RomanianSoccer Forum

Versiunea integrală: Etapa 7: CFR 1907 Cluj - FC Braşov
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Duminică 20.09.2009, ora 18, GSP tv.
Se intalnesc doua echipe despre care se spune ca au fost ajutate foarte mult de arbitri, in ultima perioada

CFR Cluj a inceput partida cu : Nuno Claro, Tony, Ricardo Cadu , Hugo Alcantara, Cristian Panin , Gabriel Mureşan , Ciprian Deac , Emanuel Culio, Sebastian Dubarbier, Lacina Traore, Nei
FC Brasov: Dani Coman, Rui Duarte , Octavian Abrudan ,Nuno Diogo, Ezequias ,Ionuţ Voicu ,Robert Ilyes ,Nicolae Grigore ,Cătălin Munteanu , Attila Hadnagy ,Dorel Zaharia
e 1-0 pt CFR, gol Dubarbier

din comentariul celor de la prosport:
Pasă Traore de la mijlocul terenului, Dubarbier preia şi îl învinge pe Coman cu un şut plasat de la 14 metri
nici nu scrisei bine mesajul anterior, ca Brasovul egala datorita unui autogol inscris de Alcantara

ps. se anunta un meci fabulos Smile. E deja 2-1 pt CFR, Cadu inscrie in minutul 29, la doar 1 minut dupa autogolul lui Alcantara
Viorel Moldovan a comentat meciul pe care elevii săi l-au pierdut în faţa celor de la CFR Cluj, scor 2-1. Tehncianul este de părere că FC Braşov nu a fost cu nimic mai prejos decât ardelenii dar din păcate acesta a fost rezultatul.

Antrenoul grupării de sub Tâmpa susţine că obiectivul echipei în acest sezon rămâne caficarea în grupele Europa League.

"Meritam mai mult de la acest meci, un egal era mai echitabil. Îmi felicit băieţii pentru că au dat dovadă de caracter. Au un mare respect pentru Augustus Constantin, dar i-am reproşat anumite faze la pauză, însă a fost discuţie decentă. Am avut multe ocazii de a marca, dar din păcate nu am marcat mai mult. Nu am fost cu nimic mai prejos decât CFR. Putem să ţinem acest ritm, să stăm pe primele locuri. Obiectivul nostru rămâne Europa League" , a declarat Modovan la finalul meciului.
URL de referinţă