RomanianSoccer Forum

Versiunea integrală: Tudor Gheorghe
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
[Imagine: Afis-Degeaba-18-22decembri-emare_pt_site.jpg]
Vineri si marti, 18 si 22 decembrie 2009, Tudor Gheorghe ne invita la concertul intitulat 1989 – 2009 Degeaba la Sala Palatului din Bucuresti.

Alaturi de Tudor Gheorghe vor mai concerta 74 de instrumentisti si 60 de coristi alaturi de o trupa rock.

Un spectacol nascut din strigatul poporului, o dezbatere fireasca a importantei parcurgerii celor douazeci de ani. S-a obtinut ceva prin Revolutie? Aceasta este intrebarea la care spectatorii ce vor participa la acest concert plin de originalitate vor dori sa afle un raspuns. Protagonistul evenimentului, maestrul Tudor Gheorghe, nu garanteaza explicatia, insa suntem siguri ca va oferi suficiente motive pentru a ne gandi din alta perspectiva la urmatorii 20 de ani. “Despre ce povesteste spectacolul acesta? Ce am crezut noi ca se va intampla in ’89 si cum s-a ales praful de noi pana astazi! Sunt poezii extraordinare. Aici am scris tot”, ne dezvaluie maestrul despre acest eveniment.

Pretul unui bilet este de la 50 lei pana la 160 lei, in functie de categorie.
Biletele se pot procura de pe site-ul http://www.vreaubilet.ro sau de la Sala Palatului.
La cumpararea biletelelor Cat.I, spectatorii vor primi un CADOU din partea Agentiei Vreau Bilet si Jurnalul National.

Sala Palatului: Str. Ion Campineanu 28, Bucuresti.
El si incepe seria concertelor pe 17 la Craiova, îl continuă pe 19 la Constanţa, la Casa de Cultură, unde mă voi duce şi eu ....
URL de referinţă