RomanianSoccer Forum

Versiunea integrală: Preliminarii CM 2010
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7
cand mai sunt aproape 300 de zile pana la meciul de deschidere al Cupei Mondiale se cunosc deja cateva nationale 100% calificate:

Africa de Sud - tara gazda

Olanda

Australia
Japonia
Korea de Sud
Korea de Nord
foarte interesanta situatia in zona sudamericana unde pentru cel de-al 5-lea loc, cel care duce la barajul cu o reprezentanta a zonei nordamericane, se bat 4 echipe

Clasamentul dupa 14 etape:

1.Brazil 27p
2.Chile 26p
3.Paraguay 24p
4.Argentina 22p
--------------------
5.Ecuador 20p
--------------------
6.Uruguay 18p
7.Colombia 17p
8.Venezuela 17p
9.Bolivia 12p
10.Peru 7p
in zona Asiei s-au calificat cele 4 nationale pe care le-am enumerat mai sus; se va mai juca un playoff intre Bahrain si Arabia Saudita pe 5 si pe 9 septembrie; castigatoarea va juca cu Noua Zeelanda pe 10 septembrie si pe 14 octombrie entru un loca la CM
Practic in afara de Bolivia si Peru toate au sanse la calificare.Chile e aproape de calificare dupa 12 ani .Interesant.
Si cand te gandesti ca Prel CM sunt la boom.. si mai comenteaza si Gabi cateva meciuri..excelent Smile)
a inceput la 19.00 Azerbaijan - Germania, meci din preliminariile CM:
Scorul este 0-1 in minutul 17, a marcat Schweinsteiger in minutul 12.
Iata formatia Germaniei:
R. Enke
P. Lahm
P. Mertesacker
S. Tasci
M. Schäfer
M. Ballack
T. Hitzlsperger
B. Schweinsteiger
P. Trochowski
M. Klose
M. Gomez
Cum de nu joaca Frings?
da..buna intrebare, nu stiu de ce nu joaca frings, am cautat dar nu am gasit nimic; a batut Germania pana la urma cu 2-0, a mai inscris Klose in min 54
Au batut si francezii la feroe cu 1-0, a marcat Gignac.
se mai joaca la ora asta:
Belarus 0 - 1 Croatia min 42, a marcat I.Olic min 24
si rezultat final Norvegia - Scotia 4-0, a marcat Riise, Pedersen (2) si Huseklepp
La pauza Macedonia - Spania 2-0 Smile))))
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7
URL de referinţă