Chestionar: Cine va câştiga Liga Campionilor în sezonul 2009-2010?
Acest chestionar este închis.
FC Barcelona 14.29% 1 14.29%
Manchester United 0% 0 0%
FC Porto 0% 0 0%
Chelsea FC 0% 0 0%
Liverpool FC 14.29% 1 14.29%
Inter Milano 28.57% 2 28.57%
AC Milan 0% 0 0%
Real Madrid 28.57% 2 28.57%
Juventus Torino 14.29% 1 14.29%
Altă echipă 0% 0 0%
Total 7 voturi 100%
* Aţi votat pentru acest element. [Arată rezultate]

Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Liga Campionilor 2009-2010
09-17-2009, 01:02 AM
Mesaj: #21
RE: Liga Campionilor 2009-2010
Rezultatele de azi din faza grupelor


Inter Milano - FC Barcelona 0 - 0
--------------------------------------------------------------------------
Dinamo Kiev - Rubin Kazan 3-1

Yusuff '71, G.Magrao '80 Gusev '85 / Dominguez '25
----------------------------------------------------------------------------
Liverpool - Debrecen 1 - 0

'45 Kuyt
----------------------------------------------------------------------------
Lyon - Fiorentina 1 - 0

Pjanic '76
----------------------------------------------------------------------------
Sevilla - Urziceni 2 - 0

Luis Fabiano '45 Renato '70
----------------------------------------------------------------------------
Stuttgart - Rangers 1 - 1

Pogrebnyak '18 / Bougherra '77
----------------------------------------------------------------------------
Olympiakos - AZ Alkmaar 1 - 0

Torosidis '79
----------------------------------------------------------------------------
Standard - Arsenal Londra 2 - 3

Mangala '2 Jovanovic '5 / Bendtner '45 , Vermaelen '79 Eduardo '81
-----------------------------------------------------------------------------

''Football is a beautiful game and it needs to be played beautifully!'' Brian Clough
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-22-2009, 02:02 PM
Mesaj: #22
RE: Liga Campionilor 2009-2010
Renato a fost ales în echipa ideală a UEFA după prima etapă a grupelor

Mijlocaşul echipei FC Sevilla, Renato, a fost ales de UEFA în echipa ideală după prima etapă din faza grupelor competiţiei, în urma prestaţiei pe care a avut-o în partida cu Unirea Urziceni, scor 2-0, informează site-ul forului european.

"Renato a fost un om decisiv în partida pe care FC Sevilla a câştigat-o cu Unirea Urziceni, scor 2-0. Primul gol, înscris de Luis Fabiano, a venit după o pasă foarte bună de la coechipierul său brazilian. Tot mijlocaşul în vârstă de 30 de ani a închis meciul cu un gol înscris cu 20 de minute înainte de final", se arată pe site-ul UEFA.

Echipa ideală după prima etapă a grupelor Ligii Campionilor: Buffon (Juventus) - Maicon (Internazionale Milano), Mangala (Standard Liege), Van Buyten (Bayern Munchen), Cissokho (Olympique Lyon) - Timoşciuk (Bayern Munchen), Misimovic (Wolfsburg), Renato (FC Sevilla), Pirlo (AC Milan) - Grafite (Wolfsburg), Inzaghi (AC Milan).

În altă ordine de idei, atacantul brazilian al formaţiei FC Sevilla, Luis Fabiano, a urcat pe primul loc în topul celor mai buni marcatori din lume în acest sezon, cu 12 reuşite, el fiind la egalitate cu alţi doi fotbalişti din Africa. În aceaşi ierarhie, întocmită de Federaţie Internaţională de Istorie şi Statistică, se află şi atacantul Stelei, Bogdan Stancu, cu 6 goluri.

În întocmirea acestui top se iau în calcul golurile înscrise pentru echipele naţionale şi cele marcate în competiţiile internaţionale inter-cluburi.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-30-2009, 01:32 PM
Mesaj: #23
RE: Liga Campionilor 2009-2010
Rezultate înregistrate marţi în etapa a 2-a din faza grupelor

Formaţia italiană ACF Fiorentina, la care internaţionalul român Adrian Mutu a fost titular, a învins, marţi, pe teren propriu gruparea engleză FC Liverpool, scor 2-0, şi a bifat prima victorie în Grupa E a Ligii Campionilor, informează site-ul oficial al UEFA.

Rezultatele înregistrate în meciurile de marţi, din runda a 2-a a fazei grupelor:

Grupa E
Fiorentina - Liverpool 2-0 (Jovetic 28, 37). La gazde, Adrian Mutu a evoluat până în minutul 82.
Debrecen - Olympique Lyon 0-4 (Kallstrom 3, Pjanic 13, Govou 24, Gomis 50)

Grupa F
Rubin Kazan - Inter Milano 1-1 (Dominguez 11 / Stankovic 27). La oaspeţi, Cristian Chivu a fost integralist.
FC Barcelona - Dinamo Kiev 2-0 (Messi 26, P. Rodriguez 76). La oaspeţi, Tiberiu Ghioane a intrat în teren în minutul 46.

Grupa G
Unirea Urziceni - VfB Stuttgart 1-1 (Varga 48 / Tasci 5). La oaspeţi, Ciprian Marica a jucat în primele 64 de minute.
Rangers - FC Sevilla 1-4 (N. Novo 88 / Konko 50, Adriano 64, Luis Fabiano 72, Kanoute 74)

Grupa H
Arsenal - Olympiakos Pireu 2-0 (Van Persie 78, Arşavin 86)
AZ Alkmaar - Standard Liege 1-1 (Hamdaoui 48 / Traore 90+1)

Celelalte partide ale rundei a doua din faza grupelor se vor disputa miercuri.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-21-2009, 03:00 PM
Mesaj: #24
RE: Liga Campionilor 2009-2010
Rezultatele înregistrate marţi în etapa a 3-a din faza grupelor

Campioana Rusiei, Rubin Kazan, a produs cea mai mare surpriză a etapei de marţi din Liga Campionilor, câştigând pe terenul deţinătoarei trofeului, FC Barcelona, scor 2-1, informează UEFA.

Grupa E

Debrecen - Fiorentina 3-4 (Czviktovics 2, Rudolf 28, Coulibaly 88 / Mutu 6, 20, Gilardino 10, Santan 37)

Liverpool - Lyon 1-2 (Benayoun 41 / Gonalons 72, Delgado 90+1)

Clasament: 1. Lyon 9p, 2. Fiorentina 6p, 3. Liverpool 3p, 4. Debrecen 0p.

Grupa F


FC Barcelona - Rubin Kazan 1-2 (Ibrahimovic 48 / Riazanţev 2, Karadeniz 73)

Inter Milano - Dinamo Kiev 2-2 (Stankovic 35, Samuel 47 / Mihalik 5, Lucio 40-autogol)

Clasament: 1. Barcelona 4p, 2. Dinamo Kiev 4p, 3. Rubin Kazan 4p, 4. Inter Milano 3p.

Grupa G

FC Rangers - Unirea Urziceni 1-4 (Ricardo 2-autogol / Bilaşco 32, Laferty-49-autogol, McCullogh 59-autogol, Brandan 65)

VfB Stuttgart - Sevilla 1-3 (Elson 74 / Squillaci 23, 72, Jesus Navas 55)

Clasament: 1. Sevilla 9p, 2. Unirea Urziceni 4p, 3. Stuttgart 2p, 4. Rangers 1p.

Grupa H

AZ Alkmaar - Arsenal Londra 1-1 (Mendes 90+3 / Fabregas 36)

Olympiakos Pireu - Standard Liege 2-1 (Mitroglou 43, Stoltidis 90+3 / De Camargo 37)

Clasament: 1. Arsenal 7p, 2. Olympiakos 6p, 3. AZ Alkmaar 2p, 4. Standard Liege 1p.

Etapa viitoare programează aceleaşi întâlniri, dar pe terenurile oaspeţilor de astăzi şi se va disputa la 4 noiembrie.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-21-2009, 03:16 PM
Mesaj: #25
RE: Liga Campionilor 2009-2010
Mourinho afirmă că Inter şi-a complicat singură situaţia din grupă

Antrenorul lui Internazionale a spus că este îngrijorat de faptul că echipa a terminat la egalitate, scor 2-2 cu Dinamo Kiev, iar după trei meciuri ocupă ultimul loc în Grupa F a Ligii Campionilor, informează presa italiană.

"Meciurile din campionat sunt total diferite, deoarece echipele joacă stiluri diferite. Cu Dinamo Kiev am primit gol foarte repede, în minutul 5. Cu tot respectul faţă de adversari, dar cred că meciul din Kiev va fi mai uşor pentru noi decât cel de pe teren propriu. Acum nu am fost atenţi şi ne-am pierdut în faţa unei formaţii care este foarte rapidă pe contraatac", a spus Mourinho.

Tehnicianul a folosit sistemul 4-3-2-1, cu Samuel Eto'o în atac în locul lui Mario Balotelli, care era suspendat: "Nu vreau să caut scuze, dar Eto'o are o accidentare şi a muncit din greu. Echipa a încercat, dar nu a fost de ajuns pentru a câştiga. Ştiam că Şevcenko este în formă, se simte mai bine decât atunci când era la Chelsea sau Milan. Am spus că fotbalul este o călătorie scurtă din Paradis în Iad. Noi încă ne luptăm la calificare, dar situaţia s-a complicat. Grupa este dificilă şi echilibrată. Meciul de la Kiev trebuie să fie partida vieţii noastre, un egal poate să nu fie de ajuns".

Inter şi Dinamo au terminat la egalitate în meciul de marţi seară, golurile fiind reuşite de Stankovic (35) şi Samuel (47), respectiv Mihalik (5) şi Lucio (40-autogol).

Formaţia italiană ocupă ultimul loc în Grupa F a Ligii Campionilor, cu 3 puncte după 3 meciuri, în timp ce restul echipelor au câte 4 puncte.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-22-2009, 03:51 PM
Mesaj: #26
RE: Liga Campionilor 2009-2010
Rezultatele înregistrate miercuri în etapa a 3-a din faza grupelor

AC Milan a învins, miercuri, pe Real Madrid, scor 3-2, pe Santiago Bernabeu, în derby-ul etapei a 3-a din faza grupelor Ligii Campionilor, informează site-ul oficial al competiţiei.

Grupa A

Girondins Bordeaux - Bayern Munchen 2-1 (Ciani 27, Planus 40 / Ciani 6-autogol)

Juventus Torino - Maccabi Haifa 1-0 (Chiellini 47)

Clasament: 1. Bordeaux 7p, 2. Juventus 5p, 3. Bayern 4p, 4. Macabbi Haifa 0p.

Grupa B

ŢSKA Moscova - Manchester United 0-1 (Valencia 86)

VfL Wolfsburg - Beşiktaş Istanbul 0-0

Clasament: 1. Manchester United 9p, 2. Wolfsburg 4p, 3. ŢSKA Moscova 3p, 4. Beşiktaş 1p.

Grupa C

Real Madrid - AC Milan 2-3 (Raul 19, Drenthe 76 / Pirlo 62, Pato 66, 88)

FC Zurich - Olympique Marseille 0-1 (Heinze 69)

Clasament: 1. Real Madrid 6p, 2. AC Milan 6p, 3. FC Zurich 3p, 4. Marseille 3p.

Grupa D

Chelsea Londra - Atletico Madrid 4-0 (Kalou 41, 52, Lampard 69, Perea 90+1-autogol)

FC Porto - APOEL Nicosia 2-1 (Hulk 33, 48-penalty / Pereira 22-autogol). Fundaşul român Cristian Săpunaru a fost rezervă la gazde şi a fost introdus pe teren în minutul 90+3.

Clasament: 1. Chelsea 9p, 2. Porto 6p, 3. APOEL 1p, 4. Atletico 1p.

Etapa viitoare programează aceleaşi întâlniri, dar pe terenurile oaspeţilor de astăzi şi se va disputa la 3 noiembrie.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-22-2009, 03:52 PM
Mesaj: #27
RE: Liga Campionilor 2009-2010
Leonardo afirmă că era convins că Milan va învinge pe Real Madrid

Antrenorul lui AC Milan, Leonardo, a spus că ştia că echipa sa are forţa să învingă pe Real Madrid, deşi a fost condusă cu 1-0, informează ediţia online a Gazzetta dello Sport.

"Ce pot să mai spun? Jocul a vorbit de la sine. Am abordat meciul foarte bine, chiar dacă ne-a fost greu să depăşim faptul că am primit gol, însă echipa a jucat extraordinar. Am arătat maturitate, nicio secundă nu am crezut că vom pierde acest meci. Am întâlnit o formaţie foarte bună", a spus Leonardo.

"Eu trăiesc în prezent, nu comentez zvonurile legate de mine şi nici nu mă gândesc la viitor", a adăugat acesta.

Vicepreşedintele clubului, Adriano Galliani, s-a declarat şi el foarte mulţumit de evoluţia formaţiei, dar mai ales de curajul de care a dat dovadă Leonardo. "Am suferit enorm. Eram alături de Michel Platini şi preşedintele lui Real Madrid, dar m-am abţinut să celebrez golul victoriei. Victoria a fost a antrenorului nostru, am avut curaj să jucăm în Madrid cu trei atacanţi şi Seedord", a spus oficialul.

Antrenorul lui Real Madrid, Manuel Pellegrini, a declarat că echipa sa a controlat meciul în prima parte, dar apoi a fost mai puţin organizată. "Fiecare înfrângere ne îngrijorează, nu cred că este normal să pierdem. Sper ca jocul să se îmbunătăţească. Obiectivul nostru este să trecem mai departe în Liga Campionilor şi să avem rezultate bune în campionat", a spus tehnicianul.

AC Milan a câştigat cu 3-2 partida cu Real Madrid, din Grupa C a Ligii Campionilor.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-22-2009, 03:53 PM
Mesaj: #28
RE: Liga Campionilor 2009-2010
Manchester a egalat recordul de meciuri fără înfrângere în deplasare al lui Ajax

Formaţia engleză Manchester United, care a câştigat cu 1-0 partida de miercuri seară cu ŢSKA Moscova, a egalat recordul de 14 meciuri fără înfrângere în deplasare în Liga Campionilor, deţinut de Ajax Amsterdam între 1994 şi 1997, informează ediţia online a The Times.

Manchester United a câştigat partida prin golul reuşit de Valencia în minutul 86.

"Cred că trebuie să fim mândri că am egalat recordul lui Ajax. Am evoluat cu maturitate, iar acest lucru s-a văzut. Am avut răbdare în prima repriză, iar acest lucru este necesar atunci când evoluezi în deplasare. Experienţa este vitală în astfel de situaţii", a spus antrenorul lui Manchester United, Sir Alex Ferguson.

El l-a lăudat şi pe marcatorul golului, dar şi pe Fabio Da Silva, un fundaş care a debutat în Liga Campionilor. "Valencia a crescut foarte mult în ultima perioadă, iar Da Silva s-a adaptat şi are tot mai multă încredere în el", a adăugat acesta.

Manchester United ocupă primul loc în Grupa B a Ligii Campionilor, cu 9 puncte după trei etape disputate.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
11-02-2009, 08:12 PM
Mesaj: #29
RE: Liga Campionilor 2009-2010
Unirea joaca miercuri cu Rangers. Cred ca pe stadion vor fi circa 20 de mii de oameni care o vor conduce pe reprezentanta noastra in Liga Campionilor spre victorie. Pronostic: 1 solist si o saptamana buna pentru fotbalul nostru. Dan Petrescu face minuni la aceasta echipe frumoasa care pana la urma are mai multe puncte ca Inter Milano Big Grin.

CATALIN HILDAN, UNICUL CAPITAN!!! TE VOM IUBI MEREU!!!Angel
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
11-02-2009, 08:24 PM
Mesaj: #30
RE: Liga Campionilor 2009-2010
Daca bate Urziceni e o performanta foarte foarte buna pentru fotbalul romanesc. Este o echipa construita, modelata si pusa in teren sa joace doar fotbal. Asa se va intampla in 5-10 ani si cu echipa lui Hagi.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut