RomanianSoccer Forum

Versiunea integrală: Intersezon 2009-10: Dunărea Galaţi
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Discuţii şi informaţii...
Mindileac, in atentia Otelului

Marius Mindileac, portarul Dunarii Galati, se afla in atentia lui Dorinel Munteanu pentru un transfer in aceasta iarna la echipa de prim esalon.

Aflati in dificultate si la nivelul portarilor din lot, dupa despartirea de bulgarul Kolev, galatenii de la Otelul au pus ochii pe experimentatul goal-keep-er Marius Mindileac. Unul din cei mai buni aparatori ai buturilor din liga secunda, Mindileac este cel mai constant jucator al Dunarii Galati, tocmai o echipa pregatita de un fost mare jucator al Otelului, Viorel Tanase. Marius Mindileac este cel mai prezent fotbalist al Dunarii in campionat, acesta lipsind doar in cazuri exceptionale dintre buturile formatiei galatene. "Nu stiu nimic de un interes al Otelului dar m-ar bucura acest lucru. Nu imi este frica de o asemenea oportunitate de a reveni in prima liga. Daca se considera ca sunt o solutie buna pentru Otelul eu sunt pregatit" a spus Marius Mindileac.

LigaB.Ro
URL de referinţă