Chestionar: Va reuşi CFR Cluj să treacă de grupe?
Da
Nu
[Arată rezultate]
Notă: Acesta este un chestionar public, alţi utilizatori vor putea vedea ce aţi votat.
Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 1 voturi - 5 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grupa K (Grupa CFR-iştilor): PSV Eindhoven, FC Copenhaga, Sparta Praga, CFR Cluj
12-10-2009, 10:43 PM
Mesaj: #101
RE: Grupa K (Grupa CFR-iştilor): PSV Eindhoven, FC Copenhaga, Sparta Praga, CFR Cluj
Cfr are un lot valoros , mai ales de la mijloc in sus , dar se pare ca si la clujeni sunt probleme cu atmosfera din lot .
Pacat de inceputul bun ( 2-0 acasa - Copenhaga ) .
Din iarna sefii clujeni vor face niste modificari in ceea ce priveste lotul . Sa vedem ...
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-13-2009, 04:52 PM
Mesaj: #102
RE: Grupa K (Grupa CFR-iştilor): PSV Eindhoven, FC Copenhaga, Sparta Praga, CFR Cluj
PSV-AZ Alkmaar 1-0, într-un meci din etapa a 17-a din Eredivisie

Adversara echipei CFR Cluj în Grupa K a Ligii Europa, PSV Eindhocven, a trecut sâmbătă seară, pe teren propriu, de AZ Alkmaar, scor 1-0, într-un meci din etapa a 17-a a campionatului olandez, informează presa batavă.

Singurul gol al partidei a fost marcat de Toivonen (86), care intrase pe teren cu doar 6 minute înainte de faza golului. În minutul 72, AZ alkmaar a rămas în inferioritate numerică, după ce El Hamdaoui a fost eliminat.

Antrenorul echipei gazdă, Fred Rutten, a folosit următoarea formulă de joc: Isaksson - Manolev, Rodriguez (Ooijer 80), Salcido, Pieters - Afellay, Bakkal (Toivonen 80), Engelaar - Lazovic, Reis (Koevermans 64), Dzudzsak.

PSV Eindhoven şi CFR Cluj se află în Grupa K a Ligii Europa, alături de Sparta Praga şi FC Copenhaga. În primul meci dintre cele două formaţii, olandezii s-au impus la limită, scor 1-0, pe teren propriu, returul urmând să se dispute la data de 16 decembrie, la Cluj, în ultima etapă a grupei.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-15-2009, 08:51 PM
Mesaj: #103
RE: Grupa K (Grupa CFR-iştilor): PSV Eindhoven, FC Copenhaga, Sparta Praga, CFR Cluj
PSV Eindhoven nu poate conta pe Orlando Engelaar în meciul cu CFR Cluj

Internaţionalul olandez al lui PSV Eindhoven, Orlando Engelaar, va fi supus unei intervenţii chirurgicale la tendonul lui Ahile şi va ratat partida cu CFR Cluj, progrmată miercuri, în ultima etapă din Grupa K a Ligii Europa, informează site-ul oficial al clubului.

Mijlocaşul batav în vârstă de 30 de ani se va opera, miercuri, ca urmare a problemelor cu care se confruntă de mai multă vreme la tendonul stâng al lui Ahile şi va fi indisponibil mai multe săptămâni.

Engelaar nu a făcut deplasarea la Cluj, alături de restul lotului lui PSV, pentru partida de miercuri cu CFR, din runda a 6-a a Grupei K a Ligii Europa.

Cu o etapă înainte de finalul fazei grupelor, formaţia antrenată de Andrea Mandorlini ocupă ultimul loc în clasament, fără a mai avea vreo şansă la calificarea în primăvara europeană, în timp ce echipa olandeză este liderul Grupei K, fiind deja calificată în 16-imile întrecerii.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-15-2009, 11:38 PM
Mesaj: #104
RE: Grupa K (Grupa CFR-iştilor): PSV Eindhoven, FC Copenhaga, Sparta Praga, CFR Cluj
Rutten: "Nu va fi un meci amical cu CFR, însă am încredere că vom scoate un rezultat bun"

Antrenorul lui PSV Eindhoven, Fred Rutten, a declarat, marţi, că deşi meciul cu CFR Cluj nu mai are nicio miză pentru niciuna dintre cele două formaţii, nu va trata jocul ca pe unul amical şi este convins că echipa sa va reuşi să obţină un rezultat favorabil.

"Jocurile în Europa sunt întotdeauna speciale. Nu va fi un meci amical, sunt sigur că va fi dificil pentru noi, mai ales că va juca şi Yssouf Kone, care în tur nu a evoluat. CFR-ul are câţiva jucători talentaţi şi trebuie să fim atenţi. Avem încredere că vom scoate un rezultat important. Îmi voi menaja anumiţi jucători care au acuzat probleme medicale. Suntem deja calificaţi şi putem face acest lucru. Vremea nu cred că va fi o problemă pentru noi, pentru că şi în Olanda mai ninge. Poate afecta ambele echipe, nu doar pe una singură", a spus Rutten.

De aceeaşi părere a fost şi fundaşul Andre Ooijer, care a afirmat că echipa batavă va trata cu toată seriozitate meciul, chiar dacă disputa nu mai este importantă pentru niciuna dintre cele două formaţii: "Va fi un meci mai dificil decât cel din tur. Ne dorim foarte mult să câştigăm, este un joc pentru palmaresul nostru. I-am observat pe atacanţii lor în tur, ne-au pus multe probleme şi la fel cred că vor face şi mâine. Voi încerca să-mi fac treaba cât mai bine şi să-i stopez. Nu vom trata meciul superficial, pentru că este un joc în Europa şi vom încerca să-l câştigăm".

Partida CFR Cluj-PSV Eindhoven, din etapa a 6-a a grupelor Ligii Europa, se va disputa, miercuri, de la ora 22:05. Ardelenii ocupă ultimul loc în Grupa K, cu doar trei puncte, în timp ce olandezii nu mai pot pierde prima poziţie, având 11 puncte şi fiind deja calificaţi.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-16-2009, 12:24 PM
Mesaj: #105
RE: Grupa K (Grupa CFR-iştilor): PSV Eindhoven, FC Copenhaga, Sparta Praga, CFR Cluj
Balazs Dzsudzsak: "Trecem de Cluj"

Vedeta olandezilor, Balazs Dzsudzsak, nu vrea să întrerupă seria de 35 de partide fără înfrîngere.

Dorit de Ioan Andone în perioada cînd o pregătea pe CFR, vedeta lui PSV a vorbit în exclusivitate pentru Gazeta despre confruntarea de astăzi.

- Balazs, aţi sosit la Cluj o dată cu prima ninsoare. Cum vezi meciul, o partidă fără miză pentru ambele tabere?
- Fără miză?! Sincer, nu ştiam că echipa clujeană nu mai păstrează şanse de calificar.. În acest caz, poate semăna cu un joc amical. Cu toate acestea, noi vom da totul pentru a cîştiga meciul. Probabil că se ştie deja, PSV are o serie incredibilă de 34 de meciuri fără înfrîngere şi nu vrem să cedăm tocmai aici, la Cluj. Mai mult, ne dorim să ieşim neînvinşi din grupă.

- Tony s-a recunoscut învins după incursiunile tale pe stînga în meciul tur...
- (Rîde). L-am remarcat şi eu pe Tony în mai multe meciuri, iar respectul este reciproc. E un funadaş foarte dîrz. Mă bucur să aud că adversarii au o părere bună despre evoluţiile mele.

- Ioan Andone, tehnicianul care a cîştigat eventul cu CFR, te-a propus în urmă cu doi ani pentru un transfer. Ştiai?
- Pot să vă spun doar atît. Ştiam încă din perioada cînd activam la Debrecen că CFR este un club cu ambiţii mari din România. Sînt onorat să aud că s-au interesat de mine. Probabil fostul meu club a primit o ofertă, dar cu mine n-a discutat nimeni concret.

- Îl cunoşti pe finanţatorul clujenilor, Arpad Paszkany?
- Da, am auzit de dînsul. Anul trecut, cînd CFR-ul a jucat în Liga Campionilor, în Ungaria s-a auzit şi s-a scris mult de performanţele echipei. Le doresc să ne vedem în viitor în Liga Campionilor.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-17-2009, 03:47 PM
Mesaj: #106
RE: Grupa K (Grupa CFR-iştilor): PSV Eindhoven, FC Copenhaga, Sparta Praga, CFR Cluj
Sparta Praga-FC Copenhaga 0-3, în Grupa K

Echipa daneză FC Copenhaga a învins, miercuri seară, scor 3-0, pe terenul formaţiei cehe Sparta Praga, în ultima etapa din Grupa K a Ligii Europa şi a obţinut calificarea în 16-imile întrecerii, informează site-ul oficial al UEFA.

Golurile oaspeţilor au fost marcate de atacanţii Dame N'Doye (22, 30) şi Jesper Gronkjaer (54-penalty).

Sparta Praga: Blazek - Kusnir, Husek, Hoheneder, Pamic - Zofcak, Vacek (Kadlec 52), Kucka (Kladrubski 78), Zeman - Wilfried, Holenda. Antrenor: Jozef Chovanec.

FC Copenhaga: Wiland - Pospech, Antonsson, Laursen, Wendt - Hutchinson, Kvist, Norregaard (Delaney 82), Vingaard (Sionko 71) - Gronkjaer (Almeida 87), N'Doye. Antrenor: Stale Solbakken.

Graţie acestui succes, gruparea din capitala Danemarcei a acumulat 10 puncte, a terminat pe locul 2 în clasament şi a obţinut accesul în 16-imile Ligii Europa, în dauna învinsei sale.

În cealaltă partidă Grupei K, CFR Cluj a pierdut pe teren propriu în faţa lui PSV Eindhoven cu scorul de 0-2.

Clasament: 1. PSV EINDHOVEN 14p, 2. FC COPENHAGA 10p, 3. Sparta Praga 7p, 4. CFR Cluj 3p.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-17-2009, 03:47 PM
Mesaj: #107
RE: Grupa K (Grupa CFR-iştilor): PSV Eindhoven, FC Copenhaga, Sparta Praga, CFR Cluj
Rutten: "Acum să vedem ce vom realiza în faza următoare"

Tehnicianul grupării batave, Fred Rutten, susţine că se aştepta la o replică mai puternică din partea celor de la CFR Cluj.

"Sunt foarte mulţumit de ce au făcut jucătorii mei în această seară, au fost profesionişti şi au dat totul pe teren. A fost un meci mai uşor decât m-am aşteptat, dar eu sunt mulţumit de calificare şi de ceea ce am făcut până acum în grupe. Acum să vedem ce vom realiza în faza următoare", a spus Rutten.

CFR Cluj a fost învinsă, miercuri, scor 2-0, pe teren propriu, de gruparea olandeză PSV Eindhoven şi încheie Grupa K a Ligii Europa pe ultima poziţie, cu doar trei puncte, obţinute în prima rundă, în faţa celor de la FC Copenhaga.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut