Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Intersezon 2009-10: Universitatea Cluj
12-11-2009, 05:35 PM
Mesaj: #1
Intersezon 2009-10: Universitatea Cluj
Discuţii şi informaţii...

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-11-2009, 10:32 PM
Mesaj: #2
RE: Intersezon 2009-10: Universitatea Cluj
Batjocorit!

Radu Sabo a fost dat afară de la Universitatea Cluj, după nici două luni de la numirea sa ca antrenor secund al "şepcilor roşii"

"U" Cluj a început campania de disponibilizări de iarnă cu Radu Sabo. Secundul lui Cristi Dulca a fost sunat luni, surprinzător, de Ioan Mărginean, consilierul neoficial al patronului Florian Walter, care l-a înştiinţat că postul său a fost restructurat. În prezent observator al FRF, "Limoniu" conduce din umbră clubul de pe Someş, fiind principalul artizan al politicii de transferuri la "U" Cluj.

Sabo s-a arătat reticent în a comenta destituirea sa, recunoscînd însă că este la curent cu situaţia creată. "Am auzit că a fost o şedinţă în care s-ar fi stabilit să fie un singur antrenor secund la echipă, însă vreau să mi se comunice oficial, din partea unui reprezentant al clubului acest fapt, nu vreau să aflu la fel ca acum doi ani de la ziarişti că nu mai e nevoie de mine. Am lăsat totuşi un post de antrenor principal pentru a veni aici! Acum însă echipa are un patron şi deciziile lui nu pot fi contestate", a declarat "secundul".

Lovitura primită de Sabo nu este singulară, fostul fotbalist al Universităţii trecînd printr-o situaţie asemănătoare acum un an şi jumătate cînd a părăsit echipa la cererea antrenorului de atunci, Alpar Meszaros.

10 ani a evoluat Radu Sabo pentru "U" Cluj

LigaB.ro

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-11-2009, 10:34 PM
Mesaj: #3
RE: Intersezon 2009-10: Universitatea Cluj
Flavius Băd pleacă de la "U" Cluj

Jucătorul are oferte de la alte echipe, inclusiv din Liga 1.

Flavius Băd vrea să părăsească echipa în iarnă, urmînd să aibă o discutie în acest sens cu antrenorul Cristi Dulca. Jucătorul nu duce lipsă de oferte, susţinînd că e dorit inclusiv de formaţii din Liga 1.

Atacantul Flavius Băd nu e singurul care va pleca la iarnă. Rareş Stan, Rareş Soporan, Radu Danciu, George Negură şi Huvos vor fi înştiinţaţi joi că nu se mai contează pe serviciile lor.

LigaB.Ro

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-15-2009, 01:39 PM
Mesaj: #4
RE: Intersezon 2009-10: Universitatea Cluj
Liviu Ganea ar putea deveni "student" din iarnă

Vasile Turcu a confirmat interesul Universităţii pentru atacantul căruia îi expiră în această iarnă împrumutul la Astra Ploieşti. Dacă s-ar concretiza transferul său la "U", Liviu Ganea ar deveni al şaptelea dinamovist din lotul clujenilor.

Acţionarul din Ştefan cel Mare, unul dintre prietenii apropiaţi ai finanţatorului Universităţii, Florian Walter, îi ţine pumnii fostului coleg de la Dinamo în lupta pentru promovarea în Liga I. Vasile Turcu este gata să-l ajute cum poate pe Walter în drumul spre primul eşalon, inclusiv prin împrumutul unor fotbalişti. În capul listei lui Walter se află Liviu Ganea, atacant împrumutat în tur de Dinamo la Astra Ploieşti. Cum contractul său expiră în această iarnă, finaţatorul Universităţii vrea să-l aducă pe Ganea la Universitatea, discutând acest aspect şi cu oficialii lui Dinamo. Posibila mutare este confirmată chiar de Turcu: "Împrumutul său la Astra expiră în această iarnă şi dacă nu va avea loc în Ştefan cel Mare el va ajunge la Cluj. Este un jucător care poate ajuta Universitatea în lupta pentru promovare. Interesul nostru este ca el să joace", a declarat Turcu.

Un gol la doua meciuri
Liviu Ganea a fost unul dintre remarcaţii Astrei în turul campionatului. În 12 partide ca titular, atacantul împrumutat de la Dinamo a marcat 6 goluri, fiind totodată golgheterul echipei. A fost implicat şi într-un incident în partida cu Ceahlăul Piatra Neamţ din etapa a XII-a, în urma căruia a primit trei etape de suspendare. Atunci, Ganea şi-a lovit un adversar căzut la pământ, văzând imediat cartonaşul roşu.

Jucătorul a fost dorit de Florian Walter şi în vara acestui an, dar el a ales să evolueze în prima ligă pentru Astra. Săptămâna trecută, patronul "studenţilor" şi-a manifestat deschis încă odată intenţia de a-l aduce la Universitatea Cluj: "Voi relua discuţiile cu ei, eu l-aş dori aici, dar să vedem ce vrea şi jucătorul. Eu i-am fost mereu aproape, şi la Dinamo, şi după, mă cunoaşte foarte bine şi îl ştiu pe băiat", a spus Walter.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
03-24-2010, 05:14 PM
Mesaj: #5
RE: Intersezon 2009-10: Universitatea Cluj
S-a pierdut o batalie nu razboiul!
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut