RomanianSoccer Forum

Versiunea integrală: steaua-dinamo
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Steaua-Dinamo,cel mai asteptat derby din Romania ,cu parere de rau cred ca de fapt este o confruntare intre doua echipe care se hranesc din trecut,cred ca foarte multi suporteri au fost dezamagiti de ce au vazut ...
O echipa a stelei care cel putin a lasat impresia de o neputiinta totala,fara nici o idee de joc,de fapt au adoptat un antijoc,toate actiunile erau usor de anticipat(mingii lungi aruncate la intamplare,un mijloc care nu a existat...si suprafata de joc a fost una de divizia a 3 a....dar traditia acestui club este una cu pretentii in fotbalul european,pacat ca trece printr-o perioada de tranzitie de 20 de ani..
...pe de alta parte dinamovistii au parut putin mai activi dar nu sunt prea departe de stelisti,poate moralul a jucat un rol pozitiv pentru ei dar pretentiile pe care le au aceste doua echipe in fotbalul european sunt putin deplasate daca ne luam dupa ce au aratat...
Cred ca pozitiile pe care au incheiat campionatul nu sunt intamplatoare,pacat pentru calitatea meciurilor cu care ne-au invatat inaintasii acestor doua echipe ...
HAI ROMANIA!
URL de referinţă