RomanianSoccer Forum

Versiunea integrală: Apel catre suporterii stelei!!!
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Ce se intampla de fapt la clubul Steaua?Daca privesti cu obiectivitate sirul evenimentelor, este foarte greu sa-ti formezi o imagine clara despre cel mai titrat club romanesc!?Pentru un suporter lucrurile se complica si mai mult.De ce spun acest lucru:foarte multi suporteri ai stelei sunt suporteri ai clubului dar sub protest(de la venirea unui personaj demn de personajele lui caragiale ...dar ma rog lasam istoria sa vorbeasca)se lasa impresia ca suporterii actioneaza in sensul normalitatii si al bunului simt(nu includ la suporteri pe acei indivizi care nu au nimic in comun cu fair play-ul si bunul simt)dar aici apare un lucru cel putin ciudat fostele glorii ale echipei din dorinta de a ajuta clubul fac un pas inainte pentru a revigora spiritul de campioni si a reda clubului respectul cuvenit,pana aici nimic nu este in neregula...daca aceste glorii ale clubului ar citii presa sau ar urmarii emisiunile de tv nu cred ca ar lua decizia de a revenii la clubul Steaua atat cat cel ce finanteaza clubul nu are nimic in comun cu fenomenul fotbal si nu numai.Deci care este ciudatenia de care am pomenit anterior:ori situatia materiala este una mai precara si ii imping sa ia o astfel de decizie,ori relatiile dintre ei sunt mai putin prietenesti si isi fac in ciuda acceptand umilinta .Chestia cu iubirea fata de club nu mai are nici o relevanta atunci cand accepta sa primeasca ordine din partea unui( nu stiu cum sa-l numesc).Chestia cu nu vreau nici un ban nu tine cat de sincera ar fii...Revenind la suporteri nici nu mai stii ce sa crezi azi spun ca nu mai vin la stadion maine sunt 20000 saptamana viitoare fac armistitiu dar si ei stiu ca de altfel si gloriile stelei ca au de a face cu un personaj care nu are nimic in comun cu bunul simt sau cu simtul valorii.Ca un iubitor al sportului rege vreau sa fac o observatie atat suporterilor cat si fostelor glorii:ori faceti front comun ori stati linistiti ca deveniti hilari.
URL de referinţă