RomanianSoccer Forum

Versiunea integrală: Liverpool FC
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
O echipă de legendă in Anglia.. care are toate resursele sa castige anul ăsta Premier. Pentru fanii echipei, haideţi să discutăm.

De la fondarea sa în 1892, Liverpool a câştigat cel mai mare număr de Cupe UEFA, Supercupe ale Europei şi Cupe ale Ligii. Terenul propriu al clubului este stadionul Anfield, cu o capacitate de 45.362 de locuri, aflat la aproape trei mile de centrul oraşului Liverpool.

Liverpool F.C. a fost fondat de către John Houlding în 1892, fiind ales la Liga de Fotbal, alături de Woolwich Arsenal doi ani mai târziu. Clubul a fost fondat după ce Everton F.C. a părăsit Stadionul Anfield în urma unei dispute cu proprietarul terenului, mutându-se în Goodison Park, nu departe de fosta locaţie. Liverpool rămâne la Anfield până în prezent.

Competiţii interne:

* Campioană a Angliei de 18 ori
* FA Cup (Cupa Angliei) de 7 ori
* Cupa Ligii de 7 ori
* Super-cupa Angliei de 15 ori

Competiţii europene:

* Cupa Campionilor Europeni de 5 ori: 1977, 1978, 1981, 1984, 2005
* Cupa UEFA de 3 ori: 1973, 1976, 2001
* Super-cupa Europei de 3 ori: 1977, 2001, 2005
Eu sper sa nu Big Grin Anul asta se pare ca va trebui sa urmaresc Coca-Cola Championship...
Esti cu "Cotofenele" ? Sunt un fan al fotbalul englez insa nu ma pot opri la o singura echipa pentru ca sunt atatea team-uri de care te poti indragostii pe loc ... Cel mai mult imi place Liverpool pentru fanii ei incredibili!

Va recomand blogul Insulare al lui Mihai Comsulea. Veti mai trece pe la el si a doua si a treia oara ... Numai si numai fotbal din Insula.
Asta o face pe Liverpool, o echipa unica in Anglia.Si da.. el e cotofenist Smile)
(08-05-2009 01:03 AM)Daniel Scris: [ -> ]Asta o face pe Liverpool, o echipa unica in Anglia.Si da.. el e cotofenist Smile)

Am experienta cu echipele favorite retrogradate Big Grin si da sunt ''cotofenist'' , mai bine decat ''cormoranist'' Angel Totusi am un mare respect pentru Liverpool si fanii sai care sunt exceptionali la fiecare meci . Pacat ca Rafa nu reuseste sa-l surclaseze pe Sir Alex decat in meciurile directe..Wink
(08-05-2009 01:03 AM)Daniel Scris: [ -> ]Asta o face pe Liverpool, o echipa unica in Anglia.Si da.. el e cotofenist Smile)

Prin ce momente trec The Geordies ... Sa te bata si Leyton Orient cu 6-1 e ceva de neimaginat. Las' ca va ridicati voi. O sa va urmaresc pe Sport 1 alaturi de Bocanaciu si Adi Dobre!
O afacere buna pentru cormorani insa nu stiu daca vor lua titlul anul acesta cu Alberto in primul 11.
Liverpool FC - Atletico Madrid 1 - 2 (Leiva / Aguero , Forlan)

AndreiDumitrescu

Sa dea Dumnezeu sa ia anu asta cormoranii campionatul
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
URL de referinţă