Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
razvan lucescu
10-11-2009, 07:55 AM
Mesaj: #1
razvan lucescu
domnule razvan lucescu hai sa fim corecti si sa analizam situatia critica in care se afla fotbalul romanesc:
-daca doresti sa pui bazele unui viitor te rog implicate in destinele juniorilor din romania(fiind antrenorul echipei nationale cred ca ai mai mult decat obligatia morala de a face acest lucru)
-lasa la o parte sentimentalismele sau lipsa de incredere in a convoca jucatori de mana a doua doar pt ca au jucat un sfert de finala in cupa uefa(de ce nu ii convoci pe lacatus si boloni ca au jucat o finala de cupa campionolor?)
-daca doresti sa fi un adevarat antrenor te rugam risca mai mult prin convocarea tinerelor sperante ,fa abstractie de cine ii reprezinta,si nu iti fie frica de contestatari,dar trebuie sa se vada o dorinta de reusita poate chiar o marja de risc,nu juca ,cartea rezultatelor,lasand la o parte numele pe care il porti da dovada de spirit revolutionar,risca putin nu pica in plasa gandirii dinozaurilor care conduc fotbalul romanesc...
-a fi original poate este ceva neobisnuit in comunitatea romaneasca,dar acest lucru trebuie sa te puna pe ganduri:esti capabil sa schimbi destinele nationalei sau fa ce face orice om de onoare si da-ti demisia
-poate aceasta functie a venit prea repede pentru tine dar trebuie sa fim obiectivi nu trebuie sa ne amagim , vii cu ceva nou ori te complaci in mocirla in care se afla fotbalul romanesc si nu numai...
-inainte sa revolutionezi fotbalul romanesc( sau cel putin politica selectiei ,) sau sa-ti dai demisia cred ca esti dator cu niste scuze pentru toti iubitorii fotbalului din Romania
-iti doresc succes in tot ceea ce iti propui sau hotaresti ,accepta criticile si fi deschis
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut