RomanianSoccer Forum

Versiunea integrală: Ovidiu Dananae (nr. 18)
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Discutii si comentarii despre unul dintre cei mai buni fundasi dreapta din Liga I, Ovidiu Dananae.
Ovidiu Danane a ajuns la a doua convocare la nationala, fiind chemat de Razvan Lucescu pentru amicalul cu Ungaria. Prima convocare a fost la meciul din Lituania, dar a fost doar rezerva
Diagnostic crunt pus de medicul Pompiliu Popescu, pentru Danane.

Jucatorul alb-albastru va trebui sa suporte o operatie la ligamentele incrucisate de la genunghiul drept si Universitatea nu va putea conta pe el pentru cel putin 5 luni de zile, astfel ca Danane nu va evolua deloc in acest tur de campionat
Dananae a jucat astazi in meciul Progresul Corabia - Primavara Craiova (2-2) . Ovidiu Danane a intrat in minul 46 in locul lui Ciutureanu

La sfarsitul partidei, Danane a facut urmatoarea delcaratie : „Sunt bucuros că am revenit. La început nu am fost prea bine încălzit, dar pe parcurs mi-am intrat în ritm şi nu am avut emoţii. Spre să fiu sănătos şi, într-un timp cât mai scurt, să ajung la prima echipă”
URL de referinţă