Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Răzvan Cociş (nr. 25 - Lokomotiv Moscova)
09-20-2009, 01:32 PM
Mesaj: #1
Răzvan Cociş (nr. 25 - Lokomotiv Moscova)
Discuţii şi informaţii despre Cociş...

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-20-2009, 01:32 PM
Mesaj: #2
RE: Răzvan Cociş (nr. 25 - Lokomotiv Moscova)
Cociş a fost integralist în partida Lokomotiv-FC Mosova 1-0, din etapa a 22-a

Internaţionalul român Răzvan Cociş a fost integralist pentru gruparea rusă Lokomotiv Moscova în derby-ul cu FC Moscova, scor 1-0, din etapa a 22-a a primei divizii, informează ediţia online a cotidianului Sport.

Cociş a evoluat pe postul de mijlocaş central şi a avut o evoluţia apreciată de presa din Rusia. Aceasta a fost doar a 10-a prezenţă a românului în actuala ediţie de campionat, în care a reuşit să înscrie şi un gol.

Unicul gol al jocului a fost marcat de Dmitri Sicev în minutul 45 din penalty.

În urma acestui rezultat, Lokomotiv Moscova a urcat pe poziţia a treia, cu 38 de puncte, la numai două distanţă de Spartak, ocupanta locului secund.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
11-22-2009, 05:44 PM
Mesaj: #3
RE: Răzvan Cociş (nr. 25 - Lokomotiv Moscova)
Cociş vrea să joace constant pentru a fi convocat din nou la naţională

Mijlocaşul român al lui Lokomotiv Moscova, Răzvan Coşis, a declarat, duminică, că nu s-a decis ce va face anul viitor, când îi va expira contractul cu actuala sa echipă, însă a precizat că vrea să joace constant pentru a fi convocat din nou la prima reprezentativă.

"În momentul de faţă nu aş putea să spun unde voi evolua la anul. Încă nu am discutat cu nimeni de la club despre situaţia mea. Probabil că în funcţie de locul pe care îl vom ocupa la final se va face şi noua strategie referitoare la campania de transferuri. Eu sunt la al treilea sezon la Lokomotiv şi m-am acomodat cu tot ce înseamnă campionatul Rusiei. Pe de altă parte însă, mă gândesc că, poate, mi-ar face bine o schimbare, o nouă provocare. Aştept finalul sezonului, iar apoi voi analiza toate ofertele, înclusiv pe cele din Liga 1, dacă acestea vor exista", a spus fostul jucător al Universităţii Cluj.

Cociş, al cătui angajament cu Lokomotiv este scadent la data de 31 decembrie, a spus că obiectivul său este acela de a evolua constant şi de a reveni în circuitul echipei naţionale: "În ultima vreme, am jucat destul de puţin, iar evoluţiile mele au fost oscilante. De aceea spun că era normal ca alţii să fie convocaţi la naţională. Am vorbit cu o persoană din staff-ul tehnic al reprezentativei şi am înţeles cum stau lucrurile în prezent. Campiononatul Rusiei este unul puternic şi, chiar dacă este mai greu de urmărit, dacă voi juca bine, atunci nu văd de ce nu aş avea şanse să revin printre tricolori".

Răzvan Cociş, în vârstă de 26 de ani, activează la gruparea moscovită din februarie 2007, când a fost transferat de la formaţia Şerif Tiraspol. Acesta a bifat 32 de selecţii şi a marcat două goluri în prima reprezentativă a României, pentru care nu a mai evoluat în mandatul noului selecţioner Răzvan Lucescu.

Lokomotiv, la care mijlocaşul român a intrat pe teren în minutul 88, a trecut sâmbătă, în deplasare, de concitadina Dinamo Moscova cu scorul de 2-0 şi a urcat pe locul 4 în clasament, la egalitate cu ocupanta poziţiei a 3-a, Zenit Sankt Petersburg, cu o rundă înainte de finalul sezonului.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-14-2009, 04:45 PM
Mesaj: #4
RE: Răzvan Cociş (nr. 25 - Lokomotiv Moscova)
Răzvan Cociş şi-a fracturat mâna dreaptă şi va lipsi aproximativ o lună de pe gazon

Internaţionalul Răzvan Cociş, actualmente liber de contract, va lipsi aproximativ o lună de pe gazon după ce la ultimul antrenament efectuat la Lokomotiv Moscova şi-a fracturat mâna dreaptă, au declarat luni, surse apropiate jucătorului.

"La ultimul antrenament cu ruşii, Răzvan a căzut şi a suferit o fractură, fiind operat de urgenţă. I s-a pus o tijă metalică în mâna dreaptă pentru a evita alte complicaţii şi va fi nevoit să poarte gips până aproape de finalul lunii ianuarie", au afirmat sursele citate.

Medicul echipei naţionale, Pompiliu Popescu, a confirmat informaţia, precizând că este vorba de metacarpienele de la degetele 3 şi 4 ale mâinii drepte.

Răzvan Cociş şi-a încheiat la începutul acestei luni contractul cu formaţia rusă Lokomotiv Moscova după trei sezoane petrecute în capitala Rusiei, iar în prezent se află în vacanţă, în Statele Unite ale Americii. "Din păcate, perioada petrecută la Lokomotiv a fost cea mai nefastă din cariera mea. Mi-am făcut mulţi prieteni aici, dar din păcate nu am reuşit să ajung la nivelul la care îmi doream Am nevoie de o schimbare", a spus Cociş în presa moscovită.

Mijlocaşul român s-a transferat la Lokomotiv la începutul anului 2007, iar în acestă perioadă a bifat 62 de partide şi a înscris cinci goluri. Singura ofertă concretă primită în prezent de Cociş este de la formaţia engleză de ligă inferioară, Notts County, acolo unde manager este Sven Goran Eriksson.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-15-2010, 08:09 PM
Mesaj: #5
RE: Răzvan Cociş (nr. 25 - Lokomotiv Moscova)
Răzvan Cociş va semna un contract pe trei ani cu formaţia Portsmouth

Internaţionalul român Răzvan Cociş va semna un contract pe trei ani cu ultima clasată în Premier League, FC Portsmouth, a declarat, vineri, agentul jucătorului, Tiberiu Petriş.

"Transferul este perfectat în proporţie de 99%, mai are de făcut vizita medicală şi va semna. I-au oferit un contract pe trei ani, salariul va fi mai mare decât în Rusia. Azi sau sâmbătă cel târziu s-ar putea perfecta mutarea", a spus Petriş,

Cociş mai primise o ofertă în această iarnă de la o altă formaţie engleză, Notts County, din liga a patra, însă a refuzat-o.

Mijlocaşul în vârstă de 26 de ani va ajunge în Anglia din postura de jucător liber de contract după ce la finalul lunii noiembrie i-a încheiat angajamentul cu ruşii de la Lokomotiv Moscova, unde ajunsese în iarna anului 2007.

Cociş are 32 de selecţii în echipa naţională a României şi două goluri marcate, însă de la instalarea lui Răzvan Lucescu, în luna mai, nu a mai fost convocat.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut