez după ce a intrat în conflict cu Louis van Gaal înca de la startul campionatului.
Luca Toni a sosit la Munchen în vara anului 2007 semnând un contract pe 4 sezoane cu echipa din capitala Bavariei.
De la venirea lui van Gaal la cârma echipei a avut numeroase conflicte cu acesta la un moment dat chiar fiind amendat pentru că a părăsit stadionul în timpul pauzei meciului cu Schalke după ce fusese înlocuit de Arjen Robben.

''Football is a beautiful game and it needs to be played beautifully!'' Brian Clough
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut