RomanianSoccer Forum

Versiunea integrală: Tragerea la sorţi pentru EURO 2012 (7 februarie 2010)
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Pagini: 1 2
Romania se afla pe ultimul loc in urna a doua valorica pentru EURO 2012

UEFA a publicat, joi, clasamentul final al coeficienţilor echipelor naţionale pentru tragerea la sorţi a preliminariilor CE din 2012, iar România se află pe locul 18, ultimul în urna a doua valorică, informează site-ul forului continental.

România are 28,145 de puncte a reuşit să depăşească reprezentiva Ucrainei (28,133), care era deja calificată direct, dar şi pe cea a Israelului (28,052), reprezentative cu care tricolorii se luptau pentru un loc în urna a doua valorică. La CE din 2012 sunt direct calificate Polonia şi Ucraina, din postură de ţări organizatoare.

Pentru tragerea la sorţi a preliminariilor CE 2010 se vor forma 9 grupe, dintre care 6 vor avea 6 echipe, iar 3 vor fi compuse din câte 5 formaţii.

Urnele valorice pentru tragerea la sorţi a preliminariilor turneului final din Ucraina şi Polonia:

Urna 1: Spania, Germania, Olanda, Italia, Anglia, Croaţia, Portugalia, Franţa, Rusia

Urna 2: Grecia, Cehia, Suedia, Elveţia, Serbia, Turcia, Danemarca, Slovacia, România

Urna 3: Israel, Bulgaria, Finlanda, Norvegia, Irlanda, Scoţia, Irlanda de Nord, Austria, Bosnia

Urna 4: Slovenia, Letonia, Ungaria, Lituania, Belarus, Belgia, Ţara Galilor, Macedonia, Cipru

Urna 5: Muntenegru, Albania, Estonia, Georgia, Moldova, Islanda, Armenia, Kazahstan, Liechtenstein

Urna 6: Azerbadjan, Luxemburg, Malta, Insulele Feroe, Andorra, San Marino.

Tragerea la sorţi pentru preliminariilor Campionatului European din 2012 din Ucraina şi Polonia va avea loc la data de 7 februarie 2010, la Varşovia.
se afla pe ultimul loc, dar avem o grupa accesibila, probleme ne-ar pune Elvetia si Turcia cel mai mult
orice echipa ne vine din urna 1 ne bate de ne suna apa in cap; mare noroc avem ca suntem in aceeasi urna cu serbia, am impresia ca de 20 de ori daca jucam cu ei ne bat de 19 ori si o data facem egal Smile)
O NOUA CAMPANIE ESUATA!GARANTAT!!
La cum jucam noi cu Il "Muce" e greu de crezut ca ne calificam.
GRUPA D

Franta
ROMANIA
Bosnia
Belarus
Albania
Luxemburg

Cu ultimele 3 am fost in grupa in campania pentru Euro 2008 .
foarte mult noroc la tragerea la sorti; oricat de prost am juca avem sanse la locul 2.
mda, uite grupele

[Imagine: thumb_size1.jpg]
am picat cu o grupa usoara, in afara de Franta, restu-s OK, la ce meciuri a avut Razvan L. fata de Piturca, Romania poate sa si castige grupa!
si fratii nostri moldoveni au o grupa accesibila!
Grupa cea mai de foc e clar G si C
o tragere la sorti foarte grea pentru italieni. sper sa iasa pe 2 dupa sarbi si poate cu putin noroc sa piarda la baraj Big Grin
De unde atata optimism ? Din pacate Romania nu prinde decat locul 3. Nu avem valoare, nu avem ambitie, nu avem jucatori. Avem antrenor. Big Grin
Pagini: 1 2
URL de referinţă