Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 1 voturi - 5 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Real Madrid CF
01-09-2010, 01:39 AM
Mesaj: #51
RE: Real Madrid CF
Kaka face promisiuni pe Twitter

Starul brazilian al galacticilor a început acest an într-un mod total inedit: le-a promis suporterilor lui Real Madrid că echipa din capitala Spaniei va scrie istorie în 2010 chiar pe contul de pe Twitter.

"În 2010 vom face minuni. De-abia aştept să mă întorc pe teren, să joc. Un an nou fericit tuturor!", a scris Kaka pe site-ul de socializare Twitter.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-12-2010, 06:25 PM
Mesaj: #52
RE: Real Madrid CF
Spaniolul Iker Casillas a fost desemnat cel mai bun portar din 2009, conform IFFHS

Jucătorul lui Real Madrid, Iker Casillas, a fost ales drept cel mai valoros portar din 2009, conform ierarhiei dată marţi publicităţii de Federaţia Internaţională de Istorie şi Statistică a Fotbalului (IFFHS).

Spaniolul Iker Casillas (Real Madrid) a acumulat 230 de puncte, fiind urmat de Gianluigi Buffon şi Julio Cesar.

Clasamentul celor mai buni portari în 2009, potrivit IFFHS:
1. Iker Casillas (Real Madrid / Spania) 230p
2. Gianluigi Buffon (Juventus/ Italia) 150p
3. Julio Cesar (Inter / Brazilia) 124p
4. Edwin van der Sar (Manchester United / Olanda) 87p
5. Petr Cech (Chelsea / Cehia) 75p
6. Victor Valdes (FC Barcelona / Spania) 53p
7. Jose Manuel Reina (Liverpool / Spania) 19p
8. Igor Akinfeev (ŢSKA Moscova / Rusia) 17p
9. Timothy Matthew Howard (Everton / Statele Unite) 7p
10. Rene Adler (Bayer Leverkusen / Germania) 6p
11. Jose Francisco Cevallos (LDU Quito / Ecuador) 5p, James Given (Manchester City / Irlanda), Samir Handanovic (Udinese / Slovenia), Hugo Lloris (Lyon / Franţa).

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-16-2010, 01:52 PM
Mesaj: #53
RE: Real Madrid CF
Guti: "Vreau să plec de la Real"

Mijlocaşul spaniol Guti, pe numele său adevărat Jose Maria Gutierrez, a declarat că vrea să plece de la Real Madrid şi că şi-ar dori să joace la Inter Milano.

'E adevărat că am petrecut momente foarte plăcute la Real, e adevărat că Madridul este un oraş unde întotdeauna mi-am dorit să trăiesc, dar acum vreau să plec', a afirmat Guti pentru Canal+ Espana.

'Mi-ar plăcea să merg la Inter Milano. Este un club mare şi am acolo prieteni foarte buni, ca Samuel Eto'o sau Wesley Sneijder', a adăugat mijlocaşul.

În vârstă de 33 de ani, Guti joacă foarte puţin de când echipa este pregătită de antrenorul chilian Manuel Pellegrini, cu care a avut o altercaţie în toamna anului trecut.

Fotbalistul a revenit pe gazon în finalul meciului de săptămâna trecută contra Mallorcăi, după mai mult de două luni de absenţă datorate accidentărilor şi excluderii din lot în urma dezastruoasei înfrângeri din Cupa Spaniei contra echipei de liga a treia Alcorcon, la sfârşitul lui octombrie.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-17-2010, 01:22 AM
Mesaj: #54
RE: Real Madrid CF
Deocamdata, Real a luat bataie de la Athletic Bilbao cu 1-0.

A tot schimbat, de zeci de ori
În cariera-i agitată
Şi fanioane, şi-antrenori,
Dar clubul Argeş niciodată.
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-22-2010, 07:30 PM
Mesaj: #55
RE: Real Madrid CF
Sanz: "Real din 2000 era mai bună decît echipa de acum. Cine l-a adus pe Cristiano Ronaldo e idiot"

Fost şef al Realului între 1995 şi 2000, Lorenzo Sanz a atacat virulent conducerea clubului "blanco", în special pe preşedintele Florentino Perez. Enervat că, prin decizii eronate, madrilenii au pierdut prim-planul în faţa Barcelonei, Sanz i-a imputat direct acualului patron că nu i-a prelungit contractul lui Del Bosque, în 2003, şi l-a criticat pentru campaniile de achiziţii luxose, dar nejustificate şi zadarnice.


"Realul din 2000, echipă creată de mine şi care a cucerit două Ligi, era mai bună decît cea de acum. Jucător cu jucător. S-au cheltuit aiurea sute de milioane de euro şi mă îngrozesc deja cînd mă gîndesc ce sume se vehiculează pentru jucătorii ce ar urma să fie aduşi din vară, ca Ribery şi Villa", a zis Sanz.

A sărit apoi la Cristiano Ronaldo, lider în topul transferurilor all-time, luat de la Manchester United cu 96 de milioane de euro: "Se trezeşte dimineaţa şi singur se amăgeşte văzîndu-se în paginile ziarelor. E suficient să se creadă Superman. Curînd va apărea ca Tarzan, în izmene. Apoi o să se creadă şi Dumnezeu. Ori sîntem cu toţii tonţi, ori cel ce l-a angajat este un idiot".


Cea mai tare stire pe ziua de azi Big Grin

(preluata de pe gsp.ro)

''Football is a beautiful game and it needs to be played beautifully!'' Brian Clough
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-22-2010, 08:57 PM
Mesaj: #56
RE: Real Madrid CF
Real Madrid s-a inteles cu Racing Santander pentru transferul lui Sergio Canales, anunta ziarul Marca.

Potrivit marca.com, tatal si in acelasi timp reprezentantul jucatorului, Angel Canales, s-a inteles cu reprezentantii lui Real Madrid iar acesta va semna pe sase sezoane, insa va ramane imprumutat pana in vara la Santander. Real va plati 6 milioane de euro pentru atacantul in varsta de 18 ani al lui Racing.

CATALIN HILDAN, UNICUL CAPITAN!!! TE VOM IUBI MEREU!!!Angel
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-24-2010, 01:09 AM
Mesaj: #57
RE: Real Madrid CF
Macar sa apuce sa joace la Real pana face 30 de ani...

''Football is a beautiful game and it needs to be played beautifully!'' Brian Clough
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
02-06-2010, 04:08 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 02-06-2010 04:09 PM de Daniel.)
Mesaj: #58
RE: Real Madrid CF
Ronaldo rămîne suspendat şi nu joacă azi cu Espanyol

Cristiano Ronaldo rămîne suspendat pentru meciul din această seară cu Espanyol, în ciuda presiunilor făcute de Real Madrid.

Comisia Disciplinară a Federaţiei Spaniole a decis ca starul portughez să fie suspendat două etape, iar hotărîrea nu s-a schimbat, chiar dacă formaţia blanco a depus un memoriu în acest sens.

Ronaldo a fost sancţionat după meciul Real Madrid-Malaga 2-0, cînd a luat "roşu" pentru că l-a lovit cu cotul în gură pe Mtiliga. El a ratat deja un meci, victoria cu 3-1 de la Deportivo la Coruna.

"Ronaldo este un jucător fundamenta pentru Real, dar am cîştigat şi fără el. Avem o echipă impresionantă cu mulţi jucători buni"
Manuel Pellegrini, antrenor Real

Real Madrid joacă azi de la ora 23 cu Espanyol, acasă, iar Barcelona de la ora 21:00, pe Camp Nou, cu Getafe.

Steaua acum, Steaua mereu!
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut