Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
11-28-2009, 01:17 PM
Mesaj: #301
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
"Vrea să plec? E ok!"

Intrat în dizgraţia patronului, Yssouf Kone e aproape de o ruptură de CFR Cluj. Sâmbătă seară, la jocul cu Craiova, un emisar de la Saint-Etienne va fi în tribunele stadionului "Dr. Constantin Rădulescu".

Ieri, la două zile de la eşecul cu FC Vaslui, Kone a intrat în gura patronului Paszkany. "Unii jucători nici nu s-au văzut pe teren. A jucat Kone la Vaslui? Eu nu l-am văzut", şi-a taxat finanţatorul propriul jucător. Atacantul a rămas surprins de reacţia lui Paszkany. "Da, aşa a zis? Ah, fiecare răspunde pentru afirmaţiile sale. Nu am ce să comentez!", a spus în primă instanţă Kone, care însă apoi a revenit. "Nu ştiu ce să zic, dacă se doreşte o despărţire de mine, atunci nu am ce face, mă conformez. Da, nu am jucat extraordinar la Vaslui, dar nu ştiu dacă ăsta e neapărat un motiv de despărţire. Tot ce ştiu acum e că mai am contract un an şi jumătate cu CFR Cluj. La iarnă vom vedea ce va fi!", a încheiat apoi Kone.

Ivorianul va fi urmărit sâmbătă, la jocul cu Craiova, de emisari din Franţa, apropiaţii jucătorului susţinând că Saint-Etienne îi face în continuare curte jucătorului "ceferist".

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Mesaje în acest subiect
Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - Sebi Raducu - 08-03-2009, 10:19 PM
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - Sebi Raducu - 11-28-2009 01:17 PM
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - avid - 02-03-2010, 09:12 PM

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
4 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut