Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FC Sevilla
12-12-2009, 02:12 AM
Mesaj: #1
FC Sevilla
Discuţii şi informaţii...

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-12-2009, 02:12 AM
Mesaj: #2
RE: FC Sevilla
Diego Perotti si-a prelungit contractul pana in 2015

Mijlocaşul argentinian Diego Perotti şi-a prelungit până în 2015 contractul cu echipa spaniolă de fotbal FC Sevilla, clauza de cumpărare fiind fixată la 48 de milioane de euro, informează AFP, citată de Agerpres.

FC Sevilla: Diego Perotti si-a prelungit contractul pana in 2015 Jucătorul de 21 de ani, una dintre revelaţiile sezonului, a afirmat vineri că este "foarte fericit" că a ajuns la un acord cu gruparea andaluză, la care îşi doreşte să rămână "mulţi ani".

Apreciat pentru rapiditate şi polivalenţă, Perotti a debutat în sezonul trecut pentru prima echipă a Sevillei, iar recent a fost convocat în premieră la naţională de selecţionerul Diego Maradona.

Dorit de Real Madrid şi Arsenal Londra, fotbalistul avea până acum contract cu gruparea andaluză până în 2013, cu o clauză de cumpărare de 24 de milioane de euro. Valoarea salariului său nu a fost precizată.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-12-2009, 02:40 AM
Mesaj: #3
RE: FC Sevilla
Vedeta lui Rubin, Alejandro Dominguez, s-a transferat la Sevilla

Golgeterul lui Rubin Kazan, Alejandro Dominguez, a acceptat propunerea fostei adversare a Unirii Urziceni din grupele Champions League, FC Sevilla, urmînd a se alătura lotului pregătit de Manolo Jimenez în luna ianuarie.

"Am încercat să-l păstrăm pe Dominguez, dar a fost decizia lui să plece la Sevilla. Îl înţelegem şi sperăm ca hotărîrea lui să se dovedească a fi cea corectă", a declarat antrenorul campioanei Rusiei, Kurban Berdyev, citat de presa din Rusia.

Alejandro Dominguez, 28 de ani, evoluează în Rusia din 2004, cînd a părăsit-o pe River Plate pentru a accepta oferta lui Rubin. Argentinianul a evoluat între 2006 şi 2008 pentru Zenit Sankt Petersburg, pentru ca apoi să revină în Tatarstan.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-27-2009, 12:14 PM
Mesaj: #4
RE: FC Sevilla
Scandal politic în Primera Division între FC Sevilla şi FC Barcelona!

Scandalurile continuă, în ciuda Sărbătorilor de iarnă. Ultimul a avut loc chiar în Spania, între preşedinţii a două formaţii de top, relatează SPORT.

Jose Maria del Nido, preşedintele lui FC Sevilla, a lansat la postul naţional de radio al Spaniei un atac la adresa omologului său de la FC Barcelona, Joan Laporta: "Eu, fiind amic cu Juan [traducînd în spaniolă numele său catalan], consider că este o mare greşeală faptul că acesta a politizat FC Barcelona, folosind ideile sale politice, lovind în imaginea clubului. Fanii Barcelonei din Murcia, din Galicia, din Ţara Bască sau din Extremadura sînt cu siguranţă ruşinaţi de catalanismul obtuz afişat de Juan Laporta".

Laporta este cunoscut pentru susţinerea regiunii Catalunya, el susţinînd recent un referendum nerecunoscut de stat ce întreba locuitorii catalani dacă sunt de acord cu obţinerea independenţei pentru regiunea din nord-estul Spaniei.

Preşedintele FC Barcelona i-a dat o replică lui del Nido cu ocazia lansării cărţii "Barca - 6 trofee", ce sărbătoreşte cele 6 Cupe obţinute de campioana Spaniei în 2009 sub preşedinţia sa. Laporta nu a ratat şansa de a-l ironiza la rîndul său pe Del Nido, folosind o formă catalană a numelui său: "Îl simpatizez pe domnul Del Niu. Este un om cu o personalitate puternică, iar sub conducerea sa FC Sevilla a obţinut cele mai bune momente din istoria clubului. Dar nu intenţionez să polemizez cu el".

Cei doi preşedinţi au stat de multe ori împreună în lojele de pe Camp Nou şi Sanchez Pizjuan, iar în ianuarie cele două formaţii urmează să se întîlnească de trei ori, de două ori în Cupa Regelui şi o dată în campionat, totul în doar o săptămînă şi jumătate: pe 5, 13 şi 17 ianuarie se dispută cele trei partide. Rămîne de văzut dacă între timp cei doi preşedinţi se vor împăca.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-03-2010, 12:53 PM
Mesaj: #5
RE: FC Sevilla
Sergio Sanchez va abandona temporar fotbalul din cauza unei afecţiuni cardiace

Fundaşul lui FC Sevilla, Sergio Sanchez, va fi nevoit să stea departe de gazon pentru o perioadă nedeterminată ca urmare a unor probleme medicale ce i-au fost descoperite la inimă, informează site-ul oficial al formaţiei iberice.

Potrivit staff-ului medical al grupării andaluze, internaţionalul spaniol de tineret se confruntă cu o afecţiune la cord, care îl privează de orice efort fizic pănă când va efectua alte controale amănunţite în vederea stabilirii unui diagnostic precis.

Sanchez, în vărstă de 23 de ani, a debutat în fotbalul profesionist la Espanyol Barcelona, iar din vara lui 2009 activează la fosta adversară a Unirii Urziceni şi a Stelei din Liga Campionilor.

După 15 etapa disputate în Primera Divison, FC Sevilla ocupă locul 3 în clasament, la 9 puncte de liderul FC Barcelona.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-06-2010, 09:17 PM
Mesaj: #6
RE: FC Sevilla
Marius Stankevicius va evolua până la finalul sezonului la FC Sevilla

Clubul spaniol FC Sevilla a anunţat, miercuri, că a ajuns la o înţelegere cu Sampdoria, iar fundaşul Marius Stankevicius va evolua la gruparea din Primera Division sub formă de împrumut până la finalul sezonului, informează site-ul oficial al echipei.

Contractul prevede că formaţia andaluză are opţiunea să-l cumpere pe internaţionalul în vârstă de 28 de ani la finalul împrumutului. El îl va înlocui la echipă pe Sergio Sanchez, care are probleme cardiace.

"Sunt foarte fericit că am ajuns la Sevilla, vreau să profit de şansa care mi se oferă", a spus apărătorul.

Stankevicius, care a mai evoluat la echipe precum Ekranas şi Brescia, are 49 de selecţii în naţionala Lituaniei.

[Imagine: jasike2.jpg]

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-14-2010, 04:20 PM
Mesaj: #7
RE: FC Sevilla
Jimenez afirmă că pentru Sevilla este o performanţă eliminarea Barcelonei din Cupă

Formaţia FC Sevilla a eliminat din Cupa Spaniei pe FC Barcelona, deţinătoarea trofeului, deşi în meciul retur a pierdut cu scorul de 0-1, iar antrenorul Manolo Jimenez şi-a lăudat jucătorii pentru performanţa obţinută, informează ediţia online a Marca.

FC Barcelona a câştigat cu 1-0 prin reuşita lui Xavi, din minutul 64, dar a fost eliminată din Cupa Spaniei după ce FC Sevilla a câştigat cu 2-1 partida tur din deplasare.

"A fost o zi mare pentru noi. Am reuşit să trecem mai departe după ce am eliminat cea mai bună echipă din lume, iar acum putem să ne bucurăm de această reuşită. Unul dintre avantajele noastre a fost şi că fanii ne-au susţinut, mai ales în ultimele minute, când jucătorii erau terminaţi de oboseală", a spus Jimenez.

Preşedintele Barcelonei, Juan Laporta, nu şi-a criticat echipa după eşecul din Cupă, afirmând că este mândru de determinarea jucătorilor. "Ne-am dorit foarte mult să învingem pe Sevilla şi acum trebuie să-i felicităm pentru că s-au calificat. Sevilla mereu ne-a creat probleme. Chiar dacă am fost mai buni, ei au reuşit un gol în plus", a afirmat oficialul echipei catalane.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut