Chestionar: Credeti ca windwos 7 va intrece pe windows Vista si XP? Fiind bun si pe calculatoare mai slabute?
Acest chestionar este închis.
Da (va rog spuneti de ce) 66.67% 2 66.67%
Nu (va rog spuneti de ce) 33.33% 1 33.33%
Total 3 voturi 100%
* Aţi votat pentru acest element. [Arată rezultate]

Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 1 voturi - 5 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Windows 7 vs Windows XP
01-31-2010, 06:32 PM
Mesaj: #11
RE: Windows 7 vs Windows XP
(01-31-2010 03:18 PM)robert95g Scris:  Pe 7 jocurile vor avea 1 GB ca pe XP sau vor cere 2 GB ca pe VISTA??? Va rog raspundeti-mi si mie, multumesc anticipat!

Depinde de cerintele fiecarui joc in parte Smile

''Football is a beautiful game and it needs to be played beautifully!'' Brian Clough
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-31-2010, 07:47 PM
Mesaj: #12
RE: Windows 7 vs Windows XP
Memory – 512 MB RAM (Windows Vista requires 1 GB RAM) de exemplu NFS ProStreet are 512 MB Ram necesari pe Windows XP si 1 GB Ram pe Vista...Pe Windows 7 va avea nevoie de 512 MB sau de 1 GB? Jocurile pe care vreau sa le instalez au cerintele doar pentru XP si Vista, dar pentru Windows SE7EN nu !

[Imagine: lpgenI.php?productId=EURO00C&tex...;amp;font=]
[Imagine: xcxchhi8mv7.png]
plecat in vacanta
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
02-01-2010, 05:09 PM
Mesaj: #13
RE: Windows 7 vs Windows XP
Dar nu este nimic perfect pe aceasta lume, daca cumva s intampla sa aveti o placa video mai veche de trei ani, s-ar putea sa aveti nevoie de una noua, deoarece driver s-ar putea sa nu gasiti! Am o placa de 5 ani ceea ce trebuie sa recunosc de 128 MB pe windows XP iar sevenul mi-o ia cu o valuare nemaipomenita de.....8MB. Asa ca am fost nevoit sa imi iau alta, totusi a fost si un mic avantaj, tot voiam sa imi mai iau o placa noua....Smile
In continuare raman la ideea ca trebuie sa incercati windows se7en. Deoarece nu pot posta aici deoarece as fi acuzat ca incurajez pirateria...totusi cine vrea un link bun pentru Windows SE7EN Ultimate sa de un PM !

[Imagine: lpgenI.php?productId=EURO00C&tex...;amp;font=]
[Imagine: xcxchhi8mv7.png]
plecat in vacanta
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
02-01-2010, 06:20 PM
Mesaj: #14
RE: Windows 7 vs Windows XP
(01-31-2010 07:47 PM)robert95g Scris:  Memory – 512 MB RAM (Windows Vista requires 1 GB RAM) de exemplu NFS ProStreet are 512 MB Ram necesari pe Windows XP si 1 GB Ram pe Vista...Pe Windows 7 va avea nevoie de 512 MB sau de 1 GB? Jocurile pe care vreau sa le instalez au cerintele doar pentru XP si Vista, dar pentru Windows SE7EN nu !

De obicei Seven-ul are aceleasi cerinte cu Vista Smile

''Football is a beautiful game and it needs to be played beautifully!'' Brian Clough
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
02-01-2010, 07:36 PM
Mesaj: #15
RE: Windows 7 vs Windows XP
Asta o stiu...a deci va ramane ideea ca imi vor trebui jocuri cu 1GB RAM la Vista, corect?

[Imagine: lpgenI.php?productId=EURO00C&tex...;amp;font=]
[Imagine: xcxchhi8mv7.png]
plecat in vacanta
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
02-01-2010, 11:05 PM
Mesaj: #16
RE: Windows 7 vs Windows XP
(02-01-2010 07:36 PM)robert95g Scris:  Deci va ramane ideea ca imi vor trebui jocuri cu 1GB RAM la Vista, corect?

Exact.

''Football is a beautiful game and it needs to be played beautifully!'' Brian Clough
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
02-02-2010, 12:38 AM
Mesaj: #17
RE: Windows 7 vs Windows XP
oricum am ramas la XP, nu ca nu miar fi placut, e un OS de nota 10 cu perfect, doar ca miam luat o placa de 120 ron degeaba ca ea era pci-e si eu aveam alt slot, iar sevenu nu era compatibil cu placa mea veche, asta e ce sa fac, ghinionu meu, dar cand voi avea un calc bun, voi muta pe seven, in concluzie, merita sa te muti pe seven

[Imagine: lpgenI.php?productId=EURO00C&tex...;amp;font=]
[Imagine: xcxchhi8mv7.png]
plecat in vacanta
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut