RomanianSoccer Forum

Versiunea integrală: Juventus Torino
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Pagini: 1 2 3 4
[Imagine: C_3_Media_849504_immagine_xl.jpg]

Locul unde ne putem exprima opiniile despre ''Batrana Doamna'' Smile
Una din cele mai "curate" echipe ale Europei.Dar nu-i nimic, uneori e frumos sa iubesti o doamna batrana si la propriu si la figurat.
Au trecut vremurile alea , Moggi a disparut de la echipa iar Juventus a nascut din propria cenusa. Inca din primul sezon dupa promovare a reusit sa se claseze in fata Romei si sa prinda grupele UEFA Champions League.
Se mai intampla si accidente ca doar nu traim intr-o lume ideala. Juve va ramane Juve in mintea arbitrilor.
Neaa , Juve a fost inlocuita subit de Inter in mintea arbitrilor. Arbitrajele din ultimele 2 sezoane imi sunt marturie.
Am fost furati de Inter si n-am tipat in gura mare. Uneori asa e fotbalul, peste cel mare inghite pe cel mic.Roata se intoarce si le-o vom face exact cand se asteapta mai putin.
Juventus s-a mentinut la un nivel inalt si dupa scandalul Calciopoli. Eu cred ca asta dovedeste ca este o echipa mare si poate face fata la orice.. AS Roma a avut parte de multa nesansa in sezonul trecut.
Anul asta am avut parte si de-o campanie de achizitii foarte buna (Diego , Melo , Cannavaro , Caceres) si cred ca Juventus poate emite prentetii mari la campionat . Diego alaturi de Eto'o sunt cele mai bune transferuri din Serie A din perioada de vara.
Eu as spune ca ati facut doar un singur transfer bun si acela este Melo. De ce doar Melo? Pe postul lui Diego putea sa joace Giovinco. Canavaro are 100 de ani iar Caceres n-a jucat la Barca, semn ca nu e extraordinar.
Caceres nici nu prea avea cum sa joace la Barca. E greu sa te impui in fata unor fundasi precum Marquez , Pique sau Puyol. Cat despre Cannavaro..nimeni nu cred ca se bucura pentru reintoarcea ''dinozaurului'' . Diego insa e un mare jucator si cu siguranta asta se va vedea pe parcursul campionatului.
Pagini: 1 2 3 4
URL de referinţă