Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FRF ISI CERE SCUZE...
10-23-2009, 05:52 AM
Mesaj: #1
FRF ISI CERE SCUZE...
Cred ca nu sunt singurul care a ramas uimit de declaratia facuta de presedintele FRF,(nu este nici o problema daca nationala nu se va califica la urmatoarele turnee finale?!?!)
Aceasta atitudine aroganta, nu face decat sa demonstreze lipsa de profesionalism,lipsa de respect ,fata de toti iubitorii fenomenului fotbal .Aceasta aroganta sau mai bine spus ignoranta /impertinenta nu este decat raspunsul disperat al federatiei la starea actuala a fotbalului romanesc.
In Romania din pacate aceasta este starea generala aceea de a spune ,,ei si,, sau ,,asa vreau eu,,.
Dar am impresia ca aceasta declaratie a ,,el presidende,, a trecut neobservata de marea majoritate a suporterilor echipei nationale iar presa a tratat-o ca pe o simpla declaratie,ca de altfel mai toate problemele cu care se confrunta fotbalul in general...Huh
Dar Unirea Urziceni a castigat in Scotia.....mai marii fotbalului romanesc ca niste hiene au iesit in fata cu declaratii despre calitatea fotbalului pe care il conduc Big Grin
Insa nu au facut ceea ce orice oficial care se conduce dupa niste principii morale ar fi facut-o:as cere scuze fata de suporterii nationalei,ar fi fost un gest simplu dar cu semnificatii foarte mari in randurile celor care indragesc acest sport...
Dupa scuzele imaginare ,ar fi urmat o analiza critica a ceea ce nu s-a respectat sau a ceea ce s-a gresit,ar fi urmat un plan de atac pentru urmatoarele turnee finale o analiza detaliata a starii competitiilor de juniori de unde ar putea aparea viitorii componenti ai nationalei...
Insa ai nostrii conducatori au ales discursul pesimistului cronic care vazand starea in care au adus fotbalul romanesc nu mai ramane de spus decat (v-am invatat cu binele de prea multe ori acum este decat o tranzitie naturala o schimbare de generatii,blah,blah,blah)
Nu au decenta de a-si da demisiile nici in al 12 lea ceas dar oare ne surprinde aceasta atitudine?!!!!!!!!!!!
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut