Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
12-13-2009, 04:42 PM
Mesaj: #334
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca
Andrea Mandorlini: "Sunt mulţumit de jocul echipei, dar am ratat nepermis de mult"

Antrenorul formaţiei CFR Cluj, Andrea Mandorlini, a declarat, sâmbătă, după succesul în faţa Ceahlăului, scor 2-0, că evoluţia elevilor săi l-a mulţumit pentru că au dominat clar ostilităţile, dar consideră că aceştia nu s-au concentrat îndeajuns în faţa porţii.

"Partida nu a fost atât de uşoară aşa cum a părut, Ceahlăul este o echipă puternică. Yssouf Kone a demonstrat încă o dată că este un jucător indispensabil pentru noi, e un fotbalist important în angrenajul echipei. Sunt mulţumit de jocul echipei din acest meci, dar am ratat nepermis de mult. Aşa s-a întâmplat şi în meciul cu Internaţional, nu mai trebuie să facem asemenea greşeli. Vom lucra la acest capitol în perioada de pauză", a spus Mandorlini.

Acesta a motivat şi decizia de a nu-l folosi pe francezul Tony. "El este jucător de bază la CFR, este titular, dar azi am decis să îl las pe bancă. Panin a demonstrat că poate juca acolo unde îl pun eu pe teren, sunt foarte mulţumit de cum evoluează", a adăugat italianul, care l-a folosit pe Panin pe postul de fundaş dreapta, acolo unde joacă şi francezul.

CFR Cluj s-a impus, sâmbătă, pe teren propriu, scor 2-0, în faţa Ceahlăului Piatra Neamţ, şi a ajuns la 34 de puncte acumulate după 17 etape, având şanse mari să termine pe prima poziţie în clasament. În schimb, nemţenii sunt pe ultimul loc, cu numai 10 puncte.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Mesaje în acest subiect
Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - Sebi Raducu - 08-03-2009, 10:19 PM
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - Sebi Raducu - 12-13-2009 04:42 PM
RE: Ştiri CFR 1907 Cluj-Napoca - avid - 02-03-2010, 09:12 PM

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut